Belgia

1 Suursaatkond
2 Aukonsulit
Uuendatud 14.06.2021

COVID-19

Riiki sisenemise tingimused: 48h enne Belgiasse saabumist on kõigil, kes saabuvad lennuki või laevaga, kohustus täita Passenger Locator Form (PLF). Vormi ei ole vaja täita neil, kes saabuvad riiki maantee kaudu ja jäävad Belgiasse vähemaks kui 48h (nt transiidina läbijad).

 • Alates 14.06.2021 ei ole Eestist Belgiasse reisijatel vajalik esitada SARS-CoV-2 sertifikaati negatiivse PCR-testi kohta. Samuti ei ole üldist karantiini kohustust. Karantiinikohustus otsustatakse PLF-vormi vastuste põhjal. Kui reisija saab SMSi, on karantiin ja testimine kohustuslik ning selle üle on järelevalve. Eneseisolatsiooni lõpetab seitsmendal päeval tehtud negatiivse tulemusega test. Positiivse SARS-COV-2 testi tulemuse korral tuleb jääda koju isolatsiooni vähemalt 10-ks päevaks.
 • Testimiskeskused Brüsselis on interaktiivsel kaardil märgitud sinisega. Teste saab teha ka perearsti suunamiseta.
 • Reisimine töötamise eesmärgil– alates 04.01.2021 eristatakse töö- ja erareise. Töötaja enam kuni 48h kestvate tööreiside puhul tuleb Belgia tööandjal, kliendil või Belgias tegutseval rahvusvahelisel organisatsioonil täita BTA (Business Travel Abroad) vorm, mis genereerib numbri, mis tuleb töötajal sisestada enne reisi täidetavasse PLFi (Passenger Location Form). Oluline on tähele panna, et tööreisi registreerimine ei vabasta Belgia residente ega mitte-residente testimise nõudest.

Belgia on jaotanud riigid nakkuse leviku järgi rohelisteks (võib reisida), oranžideks (soovitatav on olla ettevaatlik) ja punasteks (reisimine tungivalt mittesoovitatud). Alates 14.06.2021 on Belgia liigitanud Eesti oranži tsooni. Lisainfo riigist välja reisimise ja riiki saabumise kohta.

Transiit läbi Belgia Eestisse: transiit on lubatud.

Riigisisesed piirangud: koroonaviiruse leviku tõkestamiseks on kehtestatud nii üleriigilisi kui regioonide siseseid lisapiiranguid.

Olulisemad piirangud:

 • kõigil üle 12-aastastel inimestel on kohustus kanda maski avalikes rahvarohketes kohtades;
 • õues võib kohtuda kuni 10 inimest; külla võib kutsuda kuni 4 inimest;
 • kaugtöö on kohustuslik kõikjal, kus see on võimalik. Töökohal, kus kaugtöö pole võimalik, tuleb kanda maski ja täita distantsihoidmise reegleid;
 • mittehädavajalikud kauplused on avatud kõigile külastajatele, kaupluses võib olla maksimaalselt kahekesi;
 • restoranid ja kohvikud on avataud kl 5.00 kuni 23.30. Lubatud istuda ühe laua taga maksimaalselt 4-liikmelistes gruppides või inimestega, kellega elate koos.
 • piirangutega on avatud kinod ja teatrid, kultuuri- ja spordiüritusi võib korraldada samuti teatud piirangutega.

Uudised ja värske info koroonaviiruse leviku ja kehtestatud piirangute kohta.

Juhime tähelepanu sellele, et Belgia võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi. Lisaküsimuste korral soovitame pöörduda lähima Belgia saatkonna poole.

Riigi info

Tähelepanuks

 • EL riikides reisides peab reisidokument kehtima kogu reisi vältel, reisida saab nii kehtiva passi kui ka ID-kaardiga. Juhime tähelepanu sellele, et juhiluba ei ole reisidokument. Ehkki Euroopa Liidu riikide vahel üldjuhul piirikontrolli ei teostata, tuleb kehtivat reisidokumenti reisil alati kaasas kanda (sh lastel).
 • Sõlmige reisikindlustus ning Euroopasse reisides soovitame taotleda lisaks Euroopa Ravikindlustuskaart.
 • Kui reisite Belgias autoga, kontrollige, et juhiluba oleks kehtiv ja autodokumendid korras. Soovitame enne reisi endale selgeks teha, millised on kohalikud nõuded ja reeglid (sh kiiruspiirangud, joobe piirmäär, tasulised teelõigud ja nende eest maksmine, parkimiskord jm). Belgias mootorsõidukit juhtides peab Eesti kodanikust turistil olema kehtiv Eesti juhiluba.

Kasulikud lingid: Belgia turismiinfo ja Belgia üldinfo

Konsulaarabi saab Eesti saatkonnast Brüsselis või Eesti aukonsulitelt Belgias.

Riiki sisenemise tingimused

Eesti kodanikule on Belgiasse reisimine viisavaba.

Juhime tähelepanu sellele, et Belgia võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Täiendavate küsimuste korral pöörduge palun lähimasse Belgia saatkonda.

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual  (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

Välisriikide esindused Eestis

Saatkond

Belgia Kuningriigi Suursaatkond
Kalliolinnantie 5, 00140 Helsinki
E-mail: helsinki@diplobel.fed.be
https://finland.diplomatie.belgium.be/

Aukonsulid

Belgia Kuningriigi Aukonsulaat
Hr Erik Sakkov
Sakala 10/Kentmanni 4, 10116 Tallinn
E-mail: belgianconsulatetallinn@gmail.com
https://www.belgianconsulate.ee

Eesti välisesindused

Saatkond

Suursaatkond Brüsselis
Rue Guimard 11/13 B-1040 Brüssel
Faks: +32 2779 2817
E-mail: embassy.brussels@mfa.ee
https://brussels.mfa.ee

Aukonsulid

Eesti Vabariigi aukonsul La Louvière'is
Hr Alain van Bellingen
Rue Boucquéau 13
B.7100 La Louvière
+32 64 541 247
Consulat.estonie@gmail.com
Konsulaarpiirkond: Valloonia regioon
Eesti Vabariigi aukonsul Antwerpenis
Hr Antoine Vuylsteke
Azalealei 30
2540 Hove
+32 3 322 9061
antoine.vuylsteke@gmail.com
Konsulaarpiirkond: Flandria regioon (Antwerpeni, Flaami Brabanti, Ida- ja Lääne-Flandria, Limburgi provints)