Iirimaa

1 Suursaatkond
0 Aukonsulit
Uuendatud 07.06.2021

COVID-19

Riiki sisenemise tingimused: kõik riiki saabujad peavad esitama koroonaviirus SARS-CoV-2 sertifikaadi negatiivse PCR-testi kohta, mis on tehtud 72h jooksul enne riiki saabumist. Testi ei nõuta alla 7-aastastelt lastelt ja neilt, kelle reis algas Põhja-Iirimaalt, samuti neilt transiitreisijatelt, kes ei välju Iirimaal lennujaamast või sadamast enne edasireisimist oma sihtpunkti.

  • Kõigil riiki saabujatel on kohustuslik täita COVID-19 vorm, mida saab täita ka eelnevalt internetis. Vormi mittetäitmist võidakse karistada rahaliselt või pooleaastase vangistusega.
  • Reisijad peavad kahe nädala jooksul viibima karantiinis või tegema vähemalt 5 päeva pärast riiki saabumist RT-PCR (Reverse Transcription Polymerase Chain Reaction) testi, juhul kui see on negatiivne, ei pea oma liikumist enam piirama.
  • Saabudes Iirimaale kõrge riskiga ehk 2. kategooria riigist (ka juhul, kui transiit on läbi sellise riigi või kuni 14 päeva enne Iirimaale saabumist on viibitud sellises riigis), tuleb läbida kohustuslik 14-päevane karantiin selleks ette nähtud hotellis. Karantiiniperioodi saab lühendada, kui teha 10 päeva pärast riiki saabumist uus negatiivse tulemusega test. Periood võib pikeneda, kui karantiini ajal saadakse positiivse tulemusega test. Nimetatud riikidest saabujad peavad enne reisi broneerima karantiiniajaks hotelli. Ka need reisijad, kes saabuvad Iirimaale mitte kõrge riskiga riigist ilma negatiivse PCR-testi tulemuseta, peavad jääma karantiinihotelli 14 päevaks või kuni negatiivse testitulemuse saamiseni.
  • Täpsemalt riiki sisenemise tingimustest Iirimaa valitsuse veebilehel.

Transiit läbi Iirimaa: transiit on lubatud.

Riigisisesed piirangud: alates 12.04.2021 alustati riigis piirangute leevendamist.

  • Mask on kohustuslik ühistranspordis, kauplustes ja kaubanduskeskustes jt ühiskondlikes siseruumides alates 13. eluaastast.

Juhime tähelepanu sellele, et Iirimaa võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi. Lisaküsimuste korral soovitame pöörduda Iiri saatkonna poole Tallinnas.

Riigi info

TÄHELEPANUKS

  • EL riikides reisides peab reisidokument kehtima reisi vältel, reisida saab nii kehtiva ID-kaardiga kui passiga, juhime tähelepanu sellele, et juhiluba ei ole reisidokument. Vaatamata sellele, et Euroopa Liidu riikide vahel üldjuhul ei teostata piirikontrolli, peab kehtiv reisidokument  olema reisil alati kaasas (sh lastel).
  • Sõlmige reisikindlustus ning Euroopa Liidus reisides soovitame taotleda lisaks Euroopa Ravikindlustuskaart.
  • Kui reisite Iirimaal autoga, kontrollige, et juhiluba oleks kehtiv ja autodokumendid korras, soovitame endale eelnevalt selgeks teha, millised on kohalikud nõuded ja reeglid (sh kiiruspiirangud, joobe piirmäär, tasulised teelõigud ja nende eest maksmine, parkimiskord jm).

Kasulikud lingid: Iirimaa reisiinfo

Konsulaarabi saab Eesti saatkonnast Dublinis.

Riiki sisenemise tingimused

Eesti kodanikule on Iirimaale reisimine viisavaba.

Eesti välismaalase passi omanikud peavad riiki sisenemiseks taotlema Iiri viisat.

Juhime tähelepanu sellele, et Iirimaa võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Täiendavate küsimuste korral pöörduge palun lähimasse Iiri saatkonda.

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

 

Välisriikide esindused Eestis

Saatkond

Iiri Suursaatkond
Rävala pst 5, 10143 Tallinn
E-mail: tallinnem@dfa.ie
https://www.dfa.ie/irish-embassy/estonia/

Eesti välisesindused

Saatkond

Suursaatkond Dublinis
Harcourt Road 3rd Floor, Block E D02 YT22 Dublin
Faks: +353 1478 8887
E-mail: embassy.dublin@mfa.ee
https://dublin.mfa.ee