Konsulaarosakond
E-N 8:30-12:00 ja 13:00-15:00; R 8:30-12:00
+372 637 7440
Hädaabi 24h +372 5301 9999

Iisrael

1 Suursaatkond
2 Aukonsulit
Uuendatud 31.01.2023

COVID-19

Riiki sisenemise tingimused

 • Kõik turistid (v.a Hiinast) saavad riiki siseneda sõltumata vaktsineeritusest. Ei nõuta digitõendi (vaktsineerimis- läbipõdemis- või testimistõend) olemasolu. Kui aga olete COVID-19 suhtes positiivne ja ei ole veel paranenud – ärge mine reisile.

Kõigil reisijatel, kes tunnevad end kuni 10 päeva jooksul pärast Iisraeli saabumist haigena, palutakse teha PCR-test. Test on tasuta ja saadaval ka nt Ben Gurioni lennujaamas ajavahemikul 8.00–22.00. Tasuta testiks tuleb esitada oma lennukipilet, kruiisipilet või kinnitus maismaapiiri ületamise kohta viimase 20 päeva jooksul. Mitte-Iisraeli kodanikud, kelle test on Iisraelis viibimise ajal COVID-19 suhtes positiivne, peavad järgima kuni tervenemiseni eneseisoleerimise juhiseid.

Lisainfo: riiki sisenemine; Iisraelist lahkumise reegleid.

Riigisisesed piirangud: maskikohustus kehtib kõrge nakatumisvõimalusega kohtades (haiglad, polikliinikud), vt juhiseid.

Juhime tähelepanu sellele, et Iisrael võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi. Lisaküsimuste korral soovitame pöörduda lähima Iisraeli saatkonna poole.  

Riigi info

TÄHELEPANUKS

Iisraeli reisi planeerides tasub end kursis hoida viimaste uudistega, sest julgeolekuolukord Iisraelis on väga kiiresti muutuv. Viimasel ajal on toimunud mitmeid terrorismirünnakuid, kuigi välismaalased ei ole otseselt sihtmärgiks, tuleks riigis ringi liikudes olla tähelepanelik. Vajadusel jälgida kohalike ametivõimude korraldusi.

 • Alates 2021. a märtsist on üksiküritajate poolt ellu viidud mitmeid rünnakuid tavainimeste vastu (Jeruusalemmas, Beer Shevas, Haderas, Tel Avivis ). Isegi tänavatel liikudes tasub olla oma ümbruse suhtes tähelepanelik ja ohu korral liikuda sellest eemale.
 • Viimane suurem vastasseis Läänekaldaga kasvas 2021. a mais sõjaliseks eskalatsiooniks, kus Hamasi poolt Gaza sektorist tulistati Iisraeli territooriumile üle 4000 raketi. Kuigi Iisrael kasutab õhutõrjeks nn raudkuplit, tuleb arvestada et raketiohu korral käivituvad vastavas piirkonnas sireenid. Seda kuuldes liikuge koheselt varjendisse või turvaruumi, kuhu sireeni lõppemise järel jääge veel vähemalt 10 minutiks. Kui te ei tea, kus asub lähim varjend minge hoonesse ja otsige akendeta trepikoda või keldrit. Kui piirkonnas pole hooneid, lamage maas ja katke oma pea kätega. Kui sõidate autoga, peatage auto turvaliselt ja sisenege lähimasse hoonesse või lamage maas ja oodake 10 minutit. Vt ka ingliskeelseid kriisides tegutsemise juhiseid.

Info piirkonniti

Arvestage, et julgeolekuolukord Iisraelis on väga kiiresti muutuv. Kuigi välismaalased ei ole Iisraelis otseselt terrorismi sihtmärgiks, ei saa välistada “valel ajal vales kohas viibimist”,  sh esineb teatud piirkondades ka kivide loopimist, külm- ja tulirelvade rünnakuid ning isegi autoga rahva sekka sõitmist.

 • Iisraeli piirialadel (Gaza, Liibanon, Süüria) säilitada tavapärasest suurem ettevaatlikkus.
 • Vältige igasugust reisimist Gazasse. Võib esineda raketioht ja isegi välismaalaste röövimist.
 • Soovitame olla ettevaatlikum ka Jeruusalemma vanalinnas, Ida-Jeruusalemmas, samuti kui külastate Palestiina Omavalitsuse alasid Jordani jõe läänekaldal. Pimedal ajal vältida vanalinnas ja Õlimäel ringi liikumist, sest piirkonnas on esinenud taskuvargusi ning füüsilist vägivalda.
 • Lõuna-Iisraeli põhilises turismisihtkohas Eilatis on julgeolekuolukord olnud hea.
 • Kõrbes esineb vihmaperioodil äkkuputusi, kindlasti jälgige piirkondlikku ilmateadet või tellige kohalik matkajuht.
 • Iisraeli-Egiptuse piiri lähistel ja piiripunktides olge valmis põhjalikumaks turvakontrolliks ja julgeolekuolukorrast tulenevast reisi hilinemiseks.
 • Tel Aviv on multikultuurne linn. Siiski säilitage tavapärane ettevaatlikkus oma isiklike asjade suhtes (eriti rannas).

Liiklus. Iisraelis mootorsõidukit juhtides peab Eesti kodanikust turistil olema kehtiv Eesti juhiluba. Liikluses arvestage ummikute ning temperamentse liikluskultuuriga. Talviste üleujutuste (november-veebruar) ajal esineb lühikese etteteatamisajaga sõiduteede sulgemisi.

Tasub teada:

 • Iisraeli külastades olge valmis tugevdatud turvakontrolliks, eriti kontrollpunkte ületades, reisidokumendi kontrolli võib ette tulla ka tänaval;
 • lennujaamas saadud väike riiki sisenemise lipik on vajalik  hotellides majutuse eest tasumisel käibemaksu vabastuse saamiseks. Seda võidakse paluda ka riigist lahkumisel;
 • ostukeskusse, restorani või panka sisenemisel võidakse terroriaktide takistamiseks kontrollida klientide kottide sisu ning küsitleda inimesi nende kavatsuste osas;
 • paremaks kriisidega kursisolemiseks HFC (Home Front Command) koduleht. Reaalajas soovituste saamiseks võib kasutada ka HFC ametlikku rakendust (heebrea, araabia, inglise ja vene keeles).
 • Sabati ajal (reede päikeseloojangust laupäeva päikeseloojanguni) enamus linnades ühistransport ei liigu.

Kasulikud lingid: Iisraeli reisiinfo

Konsulaarabi saab Eesti saatkonnast Tel Avivis või Eesti aukonsulitelt Iisraelis (vt kontakte allpool).

Riiki sisenemise tingimused

Välisministeeriumi andmetel võivad Eesti kodanikud viibida Iisraelis viisavabalt kuni 90 päeva poole aasta jooksul.

 • Eesti kodanikul peab Iisraeli saabudes olema kaasas pass (kehtiv vähemalt 6 kuud pärast kavandatavat lahkumist Iisraeli territooriumilt), tal peab olema ette näidata tagasisõidupilet ja riigis viibimiseks vajalikud rahalised vahendid.
 • Riiki saabuja passi vahele asetab piirivalveametnik (lahtiselt, mitte kleebisena) väikeseformaadilise Iisraelis viibimise loa, millel on märgitud ajavahemik, mille jooksul isikul on võimalik Iisraeli riigis viibida (Eesti kodanikul kuni 90 päeva poole aasta jooksul). Viibimisluba tuleb passi vahel säilitada kuni Iisraelis viibimise lõpuni ja Iisraeli ametnikel on õigus selle loa olemasolu kontrollida.
 • Iisrael võib teha piiranguid riiki sisenemisel. Isikutel, kes on varem Iisraelis töötanud või külastavad Iisraelis elavaid välismaalasi, soovitame enne Iisraeli külastust pöörduda Iisraeli saatkonda Helsingis ja täpsustada piiri ületamisega seotud asjaolusid ja võimalikke piiranguid.

Juhime tähelepanu sellele, et Iisrael võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Täiendavate küsimuste korral pöörduge palun lähimasse Iisraeli saatkonda.

 

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

 

Välisriikide esindused Eestis

Saatkond

Iisraeli Suursaatkond
Yrjönkatu 36, 6th floor, 00100 Helsinki Postal address: PL 490, 00101 Helsinki
https://embassies.gov.il/helsinki-en/Pages/default.aspx

Aukonsulid

Iisraeli Aukonsulaat
Mr Leon Glikman
Maakri 19/1, 10145 Tallinn

Eesti välisesindused

Saatkond

Suursaatkond Tel Avivis
Menachem Begin rd 125 6107120 Tel Aviv
Faks: (972) 3 710 39 19
https://telaviv.mfa.ee

Aukonsulid

Eesti Vabariigi aukonsul Haifas
Hr. Haggai Carmon
Khayat 3a
3326125 Haifa
Tel: +9724 635 3652
Konsulaarpiirkond: Haifa ja Põhja-Iisraeli piirkond.
Eesti Vabariigi aukonsul Jeruusalemmas
Hr Ami Sagy
Am Veolamo Str. 6
Jerusalem
Tel: +972543210305
Konsulaarpiirkond: Jeruusalemma linn