Riigi info Uuendatud 28.12.2018

TÄHELEPANUKS

22. detsembril purskas Anak Krakatau vulkaan, mille tagajärjel tabas Jaava ja Sumatra saarte rannikut tsunami. Vulkaan on jätkuvalt aktiivne, võimalikud on järeltõuked. Kõige rohkem on kannatada saanud infrastruktuur Pandeglangi, Lõuna-Lampungi ja Serangi piirkonnas. Piirkonnas viibijatel järgida kohalike ametivõimude juhiseid ja jälgida kohalikku meediat.

Eestil puudub Indoneesias välisesindus, seetõttu soovitame tutvuda teiste riikide reisiinfo ja reisihoiatustega (Suurbritannia, Saksamaa, Soome, Prantsusmaa, Ameerika ÜhendriigidKanada, Austraalia).

Välisministeerium soovitab säilitada Indoneesias reisides ettevaatlikkus, eelkõige tasub vältida suuri rahvakogunemisi ning valvsust tuleks säilitada ka turistide poolt sageli külastatavate vaatamisväärsuste läheduses, ööklubides, turgudel ja ühistranspordis.

Indoneesias reisides tuleks vältida reisimist Acehi piirkonda, Sulawesi piirkonnas Palusse, Pososse ja Tentenasesse, Maluku priirkonnas Amboni ja samuti Paapuasse, kuna seal on esinenud vägivalda.

Indoneesia asub vulkaaniliselt ja seismoloogiliselt aktiivses piirkonnas, seega tuleks alati arvestada võimaliku maavärina, vulkaanipurske või tsunami ohuga. Olukorraga tutvu siin.

Kasulikud lingid:
Indoneesia reisiinfo

Konsulaarabi saab Eesti aukonsulaatidest Indoneesias või lähimast Euroopa Liidu liikmesriigi esindusest.

RIIKI SISENEMISE TINGIMUSED

Välisministeeriumi andmetel võivad Eesti kodanikud viibida Indoneesias viisavabalt kuni 30 päeva, pass peab kehtima vähemalt 6 kuud riiki saabumise kuupäevast.

Juhime tähelepanu sellele, et Indoneesia võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Täiendavate küsimuste korral pöörduge palun lähimasse Indoneesia saatkonda:

Indoneesia Saatkond Helsingis
Kuusisaarentie 3, 00340 Helsingi
Telefon: (+358 9) 477 03 70
Faks (+358 9) 458 28 82
E-post: info@indonesian-embassy.fi
https://www.kemlu.go.id/helsinki/en/default.aspx

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual  (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

Kontaktid

Saatkonnad

Aukonsulid