Horvaatia

0 Suursaatkonda
1 Aukonsul
Uuendatud 14.06.2021

COVID-19

Riiki sisenemise tingimused: keskmise ja kõrgema ohutasemega riikidest (hetkeseisuga ka Eestist) ja regioonidest (ECDC andmete põhjal) saabuvad reisijad peavad esitama piiril koroonaviirus SARS-CoV-2 PCR- või antigeeni testi negatiivset tulemust kinnitava sertifikaadi (PCR test peab olema tehtud viimase 72h jooksul, antigeeni test viimase 48h jooksul) või jääma 10 päevaks karantiini. Testi on võimalik teha ka pärast Horvaatia piiri ületamist, kuid sel juhul tuleb kuni testi tulemuse selgumiseni eneseisolatsioonis viibida.

  • Kehtivad erandid, sh mõnedele lühiajaliselt (kuni 12h) riigis viibivatele isikutele, kes reisivad ärilistel põhjustel või olulistel perekondlikel eesmärkidel.
  • Koroonaviiruse läbipõdenud reisijad ei pea esitama sertifikaati või jääma isolatsiooni, kui nad on viimase 180 päeva jooksul (aga mitte vähem kui 11 päeva tagasi) saanud positiivse testitulemuse ning esitavad selle piiril (tohib asendada arstitõendiga, mis kinnitab paranemist). Kui lisaks läbipõdemisele on saadud ka üks doos vaktsiini, siis pikeneb erand 6 kuule pärast vaktsineerimist. Alates 01.04.2021 kehtib reisimisel erand ka koroonaviiruse vastu vaktsineeritutele ning alates 01.06.2021 saavad Horvaatiasse reisida ka need, kes on saanud seni vaid ühe vaktsiinidoosi kahedoosilisest vaktsiinist, kui esimese doosi saamisest on möödunud vähemalt 22 päeva (Pfizeri, Moderna ja Gamaleya vaktsiini puhul võib olla möödunud kuni 42 päeva ning Astra Zeneca puhul kuni 84 päeva esimesest doosist). Alla 12-aastased lapsed ei pea testima, kui nende vanemad või saatjad esitavad enda kohta vaktsineerimise, testimise või läbipõdemise tõendi.
  • Alates 14.01.2021 kehtestati erireeglid teatud riikidest saabujatele, kes peavad esitama sertifikaadi kuni 48h varem tehtud PCR-testi tulemuse kohta ja jääma 14 päevaks isolatsiooni (võimalik lühendada tehes 7. päeval uus test).
  • Riiki sisenemise lihtsustamiseks on soovitav enne saabumist registreerida oma reisiga seonduv veebilehel.

Transiit läbi Horvaatia Eestisse: transiit on lubatud 12h jooksul. Kui viibimise aeg pikeneb, siis laieneb transiidireisijatele automaatselt eneseisolatsioonikohustus.

Riigisisesed piirangud: maski kandmine on kohustuslik ühistranspordis, kaubandus- ja teenindusasutustes ning õues, kui pole võimalik hoida 1,5m distantsi.

  • Riigis on kehtestatud ka mitmeid riigisiseseid piiranguid, nt restoranid, kohvikud ja poed jms on avatud piirangutega ning maskikandmise kohustuse eiramise eest võib saada trahvi.

Lisainfo: Horvaatia ametlik koroonaviiruse infoleht ja Eesti saatkond Prahas

Juhime tähelepanu sellele, et Horvaatia võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi. Lisaküsimuste korral soovitame pöörduda lähima Horvaatia saatkonna poole.

Riigi info

TÄHELEPANUKS

Eestil puudub Horvaatias välisesindus, seetõttu soovitame tutvuda teiste riikide reisiinfo ja reisihoiatustega (Suurbritannia, Saksamaa, Soome, Prantsusmaa, Ameerika ÜhendriigidKanada, Austraalia).

  • EL riikides reisides peab reisidokument kehtima reisi vältel, reisida saab nii kehtiva ID-kaardiga kui passiga, juhime tähelepanu sellele, et juhiluba ei ole reisidokument. Vaatamata sellele, et Euroopa Liidu riikide vahel üldjuhul ei teostata piirikontrolli, peab kehtiv reisidokument olema reisil alati kaasas (sh lastel).
  • Sõlmige reisikindlustus ning Euroopa Liidus reisides soovitame taotleda lisaks Euroopa Ravikindlustuskaart.

Kui reisite Horvaatias autoga, kontrollige, et juhiluba oleks kehtiv ja autodokumendid korras, soovitame endale eelnevalt selgeks teha, millised on kohalikud nõuded ja reeglid: teekasutusmaksu tasumine, kiirusepiirangud, joobe piirmäär, parkimiskord jm.

Suveperioodil esineb tihti ulatuslikke metsa- ning maastikupõlenguid. Enne reisi kontrollige, milline on olukord valitud sihtriigis siit ja siit.

Kasulikud lingid: Horvaatia reisiinfo

Konsulaarabi saab Eesti aukonsulilt Zagrebis või lähimast Euroopa Liidu liikmesriigi esindusest.

Riiki sisenemise tingimused

Eesti kodanikule on Horvaatiasse reisimine viisavaba.

Välismaalased peavad oma viibimise Horvaatias registreerima. Registreerida tuleb end 48 tunni jooksul alates riiki saabumisest. Zagrebis saab registreerida politsei välismaalaste osakonnas aadressil Petrinjska 30. Väljaspool Zagrebi saab registreerida end lähimas politseijaoskonnas või turismiinfopunktis. Registreerimise nõue ei kehti juhul, kui peatute hotellis või mõnes muus turistide majutuspaigas.

Juhime tähelepanu sellele, et Horvaatia võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Täiendavate küsimuste korral pöörduge palun lähimasse Horvaatia saatkonda.

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual  (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

Välisriikide esindused Eestis

Saatkond

Horvaatia Vabariigi Suursaatkond
Kalevankatu 18 A6, 00100 Helsinki
Faks: +358 9622 2221
E-mail: croemb.helsinki@mvep.hr
http://fi.mvep.hr

Aukonsulid

Horvaatia Vabariigi Aukonsulaat
Hr James B. Oates
Lai 12-3, 10133 Tallinn
E-mail: horvaatiaaukonsul@gmail.com

Eesti välisesindused

Aukonsulid

Eesti Vabariigi aukonsul Zagrebis
Hr Boris Jukić
Cesarceva 5
10000 Zagreb
+385 91 206 22 80, +385 1 4835 020, +385 1 4835 017
obj@odvjetnik-boris-jukic.hr
Konsulaarpiirkond: Konsulaarpiirkonna moodustavad: Zagrebi linn ning Bjelovari-Bilogora, Brodi-Posavina, Istra, Karlovaci, Koprivnica-Križevci, Krapina-Zagorje, Lika-Senji, Međimurje, Osijeki-Baranja, Požega-Slavoonia, Primorje-Gora, Sisaki-Moslavina, Zagrebi, Varaždini, Virovitica-Podravina ja Vukovari-Srijemi maakonnad.