Konsulaarosakond
E-N 8:30-12:00 ja 13:00-15:00; R 8:30-12:00
+372 637 7440
Hädaabi 24h +372 5301 9999

Iisrael

1 Suursaatkond
2 Aukonsulit
Uuendatud 22.05.2023

COVID-19

Riiki sisenemise tingimused

 • Iisraeli sisenemisel ei kehti enam reisipiirangud ning ei nõuta EL COVID digitõendi (vaktsineerimis- läbipõdemis- või testimistõend) olemasolu.

Lisainfo: riiki sisenemine;

Juhime tähelepanu sellele, et Iisrael võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi. Lisaküsimuste korral soovitame pöörduda lähima Iisraeli saatkonna poole.  

Riigi info

TÄHELEPANUKS

Iisraeli reisi planeerides tasub end kursis hoida viimaste uudistega, sest julgeolekuolukord Iisraelis on väga kiiresti muutuv. Viimasel aastal on toimunud terrorismirünnakuid, kuigi välismaalased ei ole otseselt sihtmärgiks. Alati tasub ringi liikudes olla oma ümbruse osas olla tähelepanelik. Viimasel ajal on toimunud neljapäeviti ja laupäeviti rahvarohkeid rahumeelseid proteste üle riigi, mis võivad takistada liiklust ja ning üleüldist läbipääsu. Alati jälgige Iisraeli ametivõimude antavaid korraldusi.

 • 13. mail 2023 sõlmiti Gazaga taas relvarahu, millele eelnes viiepäevane eskalatsioon, mil enklaavist tulistati Iisraeli suunas 1200 raketti. Iisrael kasutab oma õhutõrjeks nn raudkuplit, kuid alati tuleb arvestada, et raketiohu korral käivituvad vastavas piirkonnas sireenid. Heli kuuldes liikuge koheselt varjendisse või siseruumides turvatuppa, kuhu sireeni lõppemise järel jääge veel vähemalt 10 minutiks. Kui te ei tea, kus asub lähim varjend minge hoonesse sisse ning otsige akendeta trepikoda või keldrit. Kui piirkonnas pole hooneid, heitke maha ja katke pea kätega. Kui sõidate autoga, peatage auto turvaliselt ja sisenege lähimasse hoonesse või lamage maas ja oodake 10 minutit. Vt ka ingliskeelseid kriisides tegutsemise juhiseid.
 • Viimasel aastal on esinenud üksiküritajate poolt ellu viidud rünnakuid tavainimeste vastu nii Jeruusalemmas, Beer Shevas, Haderas, Tel Avivis, kuid elu naaseb kiiresti oma rööbastesse. Tänavatel liikudes tasub alati olla oma ümbruse suhtes tähelepanelik ja ohust eemale liikuda.

Info piirkonniti

Arvestage, et julgeolekuolukord Iisraelis on väga kiiresti muutuv. Kuigi välismaalased ei ole Iisraelis otseselt terrorismi sihtmärgiks, ei saa välistada “valel ajal vales kohas viibimist”,  sh esineb teatud piirkondades ka kivide loopimist, külm- ja tulirelvade rünnakuid ning isegi autoga rahva sekka sõitmist.

 • Iisraeli piirialadel (Gaza, Liibanon, Süüria) säilitada tavapärasest suurem ettevaatlikkus.
 • Vältige igasugust reisimist Gazasse. Võib esineda raketioht ja isegi välismaalaste röövimist.
 • Soovitame olla ettevaatlikum ka Jeruusalemma vanalinnas, Ida-Jeruusalemmas, samuti kui külastate Palestiina Omavalitsuse alasid Jordani jõe läänekaldal. Pimedal ajal vältida vanalinnas ja Õlimäel ringi liikumist, sest piirkonnas on esinenud taskuvargusi ning füüsilist vägivalda.
 • Lõuna-Iisraeli põhilises turismisihtkohas Eilatis on julgeolekuolukord olnud hea.
 • Kõrbes esineb vihmaperioodil äkkuputusi, kindlasti jälgige piirkondlikku ilmateadet või tellige kohalik matkajuht. Sel perioodil esineb ka vajadust sulgeda ajutiselt sõiduteid.
 • Iisraelis esineb maavärina oht. Tugeva värina korral käivituvad sireenid ingliskeelne sõnumiga „Earthquake“. Tsunami ohu tõttu liikuge merest eemale. Kui olete hotellitoas, minge eelnevalt tuvastatud turvalisse kohta. Kui sobilikku kohta pole, sobib kükitada nurgas ja katta nägu ja pea kätega. Kui olete väljas, liikuge eemale majadest, tänavalampidest. Autojuhid peaksid eemale hoidma sildadest, ülesõitudest ning elektriliinidest ning olema autos, turvavöö kinni kuni maavärina lõpuni.
 • Iisraeli-Egiptuse ja ka Iisraeli Jordaania piiripunktides olge valmis põhjalikumaks turvakontrolliks ja julgeolekuolukorrast tulenevast reisi hilinemiseks.
 • Tel Aviv on multikultuurne linn, säilitage tavapärane ettevaatlikkus oma isiklike asjade suhtes (eriti rannas).
 • Liikudes ringi ultraortodoksetes linnades, peaksite kandma sündsat riietust. Samuti tuleb järgida Toora reegleid nt ei tohi shabbati ajal autoga sõita.

Liiklus. Iisraelis mootorsõidukit juhtides peab Eesti kodanikust turistil olema kehtiv Eesti juhiluba. Liikluses arvestage ummikute ning temperamentse liikluskultuuriga. Talviste üleujutuste (november-veebruar) ajal esineb lühikese etteteatamisajaga sõiduteede sulgemisi.

Tasub teada:

 • Iisraeli külastades olge valmis tugevdatud turvakontrolliks, eriti kontrollpunkte ületades, reisidokumendi kontrolli võib ette tulla ka tänaval;
 • lennujaamas saadud väike riiki sisenemise lipik on vajalik  hotellides majutuse eest tasumisel käibemaksu vabastuse saamiseks. Seda võidakse paluda ka riigist lahkumisel;
 • ostukeskusse, restorani või panka sisenemisel võidakse terroriaktide takistamiseks kontrollida klientide kottide sisu ning küsitleda inimesi nende kavatsuste osas;
 • paremaks kriisidega kursisolemiseks HFC (Home Front Command) koduleht. Reaalajas soovituste saamiseks võib kasutada ka HFC ametlikku rakendust (heebrea, araabia, inglise ja vene keeles).
 • Sabati ajal (reede päikeseloojangust laupäeva päikeseloojanguni) enamus linnades ühistransport ei liigu.

Kasulikud lingid: Iisraeli reisiinfo

Konsulaarabi saab Eesti saatkonnast Tel Avivis.

Riiki sisenemise tingimused

Välisministeeriumi andmetel võivad Eesti kodanikud viibida Iisraelis viisavabalt kuni 90 päeva poole aasta jooksul.

 • Eesti kodanikul peab Iisraeli saabudes olema kaasas pass (kehtiv vähemalt 6 kuud pärast kavandatavat lahkumist Iisraeli territooriumilt), tal peab olema ette näidata tagasisõidupilet ja riigis viibimiseks vajalikud rahalised vahendid.
 • Riiki saabuja passi vahele asetab piirivalveametnik (lahtiselt, mitte kleebisena) väikeseformaadilise Iisraelis viibimise loa, millel on märgitud ajavahemik, mille jooksul isikul on võimalik Iisraeli riigis viibida (Eesti kodanikul kuni 90 päeva poole aasta jooksul). Viibimisluba tuleb passi vahel säilitada kuni Iisraelis viibimise lõpuni ja Iisraeli ametnikel on õigus selle loa olemasolu kontrollida.
 • Iisrael võib teha piiranguid riiki sisenemisel. Isikutel, kes on varem Iisraelis töötanud või külastavad Iisraelis elavaid välismaalasi, soovitame enne Iisraeli külastust pöörduda Iisraeli saatkonda Helsingis ja täpsustada piiri ületamisega seotud asjaolusid ja võimalikke piiranguid.

Juhime tähelepanu sellele, et Iisrael võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Täiendavate küsimuste korral pöörduge palun lähimasse Iisraeli saatkonda.

 

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

 

Välisriikide esindused Eestis

Saatkond

Iisraeli Suursaatkond
Yrjönkatu 36, 6th floor, 00100 Helsinki Postal address: PL 490, 00101 Helsinki
https://embassies.gov.il/helsinki-en/Pages/default.aspx

Aukonsulid

Iisraeli Aukonsulaat
Mr Leon Glikman
Maakri 19/1, 10145 Tallinn

Eesti välisesindused

Saatkond

Suursaatkond Tel Avivis
Menachem Begin rd 125 6107120 Tel Aviv
Faks: (972) 3 710 39 19
https://telaviv.mfa.ee

Aukonsulid

Eesti Vabariigi aukonsul Haifas
Hr. Haggai Carmon
Khayat 3a
3326125 Haifa
Tel: +9724 635 3652
Konsulaarpiirkond: Haifa ja Põhja-Iisraeli piirkond.
Eesti Vabariigi aukonsul Jeruusalemmas
Hr Ami Sagy
Am Veolamo Str. 6
Jerusalem
Tel: +972543210305
Konsulaarpiirkond: Jeruusalemma linn