Riigi info Uuendatud 15.07.2019

TÄHELEPANUKS

Indoneesia pealinnas Jakartas on presidendivalimistele järgnenud alates 21. maist mitmed vägivaldsed meeleavaldused ja rahutused. Vältige rahvakogunemisi ning järgige kohalike võimude juhiseid.

Eestil puudub Indoneesias välisesindus, seetõttu soovitame tutvuda teiste riikide reisiinfo ja reisihoiatustega (Suurbritannia, Saksamaa, Soome, Prantsusmaa, Ameerika ÜhendriigidKanada, Austraalia).

Bali saarel asuva Agungi vulkaani kraatrist 4 kilomeetri raadiuses on kehtestatud ohutsoon, kuhu sisenemine on keelatud.

Indoneesia asub vulkaaniliselt ja seismoloogiliselt aktiivses piirkonnas. Rohkem infot siin.

Kasulikud lingid:
Indoneesia reisiinfo

Konsulaarabi saab Eesti aukonsulitelt Indoneesias või lähimast Euroopa Liidu liikmesriigi esindusest.

RIIKI SISENEMISE TINGIMUSED

Välisministeeriumi andmetel võivad Eesti kodanikud viibida Indoneesias viisavabalt kuni 30 päeva, pass peab kehtima vähemalt 6 kuud riiki saabumise kuupäevast.

Alates 03.05.2019 kehtivad Indoneesias  viisavaba viibimisaja ületamise eest uued trahvimäärad. Kuni 60-päevase viisavaba perioodi ületamisel on trahvimääraks 1 000 000 IDR (ligikaudu 62 eurot) päevas ning üle 60-päevase viisavaba perioodi ületamisel rakendatakse karistusena kinnipidamist ja deporteerimist.

Juhime tähelepanu sellele, et Indoneesia võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Täiendavate küsimuste korral pöörduge palun lähimasse Indoneesia saatkonda:

Indoneesia Saatkond Helsingis
Kuusisaarentie 3, 00340 Helsingi
Telefon: (+358 9) 477 03 70
Faks (+358 9) 458 28 82
E-post: info@indonesian-embassy.fi
https://www.kemlu.go.id/helsinki/en/default.aspx

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual  (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

Kontaktid

Saatkonnad

Aukonsulid