Kontakt (E-R kl 8.30-17.00) +372 637 7440
Hädaabi 24h +372 5301 9999

Iirimaa

1 Suursaatkond
0 Aukonsulit
Uuendatud 27.01.2022

COVID-19

Reisi planeerides arvestage, et Iirimaal COVID-19 haigestumise või positiivse testitulemuse korral tuleb haigus läbi põdeda asukohariigis ning jääda isolatsiooni vastavalt asukohariigis kehtestatud korrale. Veenduge, et reisile minnes on tehtud COVID-kindlustus, mis katab koroonaviiruse tõttu tekkinud ravi- ja majutuskulud.

Riiki sisenemise tingimused

Riiki saavad siseneda:

  • täielikult vaktsineeritud isikud, kes tõendavad kehtiva ELi COVID digitõendiga, et vaktsineerimise lõpetamisest on möödas, sõltuvalt vaktsiinist, kas 7 kuni 15 päeva.
  • viimase 180 päeva jooksul koroonaviirusest paranenud isikud, kes tõendavad ELi COVID digitõendiga positiivset testitulemust, mis on tehtud vähemalt 11 päeva tagasi.
  • isikud, kes esitavad koroonaviirus SARS-CoV-2 sertifikaadi negatiivse PCR-testi kohta, mis on tehtud 72h jooksul enne riiki saabumist.

Lapsed: alla 12-aastased lapsed ei pea esitama eespool nimetatud dokumente.

Lisainfo: riiki sisenemise tingimused Iirimaa valitsuse veebilehel.

Transiit läbi Iirimaa: transiit on lubatud.

Riigisisesed piirangud: mask on kohustuslik ühistranspordis, kauplustes ja kaubanduskeskustes jt ühiskondlikes siseruumides alates 13 eluaastast. Detailne info riigisiseste meetmete kohta.

Juhime tähelepanu sellele, et Iirimaa võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi. Lisaküsimuste korral soovitame pöörduda Iiri saatkonna poole Tallinnas.

Riigi info

TÄHELEPANUKS

  • EL riikides reisides peab reisidokument kehtima reisi vältel, reisida saab nii kehtiva ID-kaardiga kui passiga, juhime tähelepanu sellele, et juhiluba ei ole reisidokument. Vaatamata sellele, et Euroopa Liidu riikide vahel üldjuhul ei teostata piirikontrolli, peab kehtiv reisidokument  olema reisil alati kaasas (sh lastel).
  • Sõlmige reisikindlustus ning Euroopa Liidus reisides soovitame taotleda lisaks Euroopa Ravikindlustuskaart.
  • Kui reisite Iirimaal autoga, kontrollige, et juhiluba oleks kehtiv ja autodokumendid korras, soovitame endale eelnevalt selgeks teha, millised on kohalikud nõuded ja reeglid (sh kiiruspiirangud, joobe piirmäär, tasulised teelõigud ja nende eest maksmine, parkimiskord jm).

Kasulikud lingid: Iirimaa reisiinfo

Konsulaarabi saab Eesti saatkonnast Dublinis.

Riiki sisenemise tingimused

Eesti kodanikule on Iirimaale reisimine viisavaba.

Eesti välismaalase passi omanikud peavad riiki sisenemiseks taotlema Iiri viisat.

Juhime tähelepanu sellele, et Iirimaa võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Täiendavate küsimuste korral pöörduge palun lähimasse Iiri saatkonda.

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

 

Välisriikide esindused Eestis

Saatkond

Iiri Suursaatkond
Rävala pst 5, 10143 Tallinn
https://www.dfa.ie/irish-embassy/estonia/

Eesti välisesindused

Saatkond

Suursaatkond Dublinis
Harcourt Road D02 YT22 Dublin
Faks: (353 1) 478 8887
https://dublin.mfa.ee