Kontakt (E-R kl 8.30-17.00) +372 637 7440
Hädaabi 24h +372 5301 9999

Bulgaaria

0 Suursaatkonda
2 Aukonsulit
Uuendatud 12.01.2022

COVID-19

Reisi planeerides arvestage, et Bulgaarias COVID-19 haigestumise või positiivse testitulemuse korral tuleb haigus läbi põdeda asukohariigis ning jääda isolatsiooni vastavalt asukohariigis kehtestatud korrale. Veenduge, et reisile minnes on tehtud COVID-kindlustus, mis katab koroonaviiruse tõttu tekkinud ravi- ja majutuskulud.

Riiki sisenemise tingimused

Riigid on jagatud nakkuse leviku järgi rohelisteks, oranžideks ja punasteks. Eesti kuulub punaste riikide hulka.

Punastest riikidest (sh Eestist) saavad siseneda: 

  • täielikult vaktsineeritud isikud, kes tõendavad ELi COVID digitõendiga, et vaktsineerimine kahedoosilise või ühedoosilise vaktsiiniga on lõpetatud vähemalt 14 päeva enne sisenemist;
  • viimase 180 päeva jooksul koroonaviiruse läbipõdenud isikud, kes esitavad sertifikaadi positiivse PCR- või antigeeni testi kohta, mis peab olema tehtud rohkem kui 11 päeva ja vähem kui 180 päeva enne sisenemist.

Lisaks on vaja esitada koroonaviirus SARS-CoV-2 sertifikaat negatiivse PCR-testi kohta (tehtud 72h jooksul enne riiki sisenemist).

Lapsed: alla 12-aastased lapsed ei pea esitama eespool nimetatud dokumente.

Lisainfo: riiki sisenemise tingimused või info Bulgaaria välisministeeriumi veebilehel.

Transiit läbi Bulgaaria: transiit on lubatud.

Riigisisesed piirangud: detailne info riigisiseste piirangute kohta.

Juhime tähelepanu sellele, et Bulgaaria võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi. Lisaküsimuste korral soovitame pöörduda lähima Bulgaaria saatkonna poole.

Riigi info

TÄHELEPANUKS

Eestil puudub Bulgaarias välisesindus, seetõttu soovitame tutvuda teiste riikide reisiinfo ja reisihoiatustega (Suurbritannia, Saksamaa, Soome, Prantsusmaa, Ameerika ÜhendriigidKanada, Austraalia).

  • Bulgaaria turismipiirkondadesse reisides tuleb olla eriti tähelepanelik ja hoolas oma dokumentide, raha ja väärisesemete hoidmisel.
  • Euroopa Liidu riikides reisides peab reisidokument kehtima reisi vältel, reisida saab nii kehtiva ID-kaardiga kui passiga, juhime tähelepanu sellele, et juhiluba ei ole reisidokument. Vaatamata sellele, et Euroopa Liidu riikide vahel üldjuhul ei teostata piirikontrolli, peab kehtiv reisidokument  olema reisil alati kaasas (sh lastel).
  • Sõlmige reisikindlustus ning Euroopa Liidus reisides soovitame taotleda lisaks Euroopa Ravikindlustuskaart.

Kui reisite Bulgaarias autoga, kontrollige, et juhiluba oleks kehtiv ja autodokumendid korras, samuti soovitame enne reisi endale selgeks teha, millised on kohalikud nõuded ja reeglid: teekasutusmaksu tasumine, kiirusepiirangud, joobe piirmäär, parkimiskord jm.

  • NB! Teekasutusmaksu tasumise üle teostatakse Bulgaarias ranget järelevalvet.

Suveperioodil esineb tihti ulatuslikke metsa- ning maastikupõlenguid. Enne reisi kontrolli, milline on olukord sinu valitud sihtriigis siit ja siit.

Kasulikud lingid: Bulgaaria reisiinfo

Konsulaarabi saab Eesti aukonsulitelt Bulgaarias või lähimast Euroopa Liidu liikmesriigi esindusest.

Riiki sisenemise tingimused

Eesti kodanikule on Bulgaariasse reisimine viisavaba.

Juhime tähelepanu sellele, et Bulgaaria võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Täiendavate küsimuste korral pöörduge palun lähimasse Bulgaaria saatkonda.

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

Välisriikide esindused Eestis

Saatkond

Bulgaaria Vabariigi Suursaatkond
Kuusisaarentie 2B, 00340 Helsinki
Faks: +358 9458 4550
http://www.mfa.bg/embassies/finland

Aukonsulid

Bulgaaria Vabariigi Aukonsulaat
Mr Indrek Laul
Kungla 41, 10413 Tallinn

Eesti välisesindused

Aukonsulid

Eesti Vabariigi aukonsul Sofias
Kapten Boris Emilov Halatchev
14, Georgi Tutev Str.
1404 Sofia
+359 2 986 1661, mobiil: +359 888 636466,
Konsulaarpiirkond: Bulgaaria Vabariigi territoorium välja arvatud Burgase, Dobriči, Silistra, Šumeni ja Varna piirkonnad
Eesti Vabariigi aukonsul Burgases
Hr. Petko Ivanov Roussinov
1 Adam Mitskevitch Str.
8000 Bourgas
+359 5691 9255, mob +3598 8858 4805
Konsulaarpiirkond: Burgase, Dobriči, Silistra, Šumeni ja Varna piirkonnad