Iirimaa

1 Suursaatkond
0 Aukonsulit
Uuendatud 20.10.2020

COVID-19

Riiki sisenemise tingimused: Eestist Iirimaale saabujad peavad  kahe nädala jooksul piirama oma liikumist. Reisipiirangute kehtestamine vaadatakse üle igal neljapäeval, uued tingimused hakkavad kehtima järgnevast esmaspäevast. Kõigil riiki saabujatel on kohustuslik täita COVID-19 vorm, mida saab täita ka eelnevalt internetis. Vormi mittetäitmist võidakse karistada rahaliselt või pooleaastase vangistusega.

Maski on kohustuslik kanda ühistranspordis, kauplustes ja kaubanduskeskustes jt ühiskondlikes siseruumides alates 13. eluaastast.

Transiit läbi Iirimaa: transiit on lubatud.

Riigisisesed piirangud:  Alates 22.10 kehtivad Iirimaal uued meetmed COVID-19 leviku piiramiseks. Kogu riigis on piirangud rangeimal, 5. tasemel. Ühistransporti võib kasutada vaid hädavajadusel. Piirangud kehtivad kuni 1.12. Riigis võib liikuda ainult 5 km raadiuses oma kodust, soovitus on  püsida kodus. Tööle võivad minna üksnes need inimesed, kelle tööl viibimine on hädavajalik. Kodus ei tohi kedagi võõrustada, õues tohib kokku saada ühe perega, näiteks sportimiseks. Suletakse kõik  teenused ja kauplused, mis pole hädavajalikud, kuid toidupoed ning apteegid jäävad avatuks.

Lisainfo: Eesti saatkond Dublinis

Lisaküsimuste korral soovitame pöörduda Iiri saatkonna poole Tallinnas.

Riigi info

TÄHELEPANUKS

  • EL riikides reisides peab reisidokument kehtima reisi vältel, reisida saab nii kehtiva ID-kaardiga kui passiga, juhime tähelepanu sellele, et juhiluba ei ole reisidokument. Vaatamata sellele, et Euroopa Liidu riikide vahel üldjuhul ei teostata piirikontrolli, peab kehtiv reisidokument  olema reisil alati kaasas (sh lastel).
  • Sõlmige reisikindlustus ning Euroopa Liidus reisides soovitame taotleda lisaks Euroopa Ravikindlustuskaart.
  • Kui reisite Iirimaal autoga, kontrollige, et juhiluba oleks kehtiv ja autodokumendid korras, soovitame endale eelnevalt selgeks teha, millised on kohalikud nõuded ja reeglid.

Kasulikud lingid: Iirimaa reisiinfo

Konsulaarabi saab Eesti saatkonnast Dublinis.

Riiki sisenemise tingimused

Eesti kodanikule on Iirimaale reisimine viisavaba.

Eesti välismaalase passi omanikud peavad riiki sisenemiseks taotlema Iiri viisat.

Juhime tähelepanu sellele, et Iirimaa võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Täiendavate küsimuste korral pöörduge palun lähimasse Iiri saatkonda.

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

 

Välisriikide esindused Eestis

Saatkond

Iiri Suursaatkond
Rävala pst 5, 10143 Tallinn
E-mail: tallinnem@dfa.ie
https://www.embassyofireland.ee

Eesti välisesindused

Saatkond

Suursaatkond Dublinis
Harcourt Road 3rd Floor, Block E D02 YT22 Dublin
Faks: +353 1478 8887
E-mail: embassy.dublin@mfa.ee
https://dublin.mfa.ee