Kontakt (E-R kl 8.30-17.00) +372 637 7440
Hädaabi 24h +372 5301 9999

Iisrael

1 Suursaatkond
2 Aukonsulit
Uuendatud 10.01.2022

COVID-19

Reisi planeerides arvestage, et Iisraelis COVID-19 haigestumise või positiivse testitulemuse korral tuleb haigus läbi põdeda asukohariigis ning jääda isolatsiooni vastavalt asukohariigis kehtestatud korrale. Veenduge, et reisile minnes on tehtud COVID-kindlustus, mis katab koroonaviiruse tõttu tekkinud ravi- ja majutuskulud.

Riiki sisenemise tingimused

Alates 09.1.2022 lubatakse vaktsineeritud või koroonaviiruse läbipõdenud isikutel, kes ei saabu punases nimekirjas olevatest riikidest, Iisraeli siseneda. Vaktsineerimata ja koroonaviirust mitte läbipõdenud välismaalased riiki siseneda ei saa ning punases nimekirjas olevatest riikidest pärit välismaalased vajavad sisenemiseks erandite komitee luba. 

Kõik reisijad peavad esitama enne Iisraeli lennule minekut:

  • online deklaratsiooni (tehtud 48h jooksul enne lendu). Kuhu tuleb lisada reisija andmed, tervisedeklaratsioon, vaktsineerimise või taastumise sertifikaat ning isolatsiooni aadress. Loe täpsemalt siit.
  • koroonaviirus SARS-COV-2 sertifikaadi negatiivse PCR-testi kohta (tehtud 72h jooksul enne reisi). Antud nõue kehtib kõigile sh vaktsineeritud ja koroonaviirusest tervenenutele.

Välismaalaste riiki sisenemise isolatsiooni reegel:

  • oranžis nimekirjas (sh Eestist) olevatest sihtriikidest ja piisava kaitsega (vaktsineeritud või läbipõdenud) isikud peavad olema 24h karantiinis või riiki sisenemisel lennujaamas tehtud PCR-testi (maksumus 80-115NIS) negatiivse testitulemuse selgumiseni.

NB ! välismaalt saabuvad isikud ei tohi kodukarantiini minemisel kasutada ühistransporti, lubatud on erasõidukid ja taksod.

Lisainfo: https://safe.israel.travel/; vaata ka küsimusi-vastuseid riiki sisenemise, rohelise passi ja karantiini kohta.

Transiit: üle 24h transiidi korral tuleb esitada koroonaviirus SARS-CoV-2 sertifikaat PCR testi negatiivse testitulemuse kohta (tehtud 72h jooksul enne Iisraeli lendu).

Riigisisesed piirangud: Iisraelis kehtivad muuseumides, ostukeskustes, restoranides rohelise passi reeglid ja maskikohustus siseruumides.

Riigist lahkumine: Iisraelist lahkumise reegleid.

Juhime tähelepanu sellele, et Iisrael võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi. Lisaküsimuste korral soovitame pöörduda lähima Iisraeli saatkonna poole. Erakorralise Iisraeli sõitmise vajaduse korral tuleb vastava loa saamiseks samuti pöörduda lähimasse Iisraeli saatkonda. 

Riigi info

TÄHELEPANUKS

Terrorismioht Iisraelis on jätkuvalt kõrge. Seoses sõjaliste pingete kasvuga regioonis tuleks Iisraelisse reisi plaanides end kursis hoida viimaste uudistega. 

  • Ramadaani ajal puhkenud rahutused Ida-Jeruusalemmas ja Templimäel kasvasid 10.05.2021 sõjaliseks eskalatsiooniks. Hamasi poolt Gaza sektorist tulistati Iisraeli territooriumile ca 4000 raketti sealhulgas enam Iisraeli lõuna- ja keskossa sh ka Tel Avivi ja Jeruusalemma. Iisraeli kaitsevägi (IDF) vastas õhurünnakutega. Raketiohu korral järgige kohalike ametiasutuste nõuandeid. Sireeni kuuldes tuleb koheselt liikuda varjendisse või turvaruumi ja sireeni lõppemise järel olla seal veel 10 minutit. Kui te ei tea, kus asub lähim varjend, siis minna hoonesse ja otsida akendeta trepikoda või kelder ja oodata seal 10 minutit. Kui piirkonnas pole hooneid, lamada maas ja katta pea. Kui sõita autoga, peatada auto turvaliselt ja siseneda hoonesse või lamada maas ja oodata 10 minutit.

Info piirkonniti. Iisraeli piirialadel (Gaza, Liibanon, Süüria ja Egiptus) tuleb säilitada suur ettevaatlikkus. Vältida reisimist GazasseTuleb arvestada, et julgeolekuolukord Iisraelis on kiiresti muutuv. Võimalikud on terroriaktid ja vägivaldsed vahejuhtumid (tulistamine, pussitamine, kividega loopimine, autoga ettekavatsetud otsasõit) nii Iisraelis kui ka Palestiina Omavalitsuse territooriumil.

  • Eriti tähelepanelik tuleb olla Palestiina aladel Jordani jõe läänekaldal ning hoiduda suurematest kogunemistest ja meeleavaldustest. Soovitame olla eriti ettevaatlik Jeruusalemma vanalinnas, Ida-Jeruusalemmas, Palestiina Omavalitsuse aladel Jordani jõe läänekaldal ning Gaza sektori läheduses paiknevate asulate külastamisel. Gaza sektorist lendavad süüteõhupallid ja raketid on enamasti suunatud  Iisraeli lõunaosas olevatele asulatele, sh Sderotile, Ashkelonile ja Ber Shevale.
  • Tel Aviv on multikultuurne linn ning väärib reisil kindlasti rohkesti aega ja tähelepanu. Sealjuures tuleks siiski säilitada tavapärane ettevaatlikkus oma isiklike asjade suhtes (eriti rannas).

Liiklus. Iisraelis mootorsõidukit juhtides peab Eesti kodanikust turistil olema kehtiv Eesti juhiluba koos Viini konventsiooni kohase rahvusvahelise juhiloaga, mida saab taotleda Eesti Transpordiameti teenindusbüroost.

Tasub teada:

  • Iisraeli külastades peab valmis olema tugevdatud turvakontrolliks, eriti kontrollpunkte ületades, ning alati on vajalik passi kaasas kanda;
  • ostukeskusse, restorani või panka sisenemisel võidakse terroriaktide takistamiseks kontrollida kottide sisu;
  • Iisraeli tsiviilkaitse ingliskeelsed soovitused;
  • Sabati ajal (reede päikeseloojangust laupäeva päikeseloojanguni) ühistransport ei liigu.

Kasulikud lingid: Iisraeli reisiinfo

Konsulaarabi saab Eesti saatkonnast Tel Avivis või Eesti aukonsulaatidest Iisraelis.

Riiki sisenemise tingimused

Välisministeeriumi andmetel võivad Eesti kodanikud viibida Iisraelis viisavabalt kuni 90 päeva poole aasta jooksul.

Eesti kodanikul peab Iisraeli saabudes olema kaasas pass (kehtiv vähemalt 6 kuud pärast kavandatavat lahkumist Iisraeli territooriumilt), tal peab olema ette näidata tagasisõidupilet ja riigis viibimiseks vajalikud rahalised vahendid.

Riiki saabuja passi vahele asetab piirivalveametnik (lahtiselt, mitte kleebisena) väikeseformaadilise Iisraelis viibimise loa, millel on märgitud ajavahemik, mille jooksul isikul on võimalik Iisraeli riigis viibida (Eesti kodanikul kuni 90 päeva poole aasta jooksul). Viibimisluba tuleb passi vahel säilitada kuni Iisraelis viibimise lõpuni ja Iisraeli ametnikel on õigus selle loa olemasolu kontrollida.

Iisrael võib teha piiranguid riiki sisenemisel. Isikutel, kes on varem Iisraelis töötanud või külastavad Iisraelis elavaid välismaalasi, soovitame enne Iisraeli külastust pöörduda Iisraeli saatkonda Helsingis ja täpsustada piiri ületamisega seotud asjaolusid ja võimalikke piiranguid.

Juhime tähelepanu sellele, et Iisrael võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Täiendavate küsimuste korral pöörduge palun lähimasse Iisraeli saatkonda.

 

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

 

Välisriikide esindused Eestis

Saatkond

Iisraeli Suursaatkond
Yrjönkatu 36, 6th floor, 00100 Helsinki
https://embassies.gov.il/helsinki-en/Pages/default.aspx

Aukonsulid

Iisraeli Aukonsulaat
Mr Leon Glikman
Maakri 19/1, 10145 Tallinn

Eesti välisesindused

Saatkond

Suursaatkond Tel Avivis
Menachem Begin rd 125 6107120 Tel Aviv
Faks: (972) 3 710 39 19
https://telaviv.mfa.ee

Aukonsulid

Eesti Vabariigi aukonsul Haifas
Hr. Haggai Carmon
Khayat 3a
3326125 Haifa
+9724 635 3652
Konsulaarpiirkond: Haifa ja Põhja-Iisraeli piirkond.
Eesti Vabariigi aukonsul Jeruusalemmas
Hr Ami Sagy
Am Veolamo Str. 6
Jerusalem
+972543210305
Konsulaarpiirkond: Jeruusalemma linn