Hiina

1 Suursaatkond
2 Aukonsulit
Uuendatud 04.12.2020

COVID-19

Riiki sisenemise tingimused: riiki sisenemine on alates 28.09.2020 lubatud kehtivate viisade ja elamislubadega töö, isiklike asjade ajamise ning perekondade ühinemise eesmärgil. Aegunud viisade puhul tuleb neil eesmärkidel riiki sisenemiseks taotleda uut viisat.

Isikud, kes soovivad siseneda majandus-, kaubandus-, teadus-, tehnika- või humanitaartegevuste raames, saavad selleks taotleda Hiina saatkonnast spetsiaalse viisa.

Alates 07.11.2020 peavad kõik reisijad, kes lendavad Eestist Hiinasse, tegema 48h enne lendu PCR-testi ja antikehade IgG-testi ning seejärel taotlema Hiina saatkonnast Tallinnas rohelise tervisekoodi HS-tähistusega või sertifitseeritud tervisedeklaratsiooni vormi mõlema testi negatiivsete tulemuste sertifikaadiga. Jätkulennu korral tuleb teha vastavas riigis samad testid 48h enne lendu ning taotleda sealsest Hiina saatkonnast või konsulaadist ülalmainitud dokumendid. Riiki saabuvatele reisijatele tehakse kohapeal veel esmane tervisekontroll ja Covid-19 test, mille positiivse tulemuse korral järgneb 14-päevane karantiin või ravi saabumiskohas.

Lisainfo Hiina saatkond Tallinnas.

Transiit läbi Hiina: transiit on keelatud.

Riigisisesed piirangud: maski kandmine avalikes kohtades on rangelt soovituslik, kohati kohustuslik.

 

Juhime tähelepanu sellele, et Hiina võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi. Lisaküsimuste korral soovitame pöörduda Hiina saatkonna poole Tallinnas.

Riigi info

TÄHELEPANUKS 

Konsulaarabi saab Eesti saatkonnast Pekingis või Eesti aukonsulaatidest Hiinas.

Riiki sisenemise tingimused

Välisministeeriumi andmetel vajab Eesti kodanik Hiinasse reisimisel viisat.

Tulenevalt Hiina RV õigusaktidest hakati alates 14. augustist 2018 Hiina RV suursaatkonnas Tallinnas hõivama sõrmejälgi kõikidelt Hiina viisa taotlejatelt.
Sõrmejälgede andmise nõudest on vabastatud:
• alla 14-aastased lapsed ja üle 70-aastased vanurid;
• diplomaatilise passi kasutajad;
• riigipead või valitsusjuhid ning valitsuse liikmed ja nendega koos reisivad abikaasad, samuti nende ametliku delegatsiooni liikmed, kui nad on saanud ametliku küllakutse Hiina RV valitsuselt;
• isikud, kellelt on füüsiliselt võimatu sõrmejälgi hõivata;
• viisataotlejad, kes taotlesid Hiina viisat samas Hiina RV suursaatkonnas sama reisidokumendiga ning kellelt on hõivatud sõrmejäljed viimase 5 aasta jooksul.

Täiendava info saamiseks palume pöörduda Hiina RV Suursaatkonna poole.

1. jaanuarist 2018 laiendati Hiina linnade ja provintside ringi, kus 53 riigi, sh Eesti kodanikud saavad 144 tunni (6 ööpäeva) jooksul peatuda viisavabalt, seda tingimusel, et saabutakse ja lahkutakse sama rahvusvahelise lennujaama või sadama kaudu ning sealt jätkatakse reisi mistahes kolmandasse riiki või Hiina erihalduspiirkonda (Hongkong, Macau, Taiwan). Viisavaba transiitreis peab kulgema läbi Pekingi, Šanghai, Hangzhou, Nanjingi, Tianjini, Shenyangi või Daliani rahvusvahelise lennujaama või sadama ning viisata võib 144 tunni jooksul külastada nii eelnimetatud 7 linna kui vastavaid provintse (Hebei, Liaoning, Zhejiang, Jiangsu).

Nii Hiina saabudes kui ka riigist lahkudes kontrollitakse jätkulennu- või laevapileti olemasolu. Edasi-tagasi reisidele kõnealune 6-päevane viisavabadus ei laiene. Infot 144-tunnise viisavaba transiidi kohta: https://www.travelchinaguide.com/embassy/visa/free-transit-144hour.htm

Jätkuvalt on jõus ka 72-tunnine (3 ööpäeva) viisavaba transiit rohkem kui kümnesse Hiina linna: https://www.travelchinaguide.com/embassy/visa/free-72hour/

Täiendava info saamiseks soovitame pöörduda Hiina esinduse poole. Info 144-tunnise viisavaba transiidi kohta: http://www.sh-immigration.gov.cn/listPageEn.aspx?lx=40 ja 72-tunnise viisavaba transiidi kohta: http://www.sh-immigration.gov.cn/listPageEn.aspx?lx=40&id=3929.

Eesti kodanikule on reisimine Hiina RV erihalduspiirkondadesse Hongkongi ja Macaosse viisavaba, kuni 90 päeva poole aasta jooksul. Pass peab kehtima 30 päeva peale reisi lõppu. Täpsema info mõlema piirkonna sisenemistingimuste kohta leiate siit ja siit.

Eesti kodanik ei vaja viisat ka Taiwani territooriumile sisenemiseks külastuste puhul, mille kestus ei ületa 90 päeva, pass peab kehtima kuni 6 kuud riiki sisenemise päevast.

Juhime tähelepanu sellele, et Hiina võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Täiendavate küsimuste korral pöörduge palun lähimasse Hiina saatkonda.

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual  (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

Välisriikide esindused Eestis

Saatkond

Hiina Rahvavabariigi Suursaatkond
Narva mnt 98, 15009 Tallinn
Faks: +372 601 5833, +372 601 6566
E-mail: chinaemb@online.ee
http://ee.china-embassy.org/eng/

Eesti välisesindused

Saatkond

Suursaatkond Pekingis
No. 1, Liangmaqiao Beixiaojie 100600 Peking
Faks: +86 10 8531 6701
E-mail: embassy.beijing@mfa.ee
https://beijing.mfa.ee

Aukonsulid

Eesti Vabariigi aukonsul Macaus
Dr Liu Chak-Wan
918 Avenida da Amizade
P.O. Box 432 Macau
+853 2833 2266
liustech@macau.ctm.net
Konsulaarpiirkond: Macau erihalduspiirkond
Eesti Vabariigi aukonsul Hongkongis
Hr. Matthew Lam Kin Hong
Suite 3101, 31/F
Hong Kong
+852 2868 3110
info@estoniaconsulate.com.hk
Konsulaarpiirkond: Hongkongi erihalduspiirkond