Konsulaarosakond
E-N 8:30-12:00 ja 13:00-15:00; R 8:30-12:00
+372 637 7440
Hädaabi 24h +372 5301 9999

Hiina

1 Suursaatkond
2 Aukonsulit
Uuendatud 30.12.2022

COVID-19

Riiki sisenemise tingimused

Detailsem info riiki sisenemistingimuste kohta Hiina saatkonna kodulehelt.

  • Täpsem viisainfo Hiina saatkonnast, vt lisainfot.
  • Muudatustest või uutest nõuetest ja piirangutest (karantiini piirkondade sulgemine, testimise sagedus ja testimise kohad) antakse teada vähese etteteatamisega.
  • NB! Hiina saabumisel antud positiivse COVID-19 testi tulemuse puhul eraldatakse pereliikmed sageli üksteisest (sh alaealised lapsed oma vanematest) kogu karantiinis oleku ajaks (st pereliikmeid ei lubata karantiinis olla koos).

 

Juhime tähelepanu sellele, et Hiina võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi. Lisaküsimuste korral soovitame pöörduda Hiina saatkonna poole Tallinnas.

Riigi info

TÄHELEPANUKS 

Konsulaarabi saab Eesti saatkonnast Pekingis või Eesti aukonsulaatidest Hiinas (vt kontakte allpool).

Riiki sisenemise tingimused

Välisministeeriumi andmetel vajavad Eesti kodanikud Hiina reisimiseks viisat, mille taotlemiseks tuleb hõivata sõrmejäljed. Sõrmejälgede hõivamiseks tuleb kõigil viisataotlejail pöörduda Hiina saatkonda. 
Sõrmejälgede andmise nõudest on vabastatud:
• alla 14-aastased lapsed ja üle 70-aastased vanurid;
• diplomaatilise passi kasutajad;
• riigipead või valitsusjuhid ning valitsuse liikmed ja nendega koos reisivad abikaasad, samuti nende ametliku delegatsiooni liikmed, kui nad on saanud ametliku küllakutse Hiina valitsuselt;
• isikud, kellelt on füüsiliselt võimatu sõrmejälgi hõivata;
• viisataotlejad, kes taotlesid Hiina viisat samas Hiina saatkonnas sama reisidokumendiga ning kellelt on hõivatud sõrmejäljed viimase 5 aasta jooksul.

53 riigi kodanikud, sh Eesti kodanikud, saavad 144 tunni (6 ööpäeva) jooksul peatuda viisavabalt Hiina linnadest ja provintsidest, seda tingimusel, et saabutakse ja lahkutakse sama rahvusvahelise lennujaama või sadama kaudu ning sealt jätkatakse reisi mistahes kolmandasse riiki või Hiina erihalduspiirkonda (Hongkong, Macau, Taiwan). Viisavaba transiitreis peab kulgema läbi Pekingi, Šanghai, Hangzhou, Nanjingi, Tianjini, Shenyangi või Daliani rahvusvahelise lennujaama või sadama ning viisata võib 144 tunni jooksul külastada nii eelnimetatud 7 linna kui vastavaid provintse (Hebei, Liaoning, Zhejiang, Jiangsu). Nii Hiina saabudes kui ka riigist lahkudes kontrollitakse jätkulennu- või laevapileti olemasolu. Edasi-tagasi reisidele kõnealune 6-päevane viisavabadus ei laiene. Täpsem info  144-tunnise viisavaba transiidi kohta on leitav siit.

Jätkuvalt on jõus ka 72-tunnine (3 ööpäeva) viisavaba transiit rohkem kui kümnesse Hiina linna.

Eesti kodanikule on reisimine Hiina erihalduspiirkondadesse Hongkongi ja Macaosse viisavaba, seda kuni 90 päeva poole aasta jooksul. Pass peab kehtima 30 päeva peale reisi lõppu. Täpsema info mõlema piirkonna sisenemistingimuste kohta leiate siit ja siit.

Eesti kodanik ei vaja viisat ka Taiwani territooriumile sisenemiseks külastuste puhul, mille kestus ei ületa 90 päeva, pass peab kehtima kuni 6 kuud riiki sisenemise päevast.

Juhime tähelepanu sellele, et Hiina võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Täiendavate küsimuste korral pöörduge palun lähimasse Hiina saatkonda.

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual  (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

Välisriikide esindused Eestis

Saatkond

Hiina Rahvavabariigi Suursaatkond
Narva mnt 108, 10127 Tallinn
Faks: +372 601 5833, +372 601 6566
https://www.chinaembassy.ee, www.facebook.com/chineseembassyinestonia

Eesti välisesindused

Saatkond

Suursaatkond Pekingis
No. 1, Liangmaqiao Beixiaojie 100600 Peking
Faks: (86 10) 8531 6701
https://beijing.mfa.ee

Aukonsulid

Eesti Vabariigi aukonsul Macaus
Dr Liu Chak-Wan
918 Avenida da Amizade
P.O. Box 432 Macau
Tel: +853 2833 2266
Konsulaarpiirkond: Macau erihalduspiirkond
Eesti Vabariigi aukonsul Hongkongis
Hr. Matthew Lam Kin Hong
Suite 3101, 31/F
Hong Kong
Tel: +852 2868 3110
Konsulaarpiirkond: Hongkongi erihalduspiirkond