Bulgaaria

0 Suursaatkonda
2 Aukonsulit
Uuendatud 21.09.2020

COVID-19

Riiki sisenemise tingimused: Eesti kodanikud ja residendid tohivad Bulgaariasse siseneda ilma kohustuseta reisi eesmärki põhjendada ja karantiinis viibida. Eesti kodanikele PCR (Polymerase chain reaction test) testi nõue ei kehti.

Transiit läbi Bulgaaria Eestisse: transiit on lubatud.

Riigisisesed piirangud: avalikes siseruumides ja ühistranspordis on maski kandmine kohustuslik. Kehtib nõue hoida teiste inimestega 1,5-meetrilist distantsi.

 

Juhime tähelepanu sellele, et Bulgaaria võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi. Lisaküsimuste korral soovitame pöörduda lähima Bulgaaria saatkonna poole.

Riigi info

TÄHELEPANUKS

Eestil puudub Bulgaarias välisesindus, seetõttu soovitame tutvuda teiste riikide reisiinfo ja reisihoiatustega (Suurbritannia, Saksamaa, Soome, Prantsusmaa, Ameerika ÜhendriigidKanada, Austraalia).

  • Euroopa Liidu riikides reisides peab reisidokument kehtima reisi vältel, reisida saab nii kehtiva ID-kaardiga kui passiga, juhime tähelepanu sellele, et juhiluba ei ole reisidokument. Vaatamata sellele, et Euroopa Liidu riikide vahel üldjuhul ei teostata piirikontrolli, peab kehtiv reisidokument (sh lastel) olema reisil kaasas.
  • Sõlmi reisikindlustus ning Euroopa Liidus reisides soovitame taotleda lisaks Euroopa Ravikindlustuskaart.
  • Kui reisite Bulgaarias autoga, kontrollige, et juhiluba oleks kehtiv ja autodokumendid korras, soovitame endale eelnevalt selgeks teha, millised on kohalikud nõuded ja reeglid.

Suveperioodil esineb tihti ulatuslikke metsa- ning maastikupõlenguid. Enne reisi kontrolli, milline on olukord sinu valitud sihtriigis siit ja siit.

Kasulikud lingid: Bulgaaria reisiinfo

Konsulaarabi saab Eesti aukonsulitelt Bulgaarias või lähimast Euroopa Liidu liikmesriigi esindusest.

Riiki sisenemise tingimused

Eesti kodanikule on Bulgaariasse reisimine viisavaba.

Juhime tähelepanu sellele, et Bulgaaria võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Täiendavate küsimuste korral pöörduge palun lähimasse Bulgaaria saatkonda.

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual  (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

Välisriikide esindused Eestis

Saatkond

Bulgaaria Vabariigi Suursaatkond
Kuusisaarentie 2B, 00340 Helsinki
E-mail: embassy.helsinki@mfa.bg
http://www.mfa.bg/embassies/finland

Aukonsulid

Bulgaaria Vabariigi Aukonsulaat
Hr Indrek Laul
Kungla 41, 10413 Tallinn
E-mail: indrek@estoniapiano.ee, ilaul@aol.com

Eesti välisesindused

Aukonsulid

Eesti Vabariigi aukonsul Sofias
Kapten Boris Emilov Halatchev
14, Georgi Tutev Str.
1404 Sofia
+359 2 986 1661, mobiil: +359 888 636466,
transexim@abv.bg
Konsulaarpiirkond: Bulgaaria Vabariigi territoorium välja arvatud Burgase, Dobriči, Silistra, Šumeni ja Varna piirkonnad
Eesti Vabariigi aukonsul Burgases
Hr. Petko Ivanov Roussinov
1 Adam Mitskevitch Str.
8000 Bourgas
+359 5691 9255, mob +3598 8858 4805
p.russinov@gmail.com
Konsulaarpiirkond: Burgase, Dobriči, Silistra, Šumeni ja Varna piirkonnad