Belgia

1 Suursaatkond
2 Aukonsulit
Uuendatud 05.01.2021

COVID-19

Riiki sisenemise tingimused: alates 25.12.2020 tuleb mitte-residentidel Belgiasse sisenemiseks esitada tõend negatiivse PCR-testi kohta, mis peab olema tehtud mitte varem kui 72h enne reisi. 

 • 48h enne Belgiasse saabumist on kõigil, kes saabuvad lennuki või laevaga, kohustus täita Passenger Locator Form. Vormi ei ole vaja täita neil, kes saabuvad riiki maantee kaudu ja jäävad Belgiasse vähemaks kui 48h (nt transiidina läbijad). Mobiiltelefoni numbri puudumise korral tuleb täita antud vorm ja kanda seda endaga kaasas.
 • Belgia on jaotanud riigid rohelisteks, oranžideks ja punasteks (Eesti on alates 13.11.2020 punane tsoon), seetõttu peavad alates 31.12.2020 kõik Belgia residendid ja mitteresidendid, kes on viibinud punases tsoonis rohkem kui 48h, saabudes jääma eneseisolatsiooni. Belgia mitteresidendid peavad tegema riiki saabumise seitsmendal päeval testi. Eneseisolatsiooni osas võidakse teha erandeid kriitilise tähtsusega tööülesannete täitjatele, üliõpilastele eksamite tegemiseks ning töölähetuses viibinutele.
 • Belgia residendid, kes on viibinud punases tsoonis üle 48h, peavad saabudes tegema testi esimesel ja seitsmendal päeval. Alates 02.01.2021 saadetakse saabujatele sms, millega on võimalik minna testimiskekusse testima. Testi on võimalik teha ka Brüsseli ja Charleroi lennujaamas ning Brussels-Midi rongijaamas.
 • Alates 23.11.2020 saab teste teha ka perearsti suunamiseta. Testimiskeskused Brüsselis on interaktiivsel kaardil märgitud sinisega.

NB! Tugevdatakse kontrolli ankeedi Passenger Locator Form ja mitteresidentide puhul negatiivse testi olemasolu üle. Lisainfo Belgiast välja reisimise ja saabumise kohta riikide kaupa on leitav Belgia välisministeeriumi kodulehel.

Transiit läbi Belgia Eestisse: transiit on lubatud.

Riigisisesed piirangud: koroonaviiruse leviku tõkestamiseks on kehtestatud nii üleriigilisi kui regioonide siseseid lisapiiranguid.

Olulisemad piirangud:

 • Kehtib öine liikumiskeeld ajavahemikul 22.00 – 06.00 (Flandrias kell 00.00 – 05.00).
 • Kõigil üle 12-aastastel inimestel on kohustus kanda maski avalikes rahvarohketes kohtades (nt ühistransport, kaubanduskeskused, kino jm). NB! Brüsselis on maski kandmine kohustuslik terves regioonis igal pool (tänaval, jalutades pargis jne).
 • Kohvikud, restoranid on suletud. Laadad ja jõuluturud jäävad ära.
 • Suletud on meelelahutusasutused (v.a muuseumid, ujulad).
 • Lähikontaktid väljaspool leibkonda on lubatud 1 inimesega.

Loe täpsemalt kehtestatud piirangute kohta Brüsseli saatkonna veebilehelt.

Uudised ja värske info koroonaviiruse leviku ja kehtestatud piirangute kohta on ka veebilehel: https://www.info-coronavirus.be/en

Juhime tähelepanu sellele, et Belgia võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi. Lisaküsimuste korral soovitame pöörduda lähima Belgia saatkonna poole.

Riigi info

Tähelepanuks

 • EL riikides reisides peab reisidokument kehtima kogu reisi vältel, reisida saab nii kehtiva passi kui ka ID-kaardiga. Juhime tähelepanu sellele, et juhiluba ei ole reisidokument. Ehkki Euroopa Liidu riikide vahel üldjuhul piirikontrolli ei teostata, tuleb kehtivat reisidokumenti reisil alati kaasas kanda (sh lastel).
 • Sõlmige reisikindlustus ning Euroopasse reisides soovitame taotleda lisaks Euroopa Ravikindlustuskaart.
 • Kui reisite Belgias autoga, kontrollige, et juhiluba oleks kehtiv ja autodokumendid korras. Soovitame enne reisi endale selgeks teha, millised on kohalikud nõuded ja reeglid (sh kiiruspiirangud, joobe piirmäär, tasulised teelõigud ja nende eest maksmine, parkimiskord jm). Belgias mootorsõidukit juhtides peab Eesti kodanikust turistil olema kehtiv Eesti juhiluba.

Kasulikud lingid: Belgia turismiinfo ja Belgia üldinfo

Konsulaarabi saab Eesti saatkonnast Brüsselis või Eesti aukonsulitelt Belgias.

Riiki sisenemise tingimused

Eesti kodanikule on Belgiasse reisimine viisavaba.

Juhime tähelepanu sellele, et Belgia võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Täiendavate küsimuste korral pöörduge palun lähimasse Belgia saatkonda.

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual  (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

Välisriikide esindused Eestis

Saatkond

Belgia Kuningriigi Suursaatkond
Kalliolinnantie 5, 00140 Helsinki
E-mail: helsinki@diplobel.fed.be
https://finland.diplomatie.belgium.be/

Aukonsulid

Belgia Kuningriigi Aukonsulaat
Hr Erik Sakkov
Sakala 10/Kentmanni 4, 10116 Tallinn
E-mail: belgianconsulatetallinn@gmail.com
https://www.belgianconsulate.ee

Eesti välisesindused

Saatkond

Suursaatkond Brüsselis
Rue Guimard 11/13 B-1040 Brüssel
Faks: +32 2779 2817
E-mail: embassy.brussels@mfa.ee
https://brussels.mfa.ee

Aukonsulid

Eesti Vabariigi aukonsul La Louvière'is
Hr Alain van Bellingen
Rue Boucquéau 13
B.7100 La Louvière
+32 64 541 247
Consulat.estonie@gmail.com
Konsulaarpiirkond: Valloonia regioon
Eesti Vabariigi aukonsul Antwerpenis
Hr Antoine Vuylsteke
Azalealei 30
2540 Hove
+32 3 322 9061
antoine.vuylsteke@gmail.com
Konsulaarpiirkond: Flandria regioon (Antwerpeni, Flaami Brabanti, Ida- ja Lääne-Flandria, Limburgi provints)