Gruusia

1 Suursaatkond
1 Aukonsul
Uuendatud 04.08.2020

COVID-19

Riiki sisenemise tingimused: Saksamaa, Prantsusmaa, Läti, Leedu ja Eesti kodanikud/elanikud saavad Gruusiat külastada lennutranspordi otselendudega. Eesti kodanik võib Gruusiasse lennata ka läbi nimetatud riikide. Läbi teiste riikide lendamisel kehtib Gruusias 14 päevane karantiini kohustus.
Enne Gruusia piiri ületamist tuleb täita spetsiaalne e-vorm ja loetleda oma eelneva 14 päeva reisimise ajalugu, samuti teatama Gruusias viibimise asukoha.
Inimese nõusolekul või kui temperatuur ületab piiril termilise läbivaatusel 37°C, tehakse lennujaamas PCR-test.
Lisaks viiakse läbi kohustuslik kontroll või karantiin isikutele, kes on viimase 14 päeva jooksul külastanud kõrge riskiga riike väljaspool EL-i.

Transiit läbi Gruusia: transiit on keelatud.

Riigisisesed piirangud: maski kandmine avalikes siseruumides ja 2-meetrise distantsi hoidmine on kohustuslik. Taksos tohib olla maksimaalselt kaks reisijat.

 

Juhime tähelepanu sellele, et Gruusia võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi. Lisaküsimuste korral soovitame pöörduda Gruusia saatkonna poole Tallinnas.

Riigi info

TÄHELEPANUKS

Välisministeerium soovitab Gruusiasse reisimisel vältida sisenemist Lõuna-Osseetiasse ja Abhaasiasse, mis ei ole Gruusia keskvalitsuse kontrolli all ning kus Eesti riigi võimalused kodanike abistamiseks on väga piiratud. Gruusia lubab nimetatud aladele siseneda üksnes keskvalitsuse hallatavalt territooriumilt ja teadmisel. Illegaalne sisenemine okupeeritud aladele (näit üle Venemaa piiri) on kriminaalkorras karistatav. Ka kontrolljoone läheduses tuleb säilitada ettevaatlikus ning jälgida võimude korraldusi. Piiri tohib ületada ainult selleks avatud piiripunktides. Gruusia territooriumile sisenemine ilma ametliku piirikontrollita (kaasa arvatud territooriumile, mis ei ole ajutiselt Gruusia võimude kontrolli all) on illegaalne. Piiririkkumist karistatakse rahatrahviga või vabadusekaotusega kolmest kuni viie aastani. Täpsemate juhiste saamiseks soovitame pöörduda Gruusia saatkonna poole Tallinnas

Gruusias mootorsõidukit juhtides peab Eesti kodanikust turistil olema kehtiv Eesti juhiluba koos rahvusvahelise juhiloaga. Lisainfot rahvusvahelise juhiloa taotlemise kohta siit.

Kasulikud lingid: Gruusia reisiinfo

Konsulaarabi saab Eesti saatkonnast Tbilisis või Eesti aukonsulaadist Batumis.

Riiki sisenemise tingimused

Välisministeeriumi andmetel võivad Eesti kodanikud viibida Gruusias viisavabalt kuni 1 aasta, pass peab kehtima kogu reisi vältel.

NBEestist otse lennates on vajalik pass ja ei piisa ainult ID-kaardi olemasolust. Teiste liikmesriikide kaudu Schengeni välispiiri ületamise nõuete kohta palume uurida vastavate riikide pädevatest asutustest.

Juhime tähelepanu sellele, et Gruusia võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Täiendavate küsimuste korral pöörduge palun lähimasse Gruusia saatkonda.

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual  (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

Välisriikide esindused Eestis

Saatkond

Gruusia Suursaatkond
Viru Väljak 2, Metro Plaza, 10111 Tallinn
E-mail: tallinn.emb@mfa.gov.ge
https://www.estonia.mfa.gov.ge

Eesti välisesindused

Saatkond

Suursaatkond Thbilisis
Likhauri 4 0171 Thbilisi
E-mail: embassy.tbilisi@mfa.ee
https://tbilisi.mfa.ee/

Aukonsulid

Eesti Vabariigi aukonsul Batumis
Hr. Otar Sharadze
Vazha Pshavela 39
Batumi
995 422 270910, 995 59955 5846
batumiconsulate@gmail.com
Konsulaarpiirkond: Adžaaria Autonoomne Vabariik