India

1 Suursaatkond
3 Aukonsulit
Uuendatud 11.09.2020

COVID-19

Riiki sisenemise tingimused: India väljastab viisasid teatud eluvaldkondade esindajatele erandkorras, nt ettevõtjad, meditsiinitöötajad, tehnilised eksperdid.

Rahvusvahelisi regulaarlende ei toimu, kuid lennulubasid on antud Lufthansale, KLM ja Air France’le repatrieerimislendude korraldamiseks.

  • Kõik Delhi rahvusvahelisse lennujaama maandunud inimesed peavad jääma seitsmeks päevaks institutsionaalsesse karantiini omal kulul ja seejärel seitsmeks päevaks kodusesse karantiini.

Osariikide vaheline transport reisiveokite ja – bussidega on lubatud vaid juhul, kui osariigid seda lubavad.

Transiit läbi India: transiit on keelatud.

Riigisisesed piirangud: maski kandmine või näo katmine muul viisil on kohustuslik avalikes kohtades, transpordivahendites ja tööl. Kehtib üleriigiline liikumiskeeld 22.00-05.00. Eri osariikides võivad kehtida täiendavad liikumispiirangud.

Lisainfo: https://www.mohfw.gov.in/

 

Juhime tähelepanu sellele, et India võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi. Lisaküsimuste korral soovitame pöörduda lähima India saatkonna poole.

Riigi info

TÄHELEPANUKS

Indias reisides tuleb valmis olla kõrgest õhutemperatuurist ja tugevast õhusaastatusest tingitud terviseprobleemide tekkeks. Arstiabi ei pruugi kõikjal olla kättesaadav. Vaata India õhusaaste kohta siit.

Indias esineb difteeriat, düsenteeriat, meningiiti, dengue palavikku, chikungunyat ja malaariat. Sääskede kaudu edasikantav malaaria on eriti levinud Orissa, Madhya Pradeshi, Chattisgarhi, Jharkhandi, West Bengali ja India kirdepiirkondades. Nakatumise vältimiseks on soovitav tarbida arsti poolt ettekirjutatud preventiivseid ravimeid ning kasutada välispidiseid sääsetõrjevahendeid. Haigussümptomite ilmnemisel tuleb koheselt pöörduda arsti poole.

Juhul, kui pass on Indias viibimise ajal kaotsi läinud või varastatud

  • Pöörduge koheselt politseisse kirjaliku kinnituse saamiseks
  • Seejärel võtke ühendust Eesti Vabariigi Suursaatkonnaga New Delhis või aukonsuliga ajutise reisidokumendi väljastamiseks.
  • Lisaks tuleb saada ka väljasõiduviisa. Vastavaid taotlusi võtavad vastu välismaalaste piirkondliku registreerimise bürood – Foreigners Regional Registration Office.

TURVALISUS

Naistel tuleb üksi ja ilma meessaatjateta Indias reisides olla väga ettevaatlik, sest riigis esineb naiste vastu suunatud seksuaalvägivalda.
Indias võib esineda terroristlikke rünnakuid, viimasel ajal on ka meedias avaldatud seisukohti, et oht Daeshi rünnakuteks Indias on suurenenud. Seni on esinenud suunatud rünnakuid välismaalaste vastu Mumbais, New Delhis, Jaipuris, Faizabadis, Varanasis, Lucknows ja Hyderabadis.
Ohust tulenevalt on soovitav vältida suuremaid demonstratsioone ja festivale ning muid rahvakogunemisi nii suurlinnades, pühapaikades kui ka teistes turistidele huvipakkuvates piirkondades. Kõrgendatud oht on samuti rahvus- ja usupühal (26. jaanuar), iseseisvuspäeval (15. august) ning ramadaani, eid’i  ja diwal´i ajal. Kindlasti tuleks jälgida kohalike ametivõimude korraldusi ning võimalusel kohapealset meediat.
Goa on siiani olnud turistidele üldiselt väheohtlik piirkond. Kindlasti on soovitav austada kohalikke kombeid, riietumistavasid ning öisel ajal üksi pimedatel tänavatel mitte jalutada.
Pinged Andhra Pradeshis ja Karnataka osariikides on põhjustanud piirkondades vägivalda. Välisministeerium soovitab olla nendes piirkondades eriti ettevaatlik ja vältida rahvarohkeid kogunemisi.

Välisministeerium soovitab täielikult vältida reisimist Pakistaniga piirnevatele aladele, sealhulgas Kashmiri. Terroristlikud grupeeringud on valdavalt koondunud osariiki jagavale India-Pakistani kontrolljoonele ning Kashmiri oru peamistesse keskustesse nagu Srinagar, Gulmarg ja Pahalgam. Samuti tuleks ettevaatlik olla India-Pakistani piirialadel jäävates Gujarati, Punjabi ja Rajasthani osariikides ning inimröövide ja vägivalla tõttu ei ole soovitav külastada Arunachal Pradesh, Assam, Manipur, Meghalaya, Mizoram, Nagaland, Tripura osariike.

Monsuuniperioodil (tavaliselt maist oktoobrini) esineb tihti üleujutusi ning maalihkeid, mistõttu tuleb olla ettevaatlik nii maapiirkondades kui ka suurlinnades reisimisel. Soovitav enne maapiirkondade külastamist, täpsustada läbipääsuteid ja kohalike olude olukorda.

LIIKLUS

Indias on vasakpoolne liiklus. Auto- või mopeedijuht peab alati kaasas kandma rahvusvahelist juhiluba. Lisainfot rahvusvahelise juhiloa taotlemise kohta siit.

Teed ei ole heas korras ning kohalikud liiklusolud on eurooplase jaoks üsna raskesti mõistetavad. Öösiti puudub paljudes kohtades tänavavalgustus, teetähiste ning liiklusmärkide paigutus on sageli eksitav või puudulik. Võimalusel liigelge takso, autorikša või rongiga. Indias on hästi arenenud transpordiühendus erinevate osariikide ja nii suuremate kui ka väiksemate linnade vahel – käigus on bussid, praamid, laevad, rongid ning kohalikud lennuliinid

Veenduge, et turistidele transpordi- jm teenuseid osutaval ettevõtjal oleks kaasaegne varustus, tegevusluba ja kindlustus ning täidetakse ohutusnõudeid. Oma teenuseid pakuvad Indias ka mitmed rahvusvahelised autorendifirmad nagu Avis, Budget, ja Autoriders International Limited. Laialdaselt pakutakse võimalust rentida auto ka koos juhiga. Kui kasutate antud võimalust, veenduge et juht on kursis piirkonnaga mida plaanite külastada.

Kasulikud lingid:
India reisiinfo

Riiki sisenemise tingimused

Välisministeeriumi andmetel vajab Eesti kodanik Indiasse reisimiseks viisat, pass peab kehtima kogu reisi vältel. Võimalik on taotleda e-viisat

  • Indiasse reisija peab arvestama asjaoluga, et mitmesse piirkonda ning osariiki sisenemiseks on nõutav eriluba. Infot vastavate piirkondade ning lubade väljastamise kohta saab India reisibüroodes vt. www.incredibleindia.org.

Juhime tähelepanu sellele, et India võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Täiendavate küsimuste korral pöörduge palun lähimasse India saatkonda.

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual  (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

 

Välisriikide esindused Eestis

Saatkond

India Vabariigi Suursaatkond
Kulonsaarentie 32, 00570 Helsinki
E-mail: hoc.helsinki@mea.gov.in
https://www.indembhelsinki.gov.in

Eesti välisesindused

Saatkond

Suursaatkond New Delhis
C15, Malcha Marg 110021 New Delhi
Faks: +91 11 4948 8651
E-mail: embassy.new-delhi@mfa.ee
https://newdelhi.mfa.ee

Aukonsulid

Eesti Vabariigi aukonsul Bangalores
Hr Pravin Kumar Goenka
No.6, M.G.Road, Mittal Towers
560001 Bangalore
+918025580081
pravin@pkgexports.com
Konsulaarpiirkond: Karnātaka osariik
Eesti Vabariigi aukonsul Chennais
Dr Kulandaivelu Gomathy Babu Sadacharam
No 15, 4th Street
Chennai-600018
+ 91 44 24985050
gvelu@mfa.ee
Konsulaarpiirkond: Tamil Nadu, Kerala, Andhra Pradeshi ja Telangana osariigid
Eesti Vabariigi aukonsul Mumbais
Hr. Sunil Khanna
4th Floor, Plot No. 36C
400050 Mumbai
+91 22 26517711, +91 22 26517722, +91 22 26517733
consulmumbai.estonia@gmail.com
Konsulaarpiirkond: Maharastra, Gujarati ja Goa osariik