Gruusia (Georgia)

1 Suursaatkond
1 Aukonsul
Uuendatud 03.06.2021

COVID-19

Riiki sisenemise tingimused: Gruusiasse saavad lennutranspordiga siseneda:

  • kõikide riikide kodanikud, kui neil on piiril ette näidata koroonaviiruse mistahes tüüpi täies mahus (2 doosi, Johnson & Johnson vaktsiini 1 doos) läbitud vaktsineerimise kohta tõend. NB! Kui koroonaviirus on läbi põetud ning seetõttu saadud vaid 1 doos vaktsiini, tuleb piiril kõigil (ka alaealistel) esitada koroonaviirus SARS-CoV-2 sertifikaat (aktsepteeritakse PCR testi, mis ei ole vanem kui 72h). 
  • EL liikmesriikide ja teiste riikide (nimekiri) kodanikud ning elamisloaga isikud, kui nad reisivad nendest riikidest (kaasa arvatud transiit läbi kolmandate riikide). Riiki saabumisel tuleb piiril kõigil (ka alaealistel) esitada koroonaviirus SARS-CoV-2 sertifikaat (aktsepteeritakse PCR testi, mis ei ole vanem kui 72h). Kolmandal päeval peale piiriületust Gruusias tuleb teha omal kulul uus PCR test;
  • enne sihtriigist väljumist tuleb täita spetsiaalne e-vorm, loetleda oma eelneva 14 päeva reisimise ajalugu ning teatada Gruusias viibimise asukoht.

Alates 01.06.2021 on maismaa ja merepiir avatud:

  • kõikide riikide kodanikele, kui neil on piiril ette näidata koroonaviiruse mistahes tüüpi täies mahus (2 doosi, Johnson & Johnson vaktsiini 1 doos) läbitud vaktsineerimise kohta tõend ja koroonaviirus SARS-CoV-2 sertifikaat, ka alaealistel (aktsepteeritakse PCR testi, mis ei ole vanem kui 72h).
  • EL liikmesriikide ja teiste riikide (nimekiri) kodanikele ning elamisloaga isikutele, kui nad reisivad nendest riikidest (k.a transiit läbi kolmandate riikide). Riiki saabumisel tuleb piiril kõigil (ka alaealistel) esitada koroonaviirus SARS-CoV-2 sertifikaat (aktsepteeritakse PCR testi, mis ei ole vanem kui 72h). Kolmandal päeval peale piiriületust Gruusias tuleb teha omal kulul uus PCR test;
  • Enne sihtriigist väljumist tuleb täita spetsiaalne e-vorm, loetleda oma eelneva 14 päeva reisimise ajalugu ning teatada Gruusias viibimise asukoht.
  • Soovituslik on omada koroonaviiruse haigusjuhtumeid katvat tervisekindlustust.

Erand: kui reisitakse Indiast (sõltumata kodakondsusest või vaktsineerimisest) või viimase 14 päeva jooksul enne Gruusiasse sisenemist on reisitud Indias, tuleb Gruusia piiril kõigil (ka alaealistel) esitada koroonaviirus SARS-CoV-2 sertifikaat (aktsepteeritakse PCR testi, mis ei ole vanem kui 72h) ning isikud suunatakse 14 päevaks karantiini omal kulul. Teist testi sel juhul vaja teha ei ole.

Lisainfo riiki sisenemise tingimuste kohta.

Transiit läbi Gruusia: transiit on keelatud.

Riigisisesed piirangud, mis kehtivad üleriigiliselt:

  • liikumiskeeld ajavahemikul 23.00-04.00;
  • maski kandmine avalikes siseruumides ja väljas on kohustuslik;
  • keelatud on rahvarohkete sotsiaalsete ürituste korraldamine (pulmad, matused, juubelid jms).

Juhime tähelepanu sellele, et Gruusia võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi. Lisaküsimuste korral soovitame pöörduda Gruusia saatkonna poole Tallinnas.

Riigi info

TÄHELEPANUKS

Turvalisus. Välisministeerium soovitab Gruusiasse reisimisel vältida sisenemist Lõuna-Osseetiasse ja Abhaasiasse, mis ei ole Gruusia keskvalitsuse kontrolli all ning kus Eesti riigi võimalused kodanike abistamiseks on väga piiratud. Gruusia lubab nimetatud aladele siseneda üksnes keskvalitsuse hallatavalt territooriumilt ja teadmisel. Illegaalne sisenemine okupeeritud aladele (näiteks üle Venemaa piiri) on kriminaalkorras karistatav. Ka kontrolljoone läheduses tuleb säilitada ettevaatlikkus ning jälgida võimude korraldusi. Piiri tohib ületada ainult selleks avatud piiripunktides. Gruusia territooriumile sisenemine ilma ametliku piirikontrollita (kaasa arvatud territooriumile, mis ei ole ajutiselt Gruusia võimude kontrolli all) on illegaalne. Piiririkkumist karistatakse rahatrahviga või vabadusekaotusega kolmest kuni viie aastani. Täpsemate juhiste saamiseks soovitame pöörduda Gruusia saatkonna poole Tallinnas

Liiklus. Gruusias mootorsõidukit juhtides peab Eesti kodanikust turistil olema kehtiv Eesti juhiluba koos rahvusvahelise juhiloaga. Lisainfot rahvusvahelise juhiloa taotlemise kohta vaata siit.

Kasulikud lingid: Gruusia reisiinfo

Konsulaarabi saab Eesti saatkonnast Tbilisis või Eesti aukonsulaadist Batumis.

Riiki sisenemise tingimused

Välisministeeriumi andmetel võivad Eesti kodanikud viibida Gruusias viisavabalt kuni 1 aasta, pass peab kehtima kogu reisi vältel.

Juhime tähelepanu sellele, et Gruusia võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Täiendavate küsimuste korral pöörduge palun lähimasse Gruusia saatkonda.

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

Välisriikide esindused Eestis

Saatkond

Gruusia Suursaatkond
Viru Väljak 2, Metro Plaza, 10111 Tallinn
E-mail: tallinn.emb@mfa.gov.ge
http://www.estonia.mfa.gov.ge

Eesti välisesindused

Saatkond

Suursaatkond Thbilisis
Likhauri 4 0171 Thbilisi
E-mail: embassy.tbilisi@mfa.ee
https://tbilisi.mfa.ee/

Aukonsulid

Eesti Vabariigi aukonsul Batumis
Hr. Otar Sharadze
Vazha Pshavela 39
Batumi
995 422 270910, 995 59955 5846
batumiconsulate@gmail.com
Konsulaarpiirkond: Adžaaria Autonoomne Vabariik