Kontakt (E-R kl 8.30-17.00) +372 637 7440
Hädaabi 24h +372 5301 9999

Egiptus

1 Suursaatkond
0 Aukonsulit
Uuendatud 18.01.2022

COVID-19

Reisi planeerides arvestage, et Egiptuses COVID-19 haigestumise või positiivse testitulemuse korral tuleb haigus läbi põdeda asukohariigis ning jääda isolatsiooni vastavalt asukohariigis kehtestatud korrale. Veenduge, et reisile minnes on tehtud COVID-kindlustus, mis katab koroonaviiruse tõttu tekkinud ravi- ja majutuskulud.

Riiki sisenemise tingimused

 • Enne riiki sisenemist peavad kõik reisijad täitma ankeedi (seda saab küsida teenindajalt lennuki pardal) enda andmete ja kontaktinfoga ning kohustuslik on kehtiva tervisekindlustuse olemasolu.

Riiki saavad siseneda:

 • täielikult vaktsineeritud isikud, kes esitavad QR-koodiga vaktsineerimissertifikaadi, mis tõendab, et vaktsineerimise lõpetamisest (sh tõhustusdoosist) on möödas vähemalt 14 päeva;
 • isikud, kes esitavad koroonaviirus SARS-CoV-2 originaalsertifikaadi (väljatrükina paberil inglise või araabia keeles) negatiivse PCR-testi kohta, mis peab olema tehtud mitte varem kui 72h enne riiki saabumist või antigeeni testi kohta, mis peab olema tehtud mitte varem kui 24h enne riiki saabumist.
 • isikud, kes on koroonaviiruse läbi põdenud ja vaktsineeritud 1 doosiga kahedoosilisest vaktsiinist, peavad samuti esitama sertifikaadi negatiivse testitulemuse kohta.

Lapsed: alla 12-aastased lapsed ei pea esitama sertifikaati negatiivse testi kohta.

Transiit läbi Egiptuse: transiit on lubatud.

Riigisisesed piirangud: ametiasutustes ja teenindusasutustes ning ühistranspordis on kohustuslik kanda maski (kohustuse mittetäitmisel on kohene trahv 50 EGP). Kohvikud, restoranid ja poed on avatud piirangutega.

Lisainfo: riiki sisenemise tingimused (sh nõuanded, kui haigestute või annate positiivse testitulemuse).

Juhime tähelepanu sellele, et Egiptus võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi. Lisaküsimuste korral soovitame pöörduda lähima Egiptuse saatkonna poole.

Riigi info

TÄHELEPANUKS

Turvalisus

 • Egiptust külastades soovitab Välisministeerium olla kogu aeg hästi tähelepanelik ja ettevaatlik. Ohutuse eesmärgil vältida meeleavaldusi ja rahvakogunemisi, sh vältida kirikute ja mošeede külastamist.
 • Võimalike terrorirünnakute sihtmärgiks on olnud eeskätt Egiptuse julgeolekujõud, politsei ning sõjaväe kontrollpunktid, üksikuid rünnakuid on toimunud ka turistide vastu.
 • Külastades  Hurghada või Sharm el Sheikh kuurorte, soovitame hoida ennast kursis ümbritsevaga ning säilitada oludele vastav ettevaatlikkus. Reise kuurortidest välja soovitame teha ainult turvatud konvoides. Segastes olukordades juhinduda kohalike ametivõimude korraldustest.
 • Välisministeerium soovitab täielikult vältida reisimist Põhja-Siinaile ja kõikidele kõrbealadele Niilusest läänes.
 • Kindlasti tuleb enne reisile asumist konsulteerida kindlustusfirmaga reisikindlustuse osas, sest võimalike rahutuste puhkemisel ei pruugi kindlustuskate enam kehtida.

Liiklus. Egiptuses mootorsõidukit juhtides peab Eesti kodanikust turistil olema kehtiv Eesti juhiluba koos Genfi konventsiooni kohase rahvusvahelise juhiloaga, mida saab taotleda Eesti Transpordiameti teenindusbüroost.

Konsulaarabi saab Eesti saatkonnast Kairos.

Riiki sisenemise tingimused

Välisministeeriumi andmetel vajab Eesti kodanik Egiptusse reisimiseks viisat.

 • Alates 2018. a saab viisat taotleda nii piirilt, kui enne reisi elektroonselt. E-viisa taotlemisel peab pass olema kehtiv 8 kuud. Täpsem info e-viisa taotlemise tingimustest ja protseduuridest on leitav Egiptuse siseministeeriumi lehelt visa2egypt.gov.eg.
 • Pass peab piirilt viisa taotlemiseks kehtima vähemalt 6 kuud riiki saabumise kuupäevast.
 • Määratlemata kodakondsusega välismaalase passi omanikel palume viisainfo saamiseks pöörduda Egiptuse saatkonda Helsingis (e-post: embegypthelsingki.diplo@hotmail.com)

Juhime tähelepanu sellele, et Egiptus võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Täiendavate küsimuste korral pöörduge palun lähimasse Egiptuse saatkonda.

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

Välisriikide esindused Eestis

Saatkond

Egiptuse Araabia Vabariigi Suursaatkond
Puistokatu 5A 3, 00140 Helsinki
http://www.mfa.gov.eg

Eesti välisesindused

Saatkond

Suursaatkond Kairos
Abou El Feda Street 3 11211 Kairo
Faks: (20)227384189
https://cairo.mfa.ee