Horvaatia

0 Suursaatkonda
1 Aukonsul
Uuendatud 05.04.2021

COVID-19

Riiki sisenemise tingimused: alates 01.12.2020 võivad piiranguteta riiki siseneda vaid “rohelisest piirkonnast” saabuvad reisijad.

  • Teistest piirkondadest (sh Eestist) reisijad peavad esitama riiki sisenemisel koroonaviirus SARS-CoV-2 sertifikaadi vähemalt 48h varem tehtud negatiivse PCR/antigeeni testi kohta või jääma 10 päevaks karantiini. Antigeeni testi sertifikaadi esitamisel tuleb teha Horvaatias uus testimine, kui viibimisaeg on pikem kui 10 päeva.
  • Teste on võimalik teha ka pärast Horvaatia piiri ületamist, kuid sel juhul tuleb kuni tulemuse selgumiseni eneseisolatsioonis viibida. Testimiskohustusest on vabastatud muu hulgas need, kes reisivad olulistel perekondlikel põhjustel, ärilistel eesmärkidel või tegelevad kaubaveoga. Vaata ingliskeelset lisainformatsiooni.
  • Riiki sisenemise lihtsustamiseks on soovitav enne saabumist registreerida oma reisiga seonduv veebilehel.
  • Koroonaviirus SARS-CoV-2 sertifikaati ei pea esitama ega karantiini jääma: koroonaviiruse läbi põdenud isikud, kui nad on viimase 180 päeva jooksul (aga mitte vähem kui 11 päeva tagasi) positiivse testitulemuse saanud ning esitavad selle piiril või esitavad arstitõendi, mis kinnitab paranemist; isikud, kes esitavad kehtiva rahvusvahelise tunnistuse selle kohta, et nad on läbinud täieliku vaktsineerimise COVID-19 vastu heakskiidetud vaktsiiniga. Vaktsineerimisest peab olema möödunud 14 päeva (kahedoosilise vaktsiini puhul 2. doosist ning ühedoosilise vaktsiini puhul vaktsineerimisest).
  • Alates 14.01.2021 kehtestati erireeglid teatud riikidest saabujatele, kes peavad esitama sertifikaadi kuni 48h varem tehtud PCR-testi tulemuse kohta ja jääma 14 päevaks isolatsiooni (võimalik lühendada tehes 7. päeval uus test).

Transiit läbi Horvaatia Eestisse: transiit on lubatud 12h jooksul.

Riigisisesed piirangud: maski kandmine on kohustuslik ühistranspordis, kaubandus- ja teenindusasutustes ning õues, kui pole võimalik hoida 1,5m distantsi.

  • Riigis on kehtestatud ka mitmeid riigisiseseid piiranguid, nt on suletud kõik restoranid ja kohvikud ning maskikandmise kohustuse eiramise eest võib saada trahvi.

Lisainfo: Horvaatia ametlik koroonaviiruse infoleht ja Eesti saatkond Prahas

Juhime tähelepanu sellele, et Horvaatia võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi. Lisaküsimuste korral soovitame pöörduda lähima Horvaatia saatkonna poole.

Riigi info

TÄHELEPANUKS

Eestil puudub Horvaatias välisesindus, seetõttu soovitame tutvuda teiste riikide reisiinfo ja reisihoiatustega (Suurbritannia, Saksamaa, Soome, Prantsusmaa, Ameerika ÜhendriigidKanada, Austraalia).

  • EL riikides reisides peab reisidokument kehtima reisi vältel, reisida saab nii kehtiva ID-kaardiga kui passiga, juhime tähelepanu sellele, et juhiluba ei ole reisidokument. Vaatamata sellele, et Euroopa Liidu riikide vahel üldjuhul ei teostata piirikontrolli, peab kehtiv reisidokument olema reisil alati kaasas (sh lastel).
  • Sõlmige reisikindlustus ning Euroopa Liidus reisides soovitame taotleda lisaks Euroopa Ravikindlustuskaart.

Kui reisite Horvaatias autoga, kontrollige, et juhiluba oleks kehtiv ja autodokumendid korras, soovitame endale eelnevalt selgeks teha, millised on kohalikud nõuded ja reeglid: teekasutusmaksu tasumine, kiirusepiirangud, joobe piirmäär, parkimiskord jm.

Suveperioodil esineb tihti ulatuslikke metsa- ning maastikupõlenguid. Enne reisi kontrollige, milline on olukord valitud sihtriigis siit ja siit.

Kasulikud lingid: Horvaatia reisiinfo

Konsulaarabi saab Eesti aukonsulilt Zagrebis või lähimast Euroopa Liidu liikmesriigi esindusest.

Riiki sisenemise tingimused

Eesti kodanikule on Horvaatiasse reisimine viisavaba.

Välismaalased peavad oma viibimise Horvaatias registreerima. Registreerida tuleb end 48 tunni jooksul alates riiki saabumisest. Zagrebis saab registreerida politsei välismaalaste osakonnas aadressil Petrinjska 30. Väljaspool Zagrebi saab registreerida end lähimas politseijaoskonnas või turismiinfopunktis. Registreerimise nõue ei kehti juhul, kui peatute hotellis või mõnes muus turistide majutuspaigas.

Juhime tähelepanu sellele, et Horvaatia võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Täiendavate küsimuste korral pöörduge palun lähimasse Horvaatia saatkonda.

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual  (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

Välisriikide esindused Eestis

Saatkond

Horvaatia Vabariigi Suursaatkond
Kalevankatu 18 A6, 00100 Helsinki
Faks: +358 9622 2221
E-mail: croemb.helsinki@mvep.hr
http://fi.mvep.hr

Aukonsulid

Horvaatia Vabariigi Aukonsulaat
Hr James B. Oates
Lai 12-3, 10133 Tallinn
E-mail: horvaatiaaukonsul@gmail.com

Eesti välisesindused

Aukonsulid

Eesti Vabariigi aukonsul Zagrebis
Hr Boris Jukić
Cesarceva 5
10000 Zagreb
+385 91 206 22 80, +385 1 4835 020, +385 1 4835 017
obj@odvjetnik-boris-jukic.hr
Konsulaarpiirkond: Konsulaarpiirkonna moodustavad: Zagrebi linn ning Bjelovari-Bilogora, Brodi-Posavina, Istra, Karlovaci, Koprivnica-Križevci, Krapina-Zagorje, Lika-Senji, Međimurje, Osijeki-Baranja, Požega-Slavoonia, Primorje-Gora, Sisaki-Moslavina, Zagrebi, Varaždini, Virovitica-Podravina ja Vukovari-Srijemi maakonnad.