Riigi info Uuendatud 10.09.2019

TÄHELEPANUKS 

Hongkongis on toimunud vägivaldseks muutunud meeleavaldusi. Soovitame piirkonnas viibides olla tähelepanelikud, vältida rahvakogunemisi ja järgida kohalike ametivõimude korraldusi.

Konsulaarabi saab Eesti saatkonnast Pekingis või Eesti aukonsulaatidest Hiinas.

RIIKI SISENEMISE TINGIMUSED

Välisministeeriumi andmetel vajab Eesti kodanik Hiinasse reisimisel viisat.

Tulenevalt Hiina RV õigusaktidest hakatakse alates 14. augustist 2018 Hiina RV suursaatkonnas Tallinnas hõivama sõrmejälgi kõikidelt Hiina viisa taotlejatelt.
Sõrmejälgede andmise nõudest on vabastatud:
• alla 14aastased lapsed ja üle 70aastased vanurid;
• diplomaatilise passi kasutajad;
• riigipead või valitsusjuhid ning valitsuse liikmed ja nendega koos reisivad abikaasad, samuti nende ametliku delegatsiooni liikmed, kui nad on saanud ametliku küllakutse Hiina RV valitsuselt;
• isikud, kellelt on füüsiliselt võimatu sõrmejälgi hõivata;
• viisataotlejad, kes taotlesid Hiina viisat samas Hiina RV suursaatkonnas sama reisidokumendiga ning kellelt on hõivatud sõrmejäljed viimase 5 aasta jooksul.

Täiendava info saamiseks palume pöörduda Hiina RV Suursaatkonna poole.

1. jaanuarist 2018 laiendati Hiina linnade ja provintside ringi, kus 53 riigi, sh Eesti kodanikud saavad 144 tunni (6 ööpäeva) jooksul peatuda viisavabalt, seda tingimusel, et saabutakse ja lahkutakse sama rahvusvahelise lennujaama või sadama kaudu ning sealt jätkatakse reisi mistahes kolmandasse riiki või Hiina erihalduspiirkonda (Hongkong, Macau, Taiwan). Viisavaba transiitreis peab kulgema läbi Pekingi, Šanghai, Hangzhou, Nanjingi, Tianjini, Shenyangi või Daliani rahvusvahelise lennujaama või sadama ning viisata võib 144 tunni jooksul külastada nii eelnimetatud 7 linna kui vastavaid provintse (Hebei, Liaoning, Zhejiang, Jiangsu).

Nii Hiina saabudes kui ka riigist lahkudes kontrollitakse jätkulennu- või laevapileti olemasolu. Edasi-tagasi reisidele kõnealune 6-päevane viisavabadus ei laiene. Infot 144-tunnise viisavaba transiidi kohta: https://www.travelchinaguide.com/embassy/visa/free-transit-144hour.htm

Jätkuvalt on jõus ka 72-tunnine (3 ööpäeva) viisavaba transiit rohkem kui kümnesse Hiina linna: https://www.travelchinaguide.com/embassy/visa/free-72hour/

Täiendava info saamiseks soovitame pöörduda Hiina esinduse poole. Info 144-tunnise viisavaba transiidi kohta: http://www.sh-immigration.gov.cn/listPageEn.aspx?lx=40 ja 72-tunnise viisavaba transiidi kohta: http://www.sh-immigration.gov.cn/listPageEn.aspx?lx=40&id=3929.

Eesti kodanikule on reisimine Hiina RV erihalduspiirkondadesse Hongkongi ja Macaosse viisavaba, kuni 90 päeva poole aasta jooksul. Pass peab kehtima 30 päeva peale reisi lõppu. Täpsema info mõlema piirkonna sisenemistingimuste kohta leiate siit ja siit.

Eesti kodanik ei vaja viisat ka Taiwani territooriumile sisenemiseks külastuste puhul, mille kestus ei ületa 90 päeva, pass peab kehtima kuni 6 kuud riiki sisenemise päevast.

Juhime tähelepanu sellele, et Hiina võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Täiendavate küsimuste korral pöörduge palun:

Hiina saatkond Tallinnas
Narva mnt 98, 15009 Tallinn
Tel: (+372) 601 58 30, 601 58 31
Faks: (+372) 601 58 33
E-mail: chinaemb@online.ee
http://www.chinaembassy.ee

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual  (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

Kontaktid

Saatkonnad

Aukonsulid

 • Eesti Vabariigi aukonsul Hongkongis

  Hr. Matthew Lam Kin Hong

  Suite 3101, 31/F No. 9 Queen's Road Central

  Hong Kong

  +852 2868 3110

  info@estoniaconsulate.com.hk


  Konsulaarpiirkond: Hongkongi erihalduspiirkond

 • Eesti Vabariigi aukonsul Macaus

  Dr Liu Chak-Wan

  918 Avenida da Amizade

  P.O. Box 432 Macau

  +853 2833 2266

  liustech@macau.ctm.net


  Konsulaarpiirkond: Macau erihalduspiirkond