Bulgaaria

0 Suursaatkonda
2 Aukonsulit
Uuendatud 08.06.2021

COVID-19

Riiki sisenemise tingimused: kõigil, kes soovivad riiki siseneda, on kohustus esitada üks kolmest dokumendist:

  • sertifikaat täieliku vaktsineerimise kohta, mis tõendab, et vaktsineerimine on lõpetatud vähemalt 14 päeva enne sisenemist;
  • sertifikaat PCR või antigeeni testi kohta, mis näitab, et riiki siseneja on koroonaviiruse läbi põdenud. Test peab olema tehtud rohkem kui 15 päeva ja vähem kui 180 päeva enne sisenemist;
  • koroonaviirus SARS-CoV-2 sertifikaat negatiivse PCR-testi kohta, mis peab olema tehtud hiljemalt 72h enne riiki sisenemist või sertifikaat antigeeni testi kohta, mis peab olema tehtud 48h enne sisenemist;
  • alla 5-aastased lapsed ei pea esitama koroonaviiruse teste või tõendama koroonaviiruse läbipõdemist.
  • Eesti kodanikud võivad eeltingimuse täitmisel riiki siseneda.

Sisenejad (nt Bulgaaria kodanikud, riigi alalised või pikaajalised elanikud ja nende pereliikmed), kellel pole negatiivse testi tulemuse sertifikaati ette näidata, peavad jääma 10 päevaks karantiini, mida saab lühendada testimisega.

Teatud riikidest (India, Bangladesh, Brasiilia ja mõned Aafrika riigid) sisenemine on keelatud, v.a Bulgaaria kodanikud, riigi alalised või pikaajalised elanikud ja nende pereliikmed.

Lisainfo sisenemistingimuste kohta.

Transiit läbi Bulgaaria Eestisse: transiit on lubatud.

Riigisisesed piirangud: maski kandmine on kohustuslik siseruumides ja väljas, kus ei ole võimalik hoida distantsi (bussipeatused, metroojaamade ümbrus jne).

 

Juhime tähelepanu sellele, et Bulgaaria võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi. Lisaküsimuste korral soovitame pöörduda lähima Bulgaaria saatkonna poole.

Riigi info

TÄHELEPANUKS

Eestil puudub Bulgaarias välisesindus, seetõttu soovitame tutvuda teiste riikide reisiinfo ja reisihoiatustega (Suurbritannia, Saksamaa, Soome, Prantsusmaa, Ameerika ÜhendriigidKanada, Austraalia). Bulgaaria turismipiirkondadesse reisides tuleb olla eriti tähelepanelik ja hoolas oma dokumentide, raha ja väärisesemete hoidmisel.

  • Euroopa Liidu riikides reisides peab reisidokument kehtima reisi vältel, reisida saab nii kehtiva ID-kaardiga kui passiga, juhime tähelepanu sellele, et juhiluba ei ole reisidokument. Vaatamata sellele, et Euroopa Liidu riikide vahel üldjuhul ei teostata piirikontrolli, peab kehtiv reisidokument  olema reisil alati kaasas (sh lastel).
  • Sõlmige reisikindlustus ning Euroopa Liidus reisides soovitame taotleda lisaks Euroopa Ravikindlustuskaart.

Kui reisite Bulgaarias autoga, kontrollige, et juhiluba oleks kehtiv ja autodokumendid korras, samuti soovitame enne reisi endale selgeks teha, millised on kohalikud nõuded ja reeglid: teekasutusmaksu tasumine, kiirusepiirangud, joobe piirmäär, parkimiskord jm.

  • NB! Teekasutusmaksu tasumise üle teostatakse Bulgaarias ranget järelevalvet.

Suveperioodil esineb tihti ulatuslikke metsa- ning maastikupõlenguid. Enne reisi kontrolli, milline on olukord sinu valitud sihtriigis siit ja siit.

Kasulikud lingid: Bulgaaria reisiinfo

Konsulaarabi saab Eesti aukonsulitelt Bulgaarias või lähimast Euroopa Liidu liikmesriigi esindusest.

Riiki sisenemise tingimused

Eesti kodanikule on Bulgaariasse reisimine viisavaba.

Juhime tähelepanu sellele, et Bulgaaria võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Täiendavate küsimuste korral pöörduge palun lähimasse Bulgaaria saatkonda.

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

Välisriikide esindused Eestis

Saatkond

Bulgaaria Vabariigi Suursaatkond
Kuusisaarentie 2B, 00340 Helsinki
Faks: +358 9458 4550
E-mail: embassy.helsinki@mfa.bg
http://www.mfa.bg/embassies/finland

Aukonsulid

Bulgaaria Vabariigi Aukonsulaat
Hr Indrek Laul
Kungla 41, 10413 Tallinn
E-mail: indrek@estoniapiano.ee, ilaul@aol.com

Eesti välisesindused

Aukonsulid

Eesti Vabariigi aukonsul Sofias
Kapten Boris Emilov Halatchev
14, Georgi Tutev Str.
1404 Sofia
+359 2 986 1661, mobiil: +359 888 636466,
transexim@abv.bg
Konsulaarpiirkond: Bulgaaria Vabariigi territoorium välja arvatud Burgase, Dobriči, Silistra, Šumeni ja Varna piirkonnad
Eesti Vabariigi aukonsul Burgases
Hr. Petko Ivanov Roussinov
1 Adam Mitskevitch Str.
8000 Bourgas
+359 5691 9255, mob +3598 8858 4805
p.russinov@gmail.com
Konsulaarpiirkond: Burgase, Dobriči, Silistra, Šumeni ja Varna piirkonnad