Konsulaarosakond
E-N 8:30-12:00 ja 13:00-15:00; R 8:30-12:00
+372 637 7440
Hädaabi 24h +372 5301 9999

Egiptus

1 Suursaatkond
1 Aukonsul
Uuendatud 11.11.2023

Riigi info

Turvalisus

  • Egiptust külastades soovitab Välisministeerium olla kogu aeg hästi tähelepanelik ja ettevaatlik. Ohutuse eesmärgil vältida meeleavaldusi ja rahvakogunemisi, sh vältida kirikute ja mošeede külastamist.
  • Võimalike terrorirünnakute sihtmärgiks on olnud eeskätt Egiptuse julgeolekujõud, politsei ning sõjaväe kontrollpunktid, üksikuid rünnakuid on toimunud ka turistide vastu.
  • Külastades Hurghada või Sharm el Sheikh kuurorte, soovitame hoida ennast kursis ümbritsevaga ning säilitada oludele vastav ettevaatlikkus. Reise kuurortidest välja soovitame teha ainult turvatud konvoides. Segastes olukordades juhinduda kohalike ametivõimude korraldustest.
  • Välisministeerium soovitab täielikult vältida reisimist Põhja-Siinaile ja kõikidele kõrbealadele Niilusest läänes.
  • Kindlasti tuleb enne reisile asumist konsulteerida kindlustusfirmaga reisikindlustuse osas, sest võimalike rahutuste puhkemisel ei pruugi kindlustuskate enam kehtida.

Liiklus. Egiptuses mootorsõidukit juhtides peab Eesti kodanikust turistil olema kehtiv Eesti juhiluba koos Genfi konventsiooni kohase rahvusvahelise juhiloaga, mida saab taotleda Eesti Transpordiameti teenindusbüroost.

Egiptust külastavatele turistidele on avatud 24h toimiv abiliin (kaebused, ettepanekud, päringud). Ühendust saab võtta, kas helistades kohalikul numbril 19654 või kirjutades e-posti aadressil: [email protected]

Kasulikud lingid: Egiptuse reisiinfo

Konsulaarabi saab Eesti saatkonnast Kairos või Eesti aukonsulilt Hurghadas (vt kontaktid allpool).

Riiki sisenemise tingimused

Välisministeeriumi andmetel vajab Eesti kodanik Egiptusse reisimiseks viisat.

  • Viisat saab taotleda nii piirilt, kui enne reisi elektroonselt. Pane tähele, et e-viisa taotlemisel peab pass olema kehtiv 8 kuud. Täpsem info e-viisa taotlemise tingimustest ja protseduuridest on leitav Egiptuse siseministeeriumi lehelt.
  • Pass peab piirilt viisa taotlemiseks kehtima vähemalt 6 kuud riiki saabumise kuupäevast.
  • Määratlemata kodakondsusega välismaalase passi omanikel palume viisainfo saamiseks pöörduda Egiptuse saatkonda Helsingis (e-post: [email protected])

Juhime tähelepanu sellele, et Egiptus võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Täiendavate küsimuste korral pöörduge palun lähimasse Egiptuse saatkonda.

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

Välisriikide esindused Eestis

Saatkond

Egiptuse Araabia Vabariigi Suursaatkond
Tehtaankatu 34 a, 00150 Helsinki
http://www.mfa.gov.eg

Eesti välisesindused

Saatkond

Suursaatkond Kairos
Abou El Feda Street 3 11211 Kairo
Faks: +20227384189
https://cairo.mfa.ee

Aukonsulid

Eesti Vabariigi aukonsul Hurghadas
hr Motaz Raslan
El Corniche Road
Hurghada
Konsulaarpiirkond: Hurghada linnas, konsulaarpiirkonnaga Punase mere kubernerkond