Kontakt (E-R kl 8.30-17.00) +372 637 7440
Hädaabi 24h +372 5301 9999

Belgia

1 Suursaatkond
1 Aukonsul
Uuendatud 25.01.2022

COVID-19

Reisi planeerides arvestage, et Belgias COVID-19 haigestumise või positiivse testitulemuse korral tuleb haigus läbi põdeda asukohariigis ning jääda isolatsiooni vastavalt asukohariigis kehtestatud korrale. Veenduge, et reisile minnes on tehtud COVID-kindlustus, mis katab koroonaviiruse tõttu tekkinud ravi- ja majutuskulud.

Riiki sisenemise tingimused

Vormi ei ole vaja täita neil, kes jäävad Belgiasse vähemaks kui 48h (nt transiitreisijad) või on viibinud välismaal vähem kui 48h. Erandite alla ei kuulu isikud, kes saabuvad Belgiasse lennuki või  laevaga, rongi või bussiga väljastpoolt ELi ja Schengeni ala (nt Eurostariga Suurbritanniast) või viibisid 14 päeva jooksul väga kõrge ohutasemega riigis.

Riigid on jaotatud nakkuse leviku järgi rohelisteks, oranžideks ja punasteks (Eesti kuulub punaste riikide hulka). Väga kõrge riskiga riikidest Belgiasse sisenedes peab olema mõjuv põhjus.

Punastest riikidest (sh Eestist) saavad siseneda:

 • täielikult vaktsineeritud isikud, kes tõendavad ELi COVID digitõendiga, et vaktsineerimise lõpetamisest ELis aktsepteeritud vaktsiiniga on möödas vähemalt 2 nädalat;
 • viimase 180 päeva jooksul koroonaviirusest tervenenud isikud, kes tõendavad läbipõdemist ELi COVID digitõendiga;
 • isikud, kes esitavad koroonaviirus SARS CoV-2 sertifikaadi negatiivse PCR-testi kohta (tehtud 72h jooksul enne riiki saabumist) või antigeeni testi (tehtud 36h jooksul enne riiki saabumist). Negatiivse testi alusel riiki sisenejatele ei kehti eneseisolatsiooninõue, küll aga tuleb end testida riiki saabumise 7. päeval. NB! Kõrge ohutasemega (punastest) riikidest saabunud reisijad, kes ei ole vaktsineeritud või kellel puudub läbipõdemise tõend ning kes elavad või peatuvad Brüsseli piirkonnas, peavad tegema 1. ja 7. päeval testi ja jääma 10 päevaks karantiini. Karantiini lõpetab 7. päeval tehtud testi negatiivne tulemus.

Lapsed: alla 12-aastased lapsed ei pea esitama eespool nimetatud dokumente.

Lisainfo: riiki sisenemise tingimused (sh residentidele).

Transiit läbi Belgia: transiit on lubatud.

Riigisisesed piirangud

 • Alates 28.01.2022 hakkavad kehtima baromeetri punasele skaalale vastavad meetmed, mis tähendab, et maski kandmine on kohustuslik nii sise- ja välitingimustes. Koroonatõendi (Covid Safe Ticket) kasutamine on kohustuslik, kui koguneb üle 50 inimese siseruumides ja üle 100 inimese õues.
 • Toitlustus- ja hotellindussektori ettevõtete lahtiolekuaegu pikendatakse südaööni. Klientidel  on kohustus kanda maski ja nõutakse koroonatõendit (Covid Safe Ticket).
 • Avatakse taas lõbustuspargid, loomaaiad ja loomapargid jm vabaajaveetmise kohad.
 • Alates 01.03.2022 lühendatakse vaktsineerimistõendi (Covid Safe Ticket) kehtivusaega 270 päevalt 150 päevani. Kõik isikud, kes on vaktsineeritud enne 01.10.2021 ühedoosilise või kahedoosilise vaktsiiniga peavad olema saanud tõhustusdoosi enne 01.03.2022, vastasel juhul nende vaktsineerimistõend ei kehti. Läbipõdemistõendi kehtivus on 150 päeva. Kõik need nõuded puudutavad vaid üle 18-aastaseid isikuid.
 • Üldine tungiv soovitus 1,5-meetrise ohutuskauguse järgimiseks ja sotsiaalsete kontaktide arvu piiramiseks ja eelistada kontakte välitingimustes.
 • Maski kandmise kohustus: maski tuleb kanda nii ühistranspordis, tervishoiuasutustes, toitlustusasutustes, avalikult juurdepääsetavates asutustes ja kohtades, vabaaja- ja meelelahutusasutustes ning spordikeskustes ja kaubanduses. Maski ei pea kandma söömise ajal või kui see ei ole võimalik tegevuse iseloomu tõttu, nt sportimisel. Maski kandmise kohustus on alates 6 eluaastast.

Info kehtestatud piirangute kohta.

Juhime tähelepanu sellele, et Belgia võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi. Lisaküsimuste korral soovitame pöörduda lähima Belgia saatkonna poole.

Riigi info

Tähelepanuks

 • EL riikides reisides peab reisidokument kehtima kogu reisi vältel, reisida saab nii kehtiva passi kui ka ID-kaardiga. Juhime tähelepanu sellele, et juhiluba ei ole reisidokument. Ehkki Euroopa Liidu riikide vahel üldjuhul piirikontrolli ei teostata, tuleb kehtivat reisidokumenti reisil alati kaasas kanda (sh lastel).
 • Sõlmige reisikindlustus ning Euroopasse reisides soovitame taotleda lisaks Euroopa Ravikindlustuskaart.
 • Kui reisite Belgias autoga, kontrollige, et juhiluba oleks kehtiv ja autodokumendid korras. Soovitame enne reisi endale selgeks teha, millised on kohalikud nõuded ja reeglid (sh kiiruspiirangud, joobe piirmäär, tasulised teelõigud ja nende eest maksmine, parkimiskord jm). Belgias mootorsõidukit juhtides peab Eesti kodanikust turistil olema kehtiv Eesti juhiluba.

Kasulikud lingid: Belgia turismiinfo ja Belgia üldinfo

Konsulaarabi saab Eesti saatkonnast Brüsselis või Eesti aukonsulitelt Belgias.

Riiki sisenemise tingimused

Eesti kodanikule on Belgiasse reisimine viisavaba.

Juhime tähelepanu sellele, et Belgia võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Täiendavate küsimuste korral pöörduge palun lähimasse Belgia saatkonda.

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual  (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

Välisriikide esindused Eestis

Saatkond

Belgia Kuningriigi Suursaatkond
Kalliolinnantie 5, 00140 Helsinki
https://finland.diplomatie.belgium.be/

Aukonsulid

Belgia Kuningriigi Aukonsulaat
Mr Erik Sakkov
Sakala 10/Kentmanni 4, 10116 Tallinn
https://www.belgianconsulate.ee

Eesti välisesindused

Saatkond

Suursaatkond Brüsselis
Rue Guimard 11/13 B-1040 Brüssel
Faks: (322) 779 2817
https://brussels.mfa.ee

Aukonsulid

Eesti Vabariigi aukonsul Antwerpenis
Hr Antoine Vuylsteke
Azalealei 30
2540 Hove
+32 3 322 9061
Konsulaarpiirkond: Flandria regioon (Antwerpeni, Flaami Brabanti, Ida- ja Lääne-Flandria, Limburgi provints)