Kontakt (E-R kl 8.30-17.00) +372 637 7440
Hädaabi 24h +372 5301 9999

India

1 Suursaatkond
3 Aukonsulit
Uuendatud 20.09.2021

COVID-19

Riiki sisenemise tingimused: India väljastab viisasid teatud eluvaldkondade esindajatele erandkorras, nt ettevõtjad, meditsiinitöötajad, tehnilised eksperdid.

Seoses jätkuva pandeemia olukorraga soovitame tungivalt reise Indiasse vältida.

  • Lennud India vahel on hetkel väga piiratud.
  • Kõik rahvusvahelised reisijad, kes saabuvad Indiasse lendudega Euroopast, Ühendkuningriigist või Lähis-Idast, peavad esitama enne reisi enesedeklaratsiooni vormi Air Suvidha portaalis ja on kohustatud deklareerima oma 14 päeva reisiajaloo ning laadima üles koroonaviirus SARS-CoV-2 sertifikaadi 72h enne reisi tehtud negatiivse PCR- testi kohta.
  • Indiasse saabumisel tuleb broneerida uus PCR-test lennujaamas. Reisimisel on vajalik omada mobiilirakendust Aarogya Setu.

Riigist lahkumine: hetkel saavad Eesti (EL kodanikud) Indiast lahkuda kindlalt Lufthansa/KLM/Air France lendudega.

Transiit läbi India: transiit on keelatud.

Riigisisesed piirangud: maski kandmine või näo katmine muul viisil on kohustuslik avalikes kohtades, transpordivahendites ja tööl. Eri osariikides võivad kehtida täiendavad liikumispiirangud.

Lisainfo: oluline info Indiasse reisimisel 

 

Juhime tähelepanu sellele, et India võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi. Lisaküsimuste korral soovitame pöörduda lähima India saatkonna poole.

Riigi info

TÄHELEPANUKS

Turvalisus. Terrorismi oht kogu riigis on kõrge. Välisministeerium soovitab vältida reisimist Pakistaniga piirnevatele aladele, sealhulgas Kashmiri. Terroristlikud grupeeringud on valdavalt koondunud osariiki jagavale India-Pakistani kontrolljoonele ning Kashmiri oru peamistesse keskustesse nagu Srinagar, Gulmarg ja Pahalgam.

Reisimiseks mitmetesse piirkondadesse nagu näiteks Sikkim, Manipur, Arunachal Pradesh ning Andamani ja Nicobari saartele on vaja ametivõimude eriluba.

  • Soovitame olla ettevaatlik suuremate demonstratsioonide ja festivalide ning muude rahvakogunemiste ajal nii suurlinnades, pühapaikades kui ka teistes turistidele huvipakkuvates piirkondades. Kõrgendatud oht on samuti rahvus- ja usupühadel. Kindlasti tuleks jälgida kohalike ametivõimude korraldusi ning võimalusel kohapealset meediat.
  • Naistel tuleb üksi ja ilma meessaatjateta Indias reisides olla väga ettevaatlik, sest riigis esineb naiste vastu suunatud seksuaalvägivalda.
  • Goa on siiani olnud turistidele üldiselt väheohtlik piirkond. Kindlasti on soovitav austada kohalikke kombeid, riietumistavasid ning öisel ajal üksi pimedatel tänavatel mitte jalutada.

Juhul, kui pass on Indias viibimise ajal kaotsi läinud või varastatud: pöörduge koheselt politseisse kirjaliku kinnituse saamiseks; võtke ühendust Eesti saatkonnaga New Delhis või aukonsuliga ajutise reisidokumendi väljastamiseks (kontaktandmed allpool); lisaks tuleb saada väljasõiduviisa. Vastavaid taotlusi võtavad vastu välismaalaste piirkondliku registreerimise bürood – Foreigners Regional Registration Office.

Tervis ja arstiabi. Indias reisides tuleb olla valmis toime tulema kõrge õhutemperatuuriga ja eriti sügiseti tugeva õhusaastega.

Arstiabi ei pruugi kõikjal olla kättesaadav. Indias esineb difteeriat, düsenteeriat, meningiiti, dengue palavikku, chikungunyat ja malaariat. Sääskede kaudu edasikantav malaaria on eriti levinud Orissa, Madhya Pradeshi, Chattisgarhi, Jharkhandi, West Bengali ja India kirdepiirkondades. Nakatumise vältimiseks on soovitav tarbida arsti poolt ettekirjutatud preventiivseid ravimeid ning kasutada välispidiseid sääsetõrjevahendeid. Haigussümptomite ilmnemisel tuleb koheselt pöörduda arsti poole.

Enne reisi täpsustage nakkushaiguste olukorda ja vaktsineerimise soovitusi sihtkohas.

Looduslikud tingimused. Mussooniperioodil (tavaliselt maist oktoobrini) esineb tihti üleujutusi ning maalihkeid, mistõttu tuleb olla ettevaatlik nii maapiirkondades kui ka suurlinnades reisimisel. Rannikualasid laastavad tihti troopilised tsüklonid ning kogu riik asub maavärinavööndis. Soovitatav on enne maapiirkondade külastamist täpsustada läbipääsuteid ja kohalike olude olukorda.

Liiklus. Eesti juhiload kehtivad riigis alates 1.05.2021 koos Genfi teeliikluse konventsiooni kohase rahvusvahelise juhiloaga, mida saab taotleda Eesti Transpordiameti teenindusbüroost.

Indias on vasakpoolne liiklus. Teed ei ole heas korras ning kohalikud liiklusolud on eurooplase jaoks üsna raskesti mõistetavad. Öösiti puudub paljudes kohtades tänavavalgustus, teetähiste ning liiklusmärkide paigutus on sageli eksitav või puudulik. Võimalusel liigelge takso, autorikša või rongiga. Indias on hästi arenenud transpordiühendus erinevate osariikide ja nii suuremate kui ka väiksemate linnade vahel – käigus on bussid, praamid, laevad, rongid ning kohalikud lennuliinid.

Veenduge, et turistidele transpordi- ja muid teenuseid osutaval ettevõtjal oleks kaasaegne varustus, tegevusluba ja kindlustus ning täidetakse ohutusnõudeid.

Kasulikud lingid: India reisiinfo

Riiki sisenemise tingimused

Välisministeeriumi andmetel vajab Eesti kodanik Indiasse reisimiseks viisat, pass peab kehtima kogu reisi vältel. Võimalik on taotleda e-viisat.

  • Indiasse reisija peab arvestama asjaoluga, et mitmesse piirkonda ning osariiki sisenemiseks on nõutav eriluba. Infot vastavate piirkondade ning lubade väljastamise kohta saab India reisibüroodest: www.incredibleindia.org.

Juhime tähelepanu sellele, et India võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Täiendavate küsimuste korral pöörduge palun lähimasse India saatkonda.

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual  (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

 

Välisriikide esindused Eestis

Saatkond

India Vabariigi Suursaatkond
Kulonsaarentie 32, 00570 Helsinki
https://www.indembhelsinki.gov.in

Eesti välisesindused

Saatkond

Suursaatkond New Delhis
C15, Malcha Marg 110021 New Delhi
Faks: (9111) 4948 8651
https://newdelhi.mfa.ee

Aukonsulid

Eesti Vabariigi aukonsul Bangalores
Hr Pravin Kumar Goenka
No.6, M.G.Road, Mittal Towers
560001 Bangalore
+918025580081
Konsulaarpiirkond: Karnātaka osariik
Eesti Vabariigi aukonsul Chennais
Dr Kulandaivelu Gomathy Babu Sadacharam
No 15, 4th Street
Chennai-600018
+ 91 44 24985050
Konsulaarpiirkond: Tamil Nadu, Kerala, Andhra Pradeshi ja Telangana osariigid
Eesti Vabariigi aukonsul Mumbais
Hr. Sunil Khanna
4th Floor, Plot No. 36C
400050 Mumbai
+91 22 26517711, +91 22 26517722, +91 22 26517733
Konsulaarpiirkond: Maharastra, Gujarati ja Goa osariik