Austria

1 Suursaatkond
5 Aukonsulit
Uuendatud 05.04.2021

COVID-19

Riiki sisenemise tingimused: alates 10.02.2021 peavad kõik reisijad (alates 11. eluaastast) riiki sisenemisel ette näitama koroonaviirus SARS-CoV-2 sertifikaadi negatiivse PCR-testi (mis ei ole vanem kui 72h) või antigeeni kiirtesti (mis ei ole vanem kui 48h) tulemuse kohta. Nõutava arstliku kinnituse vormi näidised saksa keeles ja inglise keeles. Lennureisi korral peab olema valmis sertifikaati ette näitama juba enne lennukile minekut.

 • Riskiriikidest sh Eestist saabujad peavad seejärel suunduma 10-päevasesse karantiini, mida on võimalik lühendada 5. päeval tehtud antigeeni kiirtesti või PCR-testi negatiivse tulemuse korral.
 • Enne riiki sisenemist tuleb end digitaalselt registreerida. Registreeringu kinnitust (elektrooniline või väljatrükk) nõutakse riiki sisenemisel. Juhul, kui selle vormi täitmine ei ole võimalik, võib täita vastava saksakeelse vormi lisa E või ingliskeelse vormi lisa F.
 • Isikutel, kellel ei ole Austriasse sisenemisel ette näidata sertifikaati negatiivse PCR- või antigeeni kiirtesti tulemuse kohta, peavad end testima 24h jooksul pärast riiki sisenemist.

Transiit läbi Austria Eestisse: transiit on ilma riigis peatumata lubatud, sh lennutransporti kasutades (st lennujaamast ei tohi väljuda, vastasel juhul on tegemist riiki sisenemisega ja sõltuvalt lähteriigist võivad rakenduda täiendavad nõuded või piirangud). Maismaad pidi liigeldes on riigis mittepeatumist kohustuslik kinnitada (piiripunktis tuleb täita ja allkirjastada vastav vorm (saksa keelne vorm lisa F või inglise keelne vorm lisa G) – info kehtib juhtudel, mil saabutakse riskiriigist või piirkonnast.

Riigisisesed piirangud:

 • liikumiskeeld kell 20.00 – 6.00. Lahkuda võib kodust üksnes juhtudel, kui on tegemist hädaolukorraga, abistatakse kedagi, perekondlikel põhjustel, esmavajaduste jaoks, tööl käimiseks;
 • alates 1.04.2021 kehtib Viinis ja Alam-Austria liidumaal ööpäevaringne liikumiskeeld. Avatud on ainult toidu- ja esmatarbekaupade poed, apteegid ning tanklad;
 • FFP2 kaitsemaski kandmise kohustus avalikus ruumis (sh ühistranspordis, taksodes, poodides, apteekides jne). Avalikus ruumis tuleb hoida 2-meetrist distantsi mitte ühes leibkonnas elavatel inimestel;
 • kaubanduskeskused on suletud, avatud on vaid toidu-, esmatarbekaupade- ja lemmikloomapoed ning apteegid;
 • keelatud on kõik kultuuri-, spordi-, meelelahutusüritused, konverentsid, messid jmt;
 • suletud on kõik teatrid, kinod, kontserdisaalid, loomaaiad, spordisaalid, ujulad, toitlustusasutused ja majutusasutused (eritingimused ärireisijatele).

Vaata kaasajastatud infot.

Austria on jagatud nelja kategooriasse jagatud foorisüsteem: roheline – madal ohutase; kollane – keskmine ohutase; oranž – kõrge ohutase ning punane väga kõrge ohutase.

Lisainfo: Eesti Viini saatkonna veebileht või Austria välisministeerium

Juhime tähelepanu sellele, et Austria võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi. Lisaküsimuste korral soovitame pöörduda Austria saatkonna poole Tallinnas.

Riigi info

TÄHELEPANUKS

 • EL riikides reisides peab reisidokument kehtima reisi vältel, reisida saab nii kehtiva ID-kaardiga kui passiga, juhime tähelepanu sellele, et juhiluba ei ole reisidokument. Vaatamata sellele, et Euroopa Liidu riikide vahel üldjuhul ei teostata piirikontrolli, peab kehtiv reisidokument  olema reisil alati kaasas (sh lastel).
 • Kui reisite Austrias autoga, kontrollige, et juhiluba oleks kehtiv ja autodokumendid korras. Soovitame endale eelnevalt selgeks teha, millised on kohalikud nõuded ja reeglid (sh kiiruspiirangud, joobe piirmäär, tasulised teelõigud ja nende eest maksmine, parkimiskord jm).
 • Sõlmige reisikindlustus ning Euroopasse reisides soovitame taotleda lisaks Euroopa Ravikindlustuskaart.

Kasulikud lingid: Austria reisiinfo

Konsulaarabi saab Eesti saatkonnast Viinis või Eesti aukonsulaatidest Austrias.

Riiki sisenemise tingimused

Eesti kodanikule on Austriasse reisimine viisavaba.

Juhime tähelepanu sellele, et Austria võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Täiendavate küsimuste korral pöörduge palun lähimasse Austria saatkonda.

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

Välisriikide esindused Eestis

Saatkond

Austria Suursaatkond
Vambola 6, 10114 Tallinn
Faks: +372 631 4365
E-mail: tallinn-ob@bmeia.gv.at
https://www.bmeia.gv.at/et/austria-saatkond-tallinnas

Aukonsulid

Austria Aukonsulaat
Hr Enn Vels
Padriku tee 16/4-3, 11912 Tallinn
E-mail: Enn.Vels@gmail.com

Eesti välisesindused

Saatkond

Suursaatkond Viinis
Wohllebengasse 9/12 1040 Viin
Faks: +43 15 0377 6120
E-mail: embassy.vienna@mfa.ee
https://vienna.mfa.ee

Aukonsulid

Eesti Vabariigi aukonsul Viinis
Hr Rainer Henn
Goldeggasse 16
A-1040 Wien
+43 1 503 08 08
rainer@henn-holding.at
Konsulaarpiirkond: Viini linn ning liidumaad Niederösterreich ja Burgenland
Eesti Vabariigi aukonsul Linzis
Hr Klaus Schmied
Bergschlösslgasse 7
4020 Linz
43 732 601426 0
estonia@schmied-office.at
Konsulaarpiirkond: Ülem-Austria liidumaa
Eesti Vabariigi aukonsul Grazis
Mag. Michael Friedrich Seidl-Pohlros
3., Wastlergasse 11
8010 Graz
+43 316 381 925
michel.seidl@gmx.at
Konsulaarpiirkond: Steiermark, Kärnten
Eesti Vabariigi aukonsul Innsbruckis
Dr Hubert Tramposch
Franz-Fischer-Straße 17a
Innsbruck
+43 512 57 17 57
hubert.tramposch@mfa.ee
Konsulaarpiirkond: Tirooli ja Vorarlbergi liidumaad
Eesti Vabariigi aukonsul Salzburgis
Pr Sirje Winding-Frauenlob
Leonorenweg 3
5020 Salzburg
+43 662 825 325
sirjef@hotmail.com
Konsulaarpiirkond: Salzburgi liidumaa