Egiptus

1 Suursaatkond
0 Aukonsulit
Uuendatud 11.09.2020

COVID-19

Riiki sisenemise tingimused: Eestlastele on riiki sisenemine lubatud, kuid nõutakse tõendit negatiivse PCR-testi kohta, millega tõendatakse, et reisival isikul ei ole koroonaviirust. Test peab olema tehtud mitte varem kui 72 tundi  enne Egiptusse saabumist.  Lennujaamas peab riiki siseneja täitma ankeedi enda andmete ja kontaktinfoga ning kohustuslik on kehtiva tervisekindlustuse olemasolu. Karantiininõuet ei kohaldata.

Transiit läbi Egiptuse: transiit ei ole võimalik lennuliiklusele kehtestatud piirangute tõttu.

Riigisisesed piirangud: kehtib liikumispiirang vahemikus 00.00-04.00. Avalikes kohtades ja ühistranspordis on kohustuslik kanda näomaski, mida saab osta apteegist.

Lisainfo: Egiptuse turismiinfo

Juhime tähelepanu sellele, et Egiptus võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi. Lisaküsimuste korral soovitame pöörduda lähima Egiptuse saatkonna poole.

Riigi info

TÄHELEPANUKS

Egiptust külastades soovitab Välisministeerium säilitada tähelepanelikkus ja ettevaatlikkus. Ohutuse eesmärgil vältida meeleavaldusi ja rahvakogunemisi, sh vältida kirikute ja mošeede külastamist. Võimalike terrorirünnakute sihtmärgiks on olnud eeskätt Egiptuse julgeolekujõud, politsei ning sõjaväe kontrollpunktid, üksikuid rünnakuid on toimunud ka turistide vastu. Külastades  Hurghada või Sharm el Sheikh kuurorte hoida ennast kursis ümbritsevaga ning säilitada oludele vastav ettevaatlikkus. Reise kuurortidest välja soovitame teha ainult turvatud konvoides. Segastes olukordades juhinduda kohalike ametivõimude korraldustest. Välisministeerium soovitab täielikult vältida reisimist Põhja-Siinaile ja kõikidele kõrbealadele Niilusest läänes.

Kindlasti tuleb enne reisile asumist konsulteerida kindlustusfirmaga reisikindlustuse osas, sest võimalike rahutuste puhkemisel ei pruugi kindlustuskate enam kehtida.

Egiptuses mootorsõidukit juhtides peab Eesti kodanikust turistil olema kehtiv Eesti juhiluba koos rahvusvahelise juhiloaga. Lisainfot rahvusvahelise juhiloa taotlemise kohta siit.

Konsulaarabi saab Eesti saatkonnast Kairos.

Riiki sisenemise tingimused

Välisministeeriumi andmetel vajab Eesti kodanik Egiptusse reisimiseks viisat.
Alates 2018. a saab viisat taotleda nii piirilt, kui enne reisi elektroonselt. E-viisa taotlemisel peab pass olema kehtiv 8 kuud.
Täpsem info e-viisa taotlemise tingimustest ja protseduuridest on leitav Egiptuse siseministeeriumi lehelt visa2egypt.gov.eg.

Pass peab piirilt viisa taotlemiseks kehtima vähemalt 6 kuud riiki saabumise kuupäevast.

Määratlemata kodakondsusega välismaalase passi omanikel palume viisainfo saamiseks pöörduda Egiptuse saatkonda Helsingis.

Juhime tähelepanu sellele, et Egiptus võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Täiendavate küsimuste korral pöörduge palun lähimasse Egiptuse saatkonda.

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual  (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

Välisriikide esindused Eestis

Saatkond

Egiptuse Araabia Vabariigi Suursatkond
Puistokatu 5A 3, 00140 Helsinki
E-mail: embegypt.helsinki@hotmail.com
https://www.mfa.gov.eg

Eesti välisesindused

Saatkond

Suursaatkond Kairos
Abou El Feda Street 3 8th Floor, Abou El 11211 Kairo
Faks: +20 2 2738 4189
E-mail: embassy.cairo@mfa.ee
https://cairo.mfa.ee