Kontakt (E-R kl 8.30-17.00) +372 637 7440
Hädaabi 24h +372 5301 9999

Gruusia (Georgia)

1 Suursaatkond
0 Aukonsulit
Uuendatud 17.01.2022

COVID-19

Reisi planeerides arvestage, et Gruusias COVID-19 haigestumise või positiivse testitulemuse korral tuleb haigus läbi põdeda asukohariigis ning jääda isolatsiooni vastavalt asukohariigis kehtestatud korrale. Veenduge, et reisile minnes on tehtud COVID-kindlustus, mis katab koroonaviiruse tõttu tekkinud ravi- ja majutuskulud.

Riiki sisenemise tingimused

  • Vaktsineerimata reisijad peavad enne reisi täitma e-vormi, kus tuleb loetleda oma eelneva 14 päeva reisimise ajalugu ning teatada Gruusias viibimise asukoht.

Riiki saavad siseneda lennutranspordiga:

  • kõikide riikide kodanikud, kes tõendavad, et nad on läbinud koroonaviiruse mistahes tüüpi täies mahus vaktsineerimise (2 doosi, Johnson & Johnson vaktsiini 1 doos);
  • viimase 100 päeva jooksul koroonaviirusest tervenenud isikud, kes esitavad sertifikaadi positiivse testitulemuse ja saadud ühe vaktsiinidoosi kohta (vaktsineerimisest peab olema möödas 14 päeva);
  • vaktsineerimata EL liikmesriikide ja teiste riikide kodanikud ning elamisloaga isikud, kui nad reisivad nimetatud riikidest (k.a transiit läbi kolmandate riikide). Riiki saabumisel tuleb piiril esitada koroonaviirus SARS-CoV-2 sertifikaat negatiivse PCR-testi (tehtud 72h jooksul enne reisi) kohta. Kolmandal päeval peale piiriületust Gruusias tuleb teha omal kulul uus PCR-test.

Riiki saavad siseneda meritsi ja mööda maismaad: 

  • kõikide riikide kodanikud, kes tõendavad, et nad on läbinud koroonaviiruse mistahes tüüpi täies mahus vaktsineerimise (2 doosi, Johnson & Johnson vaktsiini 1 doos) lisaks tuleb esitada koroonaviirus SARS-CoV-2 sertifikaat negatiivse PCR-testi (tehtud 72h jooksul enne reisi) kohta;
  • viimase 100 päeva jooksul koroonaviirusest tervenenud isikud, kes esitavad sertifikaadi positiivse testitulemuse ja saadud ühe vaktsiinidoosi kohta (vaktsineerimisest peab olema möödas 14 päeva). Lisaks tuleb esitada koroonaviirus SARS-CoV-2 sertifikaat negatiivse PCR-testi (tehtud 72h jooksul enne reisi) kohta;
  • vaktsineerimata EL liikmesriikide ja teiste riikide kodanikud ning elamisloaga isikud, kui nad reisivad nimetatud riikidest (k.a transiit läbi kolmandate riikide). Riiki saabumisel tuleb piiril esitada koroonaviirus SARS-CoV-2 sertifikaat negatiivse PCR-testi (tehtud 72h jooksul enne reisi) kohta. Kolmandal päeval peale piiriületust Gruusias tuleb teha omal kulul uus PCR-test.

NB! Soovituslik on omada koroonaviiruse haigusjuhtumeid katvat tervisekindlustust.

Lapsed: alla 10-aastased lapsed ei pea esitama koroonaviirus SARS-CoV-2 sertifikaati PCR-testi kohta ning nad on vabastatud kohapealsest testimisest (3. päeval pärast piiriületust).

Lisainfo: riiki sisenemise tingimused.

Transiit läbi Gruusia: transiit on keelatud.

Riigisisesed piirangud: maski kandmine siseruumides ja väljas on kohustuslik, keelatud on rahvarohkete sotsiaalsete ürituste korraldamine (pulmad, matused, juubelid jms).

Alates 01.12.2021 hakkas Gruusias kehtima uus COVID-19 (roheline) pass. Rohelise staatuse, ehk staatuse, mis lubab minna piirangutega kohtadesse saavad isikud: kes on täielikult vaktsineeritud, kes on koroonaviirusest taastunud 180 päeva jooksul, kes on saanud negatiivse testitulemuse viimase 72h jooksul tehtud PCR-testile või viimase 24h jooksul tehtud kiirtestile. Gruusia aktsepteerib ka EL-i digitaalset COVID digitõendit. Nimetatud passi (COVID digitõendit) on vaja kõikidel, kel vanust üle 18, et külastada vabaaja- ning meelelahutusasutusi (restoranid, kinod, teatrid, muuseumid, kontserdisaalid, kasiinod, spaad, jõusaalid, hotellid, suusakeskused jne.).

Juhime tähelepanu sellele, et Gruusia võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi. Lisaküsimuste korral soovitame pöörduda Gruusia saatkonna poole Tallinnas.

Riigi info

TÄHELEPANUKS

Turvalisus. Välisministeerium soovitab Gruusiasse reisimisel vältida sisenemist Lõuna-Osseetiasse ja Abhaasiasse, mis ei ole Gruusia keskvalitsuse kontrolli all ning kus Eesti riigi võimalused kodanike abistamiseks on väga piiratud. Gruusia lubab nimetatud aladele siseneda üksnes keskvalitsuse hallatavalt territooriumilt ja teadmisel. Illegaalne sisenemine okupeeritud aladele (nt üle Venemaa piiri) on kriminaalkorras karistatav. Kontrolljoone läheduses tuleb samuti säilitada ettevaatlikkus ning jälgida võimude korraldusi.

  • Piiri tohib ületada ainult selleks avatud piiripunktides. Gruusia territooriumile sisenemine ilma ametliku piirikontrollita (kaasa arvatud territooriumile, mis ei ole ajutiselt Gruusia võimude kontrolli all) on illegaalne.
  • Piiririkkumist karistatakse rahatrahviga või vabadusekaotusega kolmest kuni viie aastani. Täpsemate juhiste saamiseks soovitame pöörduda Gruusia saatkonna poole Tallinnas

Liiklus. Gruusias mootorsõidukit juhtides peab Eesti kodanikust turistil olema kehtiv Eesti juhiluba koos Viini konventsiooni kohase rahvusvahelise juhiloaga, mida saab taotleda Eesti Transpordiameti teenindusbüroost.

Kasulikud lingid: Gruusia reisiinfo

Konsulaarabi saab Eesti saatkonnast Tbilisis.

Riiki sisenemise tingimused

Välisministeeriumi andmetel võivad Eesti kodanikud viibida Gruusias viisavabalt kuni 1 aasta, pass peab kehtima kogu reisi vältel.

Juhime tähelepanu sellele, et Gruusia võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Täiendavate küsimuste korral pöörduge palun lähimasse Gruusia saatkonda.

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

Välisriikide esindused Eestis

Saatkond

Gruusia Suursaatkond
Viru Väljak 2, Metro Plaza, 10111 Tallinn
http://www.estonia.mfa.gov.ge

Eesti välisesindused

Saatkond

Suursaatkond Thbilisis
Likhauri 4 0171 Thbilisi
https://tbilisi.mfa.ee