Iirimaa

1 Suursaatkond
0 Aukonsulit
Uuendatud 04.06.2020

COVID-19

Riiki sisenemise tingimused: riiki sisenemist ei ole piiratud. Riiki sisenejatel on kohustuslik jääda 14 päevaks karantiini (st püsima siseruumide ja vältima igasugust kontakti teiste inimestega). Kõigil riiki saabujatel on kohustuslik täita COVID-19 vorm oma andmetega, k.a aadressiga, kus 14-päevane isolatsioon veedetakse. Vormi mitte täitmist võidakse karistada rahaliselt või pooleaastase vangistusega.

Transiit läbi Iirimaa: transiit on lubatud.

Riigisisesed piirangud: mittevajalik reisimine ja liikumine on keelatud. Kuni 08.06 võib kodust minna 5 km kaugusele spordi tegemiseks, 8.06-20.07 kuni 20 km kaugusele, alates 20.07 liikumispiiranguid ei ole.

Avalik ruum ja üritused: õues võivad koos viibida kuni 4 inimest, kes ei ela koos. Alates 8.06 võivad ka siseruumides olla koos kuni 4 inimest, kes ei ela koos. Alates 29.06 hakatakse järk-järgult avama restorane, kohvikuid ja mänguväljakuid. Alates 20.07 hakatakse järg-järgult avama muuseume, galeriisid, kirikuid ja hotelle. Kuni augusti lõpuni ei toimu üle 5000 osalejaga üritusi.

 

Juhime tähelepanu sellele, et Iirimaa võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi. Lisaküsimuste korral soovitame pöörduda Iiri saatkonna poole Tallinnas.

Riigi info

TÄHELEPANUKS

  • EL riikides reisides peab reisidokument kehtima reisi vältel, reisida saab nii kehtiva ID-kaardiga kui passiga, juhime tähelepanu sellele, et juhiluba ei ole reisidokument. Vaatamata sellele, et Euroopa Liidu riikide vahel üldjuhul ei teostata piirikontrolli, peab kehtiv reisidokument (sh lastel) olema reisil kaasas.
  • Sõlmi reisikindlustus ning Euroopa Liidus reisides soovitame taotleda lisaks Euroopa Ravikindlustuskaart.
  • Kui reisite Iirimaal autoga, kontrollige, et juhiluba oleks kehtiv ja autodokumendid korras, soovitame endale eelnevalt selgeks teha, millised on kohalikud nõuded ja reeglid.

Kasulikud lingid: Iirimaa reisiinfo

Konsulaarabi saab Eesti saatkonnast Dublinis.

Riiki sisenemise tingimused

Eesti kodanikule on Iirimaale reisimine viisavaba.

Eesti välismaalase passi omanikud peavad riiki sisenemiseks taotlema Iiri viisat.

Juhime tähelepanu sellele, et Iirimaa võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Täiendavate küsimuste korral pöörduge palun lähimasse Iiri saatkonda.

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual  (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

 

Välisriikide esindused Eestis

Saatkond

Iiri Suursaatkond
Roosikrantsi 11, 10119 Tallinn
E-mail: tallinnem@dfa.ie
https://www.embassyofireland.ee

Eesti välisesindused

Saatkond

Suursaatkond Dublinis
Harcourt Road 3rd Floor, Block E D02 YT22 Dublin
Faks: +353 1 478 8887
E-mail: embassy.dublin@mfa.ee
https://dublin.mfa.ee