Kontakt (E-R kl 8.30-17.00) +372 637 7440
Hädaabi 24h +372 5301 9999

Horvaatia

0 Suursaatkonda
1 Aukonsul
Uuendatud 18.01.2022

COVID-19

Reisi planeerides arvestage, et Horvaatias COVID-19 haigestumise või positiivse testitulemuse korral tuleb haigus läbi põdeda asukohariigis ning jääda isolatsiooni vastavalt asukohariigis kehtestatud korrale. Veenduge, et reisile minnes on tehtud COVID-kindlustus, mis katab koroonaviiruse tõttu tekkinud ravi- ja majutuskulud.

Riiki sisenemise tingimused

  • Riiki sisenemise lihtsustamiseks on soovitav enne saabumist registreerida oma reisiga seonduv veebilehel.

Riiki saavad siseneda:

  • täielikult vaktsineeritud isikud, kes tõendavad ELi COVID digitõendiga, et täielikust vaktsineerimisest ei ole möödunud rohkem kui 365 päeva;
  • isikud, kes on saanud ühe vaktsiinidoosi kahedoosilisest vaktsiinist, seejuures peab esimese doosi saamisest olema möödas vähemalt 22 päeva (Pfizeri, Moderna ja Gamaleya vaktsiini puhul võib olla möödas kuni 42 päeva ning Astra Zeneca puhul kuni 84 päeva esimesest doosist);
  • koroonaviiruse läbipõdenud isikud, kes tõendavad ELi COVID digitõendiga, et nad on viimase 365 päeva jooksul (aga mitte vähem kui 11 päeva tagasi) saanud positiivse testitulemuse ning esitavad selle piiril (tohib asendada arstitõendiga, mis kinnitab paranemist);
  • koroonaviiruse läbipõdenud isikud, kes on saanud lisaks ühe vaktsiinidoosi 8 kuu jooksul pärast läbipõdemist ning vaktsineerimisest ei ole möödunud rohkem kui 365 päeva;
  • isikud, kes esitavad koroonaviirus SARS-CoV-2 sertifikaadi negatiivse PCR (tehtud 72h jooksul enne riiki sisenemist) või antigeeni testi (tehtud 48h jooksul enne riiki sisenemist) kohta või jäävad 10 päevaks karantiini. Testi on võimalik teha ka pärast Horvaatia piiri ületamist, kuid sel juhul tuleb kuni testi tulemuse selgumiseni viibida eneseisolatsioonis.

Reisijad, kes on külastanud (nt transiidil) kolmandaid riike, peavad olema valmis tõendama, et ei viibinud transiitriigis pikemalt. Teatud riikidest saabudes kehtivad erireeglid (tuleb esitada sertifikaat negatiivse PCR või antigeeni testi kohta).

Lapsed: alla 12-aastased lapsed ei pea testima, kui nende vanemad või saatjad esitavad enda kohta vaktsineerimise, testimise või läbipõdemise tõendi.

Lisainfo: riiki sisenemise tingimused (sh erandid), Horvaatia ametlik koroonaviiruse infoleht

Transiit läbi Horvaatia Eestisse: transiit on lubatud 12h jooksul. Kui viibimise aeg pikeneb, siis laieneb transiidireisijatele automaatselt eneseisolatsioonikohustus.

Riigisisesed piirangud: detailne info riigisiseste piirangute kohta.

 

Juhime tähelepanu sellele, et Horvaatia võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi. Lisaküsimuste korral soovitame pöörduda lähima Horvaatia saatkonna poole.

Riigi info

TÄHELEPANUKS

Eestil puudub Horvaatias välisesindus, seetõttu soovitame tutvuda teiste riikide reisiinfo ja reisihoiatustega (Suurbritannia, Saksamaa, Soome, Prantsusmaa, Ameerika ÜhendriigidKanada, Austraalia).

  • EL riikides reisides peab reisidokument kehtima reisi vältel, reisida saab nii kehtiva ID-kaardiga kui passiga, juhime tähelepanu sellele, et juhiluba ei ole reisidokument. Vaatamata sellele, et Euroopa Liidu riikide vahel üldjuhul ei teostata piirikontrolli, peab kehtiv reisidokument olema reisil alati kaasas (sh lastel).
  • Sõlmige reisikindlustus ning Euroopa Liidus reisides soovitame taotleda lisaks Euroopa Ravikindlustuskaart.

Kui reisite Horvaatias autoga, kontrollige, et juhiluba oleks kehtiv ja autodokumendid korras, soovitame endale eelnevalt selgeks teha, millised on kohalikud nõuded ja reeglid: teekasutusmaksu tasumine, kiirusepiirangud, joobe piirmäär, parkimiskord jm.

Suveperioodil esineb tihti ulatuslikke metsa- ning maastikupõlenguid. Enne reisi kontrollige, milline on olukord valitud sihtriigis siit ja siit.

Kasulikud lingid: Horvaatia reisiinfo

Konsulaarabi saab Eesti aukonsulilt Zagrebis või lähimast Euroopa Liidu liikmesriigi esindusest.

Riiki sisenemise tingimused

Eesti kodanikule on Horvaatiasse reisimine viisavaba.

Välismaalased peavad oma viibimise Horvaatias registreerima. Registreerida tuleb end 48 tunni jooksul alates riiki saabumisest. Zagrebis saab registreerida politsei välismaalaste osakonnas aadressil Petrinjska 30. Väljaspool Zagrebi saab registreerida end lähimas politseijaoskonnas või turismiinfopunktis. Registreerimise nõue ei kehti juhul, kui peatute hotellis või mõnes muus turistide majutuspaigas.

Juhime tähelepanu sellele, et Horvaatia võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Täiendavate küsimuste korral pöörduge palun lähimasse Horvaatia saatkonda.

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual  (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

Välisriikide esindused Eestis

Saatkond

Horvaatia Vabariigi Suursaatkond
Kalevankatu 18 A6, 00100 Helsinki
Faks: +358 9622 2221
http://fi.mvep.hr

Aukonsulid

Horvaatia Vabariigi Aukonsulaat
Mr James Bradley Oates
Lai 12-3, 10133 Tallinn

Eesti välisesindused

Aukonsulid

Eesti Vabariigi aukonsul Zagrebis
Hr Boris Jukić
Cesarceva 5
10000 Zagreb
+385 91 206 22 80, +385 1 4835 020, +385 1 4835 017
Konsulaarpiirkond: Konsulaarpiirkonna moodustavad: Zagrebi linn ning Bjelovari-Bilogora, Brodi-Posavina, Istra, Karlovaci, Koprivnica-Križevci, Krapina-Zagorje, Lika-Senji, Međimurje, Osijeki-Baranja, Požega-Slavoonia, Primorje-Gora, Sisaki-Moslavina, Zagrebi, Varaždini, Virovitica-Podravina ja Vukovari-Srijemi maakonnad.