Konsulaarosakond
E-N 8:30-12:00 ja 13:00-15:00; R 8:30-12:00
+372 637 7440
Hädaabi 24h +372 5301 9999

Bosnia ja Hertsegoviina

0 Suursaatkonda
1 Aukonsul
Uuendatud 28.03.2023

Riigi info

TÄHELEPANUKS

Eestil puudub Bosnia ja Hertsegoviinas välisesindus, seetõttu soovitame tutvuda teiste riikide reisiinfo ja reisihoiatustega (Suurbritannia, Saksamaa, Soome, Prantsusmaa, Ameerika ÜhendriigidKanada, Austraalia).

Turvalisus. Lõhkemata maamiine või muud laskemoona võib leiduda vähemkäidavates kohtades mägedes ja maapiirkondades. Seetõttu tasuks matkamisel eelistada sissekäidud matkaradasid või kasutada giidi abi.

Liiklus. Bosnia ja Hertsegoviinas mootorsõidukit juhtides peab Eesti kodanikust turistil olema kehtiv Eesti juhiluba, mis on täielikult Viini 1968. a konventsiooni nõuetele vastav. Seega peavad teised osalisriigid seda tunnustama ilma täiendavalt rahvusvahelist juhiluba esitamata. Loe rahvusvahelise juhiloa kohta Eesti Transpordiameti veebilehelt.

Kasulikud lingid: Bosnia ja Hertsegoviina reisiinfo

Konsulaarabi saab lähimast Euroopa Liidu liikmesriigi esindusest.

Riiki sisenemise tingimused

Välisministeeriumi andmetel võivad Eesti kodanikud viibida Bosnia ja Hertsegoviinas viisavabalt kuni 90 päeva korraga. Eesti kodanikud võivad riiki siseneda kehtiva passi või isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel.

Kõik välismaalased on peale riiki saabumist 48 tunni jooksul kohustatud end peatuskohale lähimas politseijaoskonnas registreerima. Hotellides peatuvad külalised registreeritakse hotelli personali poolt.

Juhime tähelepanu sellele, et Bosnia ja Hertsegoviina võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Täiendavate küsimuste korral pöörduge palun lähimasse Bosnia ja Hertsegoviina saatkonda.

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual  (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

Välisriikide esindused Eestis

Saatkond

Bosnia ja Hertsegoviina Suursaatkond
Birger Jarlsgatan 55/3, 11145 Stockholm; Postal address: Box 7102, 10387 Stockholm
https://www.bihambasada.se

Eesti välisesindused

Aukonsulid

Eesti Vabariigi aukonsul Bosnia ja Hertsegoviinas
Amila Lagumdzija
Mehmed pase Sokolovica 26
71000 Sarajevo
Tel: +387 61 172 942
Konsulaarpiirkond: Sarajevo linnas, konsulaarpiirkonnaga kogu Bosnia ja Hertsegoviina territoorium