Konsulaarosakond
E-N 8:30-12:00 ja 13:00-15:00; R 8:30-12:00
+372 637 7440
Hädaabi 24h +372 5301 9999

Iisrael

1 Suursaatkond
2 Aukonsulit
Uuendatud 31.10.2023

Riigi info

TÄHELEPANUKS

 • Pärast 7. oktoobri terrorirünnakuid Iisraeli vastu kuulutas Iisraeli valitsus ametlikult välja sõja ja käivitas operatsiooni ”Swords of Iron” (Raudmõõgad), et likvideerida terrorirühmitus Hamas Gazas. Kogu riigis kehtib sõjaseisukord ning välja on kuulutatud üldmobilisatsioon. Praeguseks on Iisrael taastanud kontrolli oma territooriumi üle ning sõjaline tegevus toimub Gaza sektoris, kuid julgeolekuolukord riigis on endiselt ebastabiilne. Terrorirühmituse Hezbollah provotseeritud väiksemad rünnakud toimuvad ka Iisraeli-Liibanoni piirialadel.
 • Soovitame Iisraeli reisimist vältida, kuna riiki sisenemine ja riigist lahkumine on raskendatud. Mitmed lennufirmad on lennud tühistanud, samuti võib esineda tõrkeid maismaapiiri ületamisel Egiptusesse ja Jordaaniasse. Riigis viibivatel Eesti kodanikel soovitame olla väga ettevaatlikud ja mitte reisida Jordani jõe läänekaldale. Reisimine Gaza piirkonda ja Liibanoniga piirnevatele aladele põhjas ei ole võimalik.
 • Kogu riigi territooriumil valitseb suur raketirünnakute oht. Iisrael kasutab oma õhutõrjeks nn raudkuplit, kuid alati tuleb arvestada, et raketiohu korral käivituvad vastavas piirkonnas sireenid. Heli kuuldes liikuge koheselt varjendisse või siseruumides turvatuppa, kuhu sireeni lõppemise järel jääge veel vähemalt 10 minutiks. Kui te ei tea, kus asub lähim varjend minge hoonesse sisse ning otsige akendeta trepikoda või keldrit. Kui piirkonnas pole hooneid, heitke maha ja katke pea kätega. Kui sõidate autoga, peatage auto turvaliselt ja sisenege lähimasse hoonesse või lamage maas ja oodake 10 minutit.
 • Soovitame riigis viibijatel alla laadida Tzofar – Red Alert mobiilirakenduse, mis saadab reaalajas teavitusi raketirünnakutest. Vt ka ingliskeelseid kriisides tegutsemise juhiseid. Lisateabe saamiseks soovitame tutvuda ka Iisraeli kodanikukaitse leheküljel oleva infoga.

Liiklus. Iisraelis mootorsõidukit juhtides peab Eesti kodanikust turistil olema kehtiv Eesti juhiluba. Liikluses arvestage ummikute ning temperamentse liikluskultuuriga. Talviste üleujutuste (november-veebruar) ajal esineb lühikese etteteatamisajaga sõiduteede sulgemisi.

Tasub teada:

 • Iisraeli külastades olge valmis tugevdatud turvakontrolliks, eriti kontrollpunkte ületades, reisidokumendi kontrolli võib ette tulla ka tänaval;
 • lennujaamas saadud väike riiki sisenemise lipik on vajalik  hotellides majutuse eest tasumisel käibemaksu vabastuse saamiseks. Seda võidakse paluda ka riigist lahkumisel;
 • ostukeskusse, restorani või panka sisenemisel võidakse terroriaktide takistamiseks kontrollida klientide kottide sisu ning küsitleda inimesi nende kavatsuste osas;
 • paremaks kriisidega kursisolemiseks HFC (Home Front Command) koduleht. Reaalajas soovituste saamiseks võib kasutada ka HFC ametlikku rakendust (heebrea, araabia, inglise ja vene keeles).
 • Sabati ajal (reede päikeseloojangust laupäeva päikeseloojanguni) enamus linnades ühistransport ei liigu.

Kasulikud lingid: Iisraeli reisiinfo

Konsulaarabi saab Eesti saatkonnast Tel Avivis.

Riiki sisenemise tingimused

Välisministeeriumi andmetel võivad Eesti kodanikud viibida Iisraelis viisavabalt kuni 90 päeva poole aasta jooksul.

 • Eesti kodanikul peab Iisraeli saabudes olema kaasas pass (kehtiv vähemalt 6 kuud pärast kavandatavat lahkumist Iisraeli territooriumilt), tal peab olema ette näidata tagasisõidupilet ja riigis viibimiseks vajalikud rahalised vahendid.
 • Riiki saabuja passi vahele asetab piirivalveametnik (lahtiselt, mitte kleebisena) väikeseformaadilise Iisraelis viibimise loa, millel on märgitud ajavahemik, mille jooksul isikul on võimalik Iisraeli riigis viibida (Eesti kodanikul kuni 90 päeva poole aasta jooksul). Viibimisluba tuleb passi vahel säilitada kuni Iisraelis viibimise lõpuni ja Iisraeli ametnikel on õigus selle loa olemasolu kontrollida.
 • Iisrael võib teha piiranguid riiki sisenemisel. Isikutel, kes on varem Iisraelis töötanud või külastavad Iisraelis elavaid välismaalasi, soovitame enne Iisraeli külastust pöörduda Iisraeli saatkonda Helsingis ja täpsustada piiri ületamisega seotud asjaolusid ja võimalikke piiranguid.

Juhime tähelepanu sellele, et Iisrael võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Täiendavate küsimuste korral pöörduge palun lähimasse Iisraeli saatkonda.

 

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

 

Välisriikide esindused Eestis

Saatkond

Iisraeli Suursaatkond
Yrjönkatu 36, 6th floor, 00100 Helsinki Postal address: PL 490, 00101 Helsinki
https://embassies.gov.il/helsinki-en/Pages/default.aspx

Aukonsulid

Iisraeli Aukonsulaat
Mr Leon Glikman
Maakri 19/1, 10145 Tallinn

Eesti välisesindused

Saatkond

Suursaatkond Tel Avivis
Menachem Begin rd 125 6107120 Tel Aviv
Faks: +97237103919
https://telaviv.mfa.ee

Aukonsulid

Eesti Vabariigi aukonsul Haifas
Hr. Haggai Carmon
Khayat 3a
3326125 Haifa
Tel: +9724 635 3652
Konsulaarpiirkond: Haifa ja Põhja-Iisraeli piirkond.
Eesti Vabariigi aukonsul Jeruusalemmas
Hr Ami Sagy
Am Veolamo Str. 6
Jerusalem
Tel: +972543210305
Konsulaarpiirkond: Jeruusalemma linn