Kontakt (E-R kl 8.30-17.00) +372 637 7440
Hädaabi 24h +372 5301 9999

Austraalia

1 Suursaatkond
8 Aukonsulit
Uuendatud 30.11.2021

COVID-19

Reisi planeerides arvestage, et Austraalias COVID-19 haigestumise või positiivse testitulemuse korral tuleb haigus läbi põdeda asukohariigis ning jääda isolatsiooni vastavalt asukohariigis kehtestatud korrale. Veenduge, et reisile minnes on tehtud COVID-kindlustus, mis katab koroonaviiruse tõttu tekkinud ravi- ja majutuskulud.

Riiki sisenemise tingimused: Austraalia piirid on tavakodanikele suletud. Riiki võivad reisida ainult Austraalia kodanikud, elanikud ja nende pereliikmed.

  • Alates 15.12.2021 lubatakse riiki sisenemist teatud viisaliikide alusel, vaata täpsemat infot sisenemise ja ka viisaliikide kohta siit.

Transiit läbi Austraalia: transiit on lubatud kuni 72h transiittsoonis. Kui järgmise lennu ooteaeg on rohkem kui 72h, peab jääma kohustuslikku karantiini samas linnas kuhu maandusite. Transiidireisijad ei saa reisida Austraalia piires, et lennujaamasid vahetada.

Riigisisesed piirangud: soovitame jälgida liikumispiirangute infot osariikide kaupa Austraalia terviseameti koduleheküljelt.

Lisainfo: https://covid19.homeaffairs.gov.au/

Juhime tähelepanu sellele, et Austraalia võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi. Lisaküsimuste korral soovitame pöörduda lähima Austraalia saatkonna poole.

Riigi info

TÄHELEPANUKS

Enne Austraaliasse reisimist soovitame teha reisikindlustuse, mis kataks kogu viibitava perioodi ning arvestaks ka reisi eesmärkidega. Samuti juhime tähelepanu sellele, et ravikulud on Austraalias üsna kõrged ning tavapärane 35 000 euro suurune meditsiinikate ei pruugi olla piisav. Täpsema info saamiseks soovitame konsulteerida oma kindlustusettevõttega.

Tollikontroll. Austraalias on ranged karantiinisätted. Lisainformatsioon piirangute kohta.

Liiklus. Austraalia liiklus on vasakpoolne. Austraalias mootorsõidukit juhtides peab Eesti kodanikust turistil olema kehtiv Eesti juhiluba koos Genfi konventsiooni kohase rahvusvahelise juhiloaga, mida saab taotleda Eesti Transpordiameti teenindusbüroost. Osariigiti võib siiski olla täiendavaid nõuded – täpsemat infot uurige külastatava osariigi pädevalt ametiasutuselt. Kontaktandmed on leitavad siit.

Looduslikud tingimused. Tähelepanu tasub pöörata troopilistele tsüklonitele riigi põhjaosas, mille periood kestab enamasti novembrist aprillini. Vaata infot üleujutuste kohta, lisainfot saab ka Austraalia meteoroloogiabüroost. Uuri, millised on maismaa ohtlikumad liigid ja mürgised taimed.

Ujumiskoha valikul tuleb alati järgida vetelpääste poolt antud juhiseid ning vette minna vaid lippudega märgistatud alal. Tugev vool ja murdlained võivad osutuda ohtlikuks ka kogenud ujujale.

Kasulikud lingid: Austraalia reisiinfo

Konsulaarabi saab Eesti saatkonnast Canberras või Eesti aukonsulaatidest Austraalias.

Riiki sisenemise tingimused

Välisministeeriumi andmetel võivad Eesti kodanikud viibida Austraalias viisavabalt kuni 90 päeva, pass peab kehtima kogu reisi vältel. Kohustuslik on eelnev elektrooniline eVisitor (651) viisa registreerimine Austraalia siseministeeriumi kodulehe vahendusel. Registreerimine peab toimuma vähemalt kaks nädalat enne reisi, toiming on tasuta. Registreerimine on kehtiv 12 kuud ning võimaldab iga sisenemise puhul viibida Austraalia Ühenduse territooriumil kuni 3 kuud.

Pikemate viibimiste kui 3 kuud ning muudel eesmärkidel kui turism ja ärireisid puhul tuleb taotleda vastav viisa https://immi.homeaffairs.gov.au/visas/getting-a-visa/visa-listing#content-index-5

Töötamisõigusega turismiviisad:
Soovitused enne minekut – link Välisministeeriumi ajaveebist.

Kuni 12-kuulise kehtivusega töötamisõigusega turismiviisasid võivad taotleda 18-30-aastased Eesti kodanikud. Selle perioodi jooksul tehtav töö peab aitama kaasa riigis viibimise peaeesmärgile, milleks on Austraalias puhkamine, ning selle võimaluse kasutajad ei tohi töötada sama tööandja juures kauem kui kuus kuud. Enamat infot töötamisõigusega turismiviisade kohta on võimalik saada siit.

Kõikide Austraaliasse reisimise, seal viibimise, elamise või töötamisega seonduvate asjaolude kohta saab informatsiooni Austraalia Suursaatkonnast Berliinis.

Juhime tähelepanu sellele, et Austraalia võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Täiendavate küsimuste korral soovitame pöörduda lähimasse Austraalia saatkonda.

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

Kontakt viisaküsimuste korral

Saatkond

Austraalia Suursaatkond Berliinis
Wallstrasse 76-79
10179 Berliin, Saksamaa
Tel: +493 0880 0880
E-mail: info.berlin@dfat.gov.au

Välisriikide esindused Eestis

Saatkond

Austraalia Suursaatkond
Klarabergsviadukten 63, 8th fl, 11164 Stockholm
https://www.estonia.embassy.gov.au

Aukonsulid

Austraalia Aukonsulaat
Mr Mati Peekma
Marja 9, 10717 Tallinn

Eesti välisesindused

Saatkond

Suursaatkond Canberras
12 Darwin Avenue ACT 2600 Canberra
https://canberra.mfa.ee

Aukonsulid

Eesti vabariigi aukonsul Sydneys
Hr Sulev Kalamäe
56 Terry Street, Rozelle
2039 Sydney
+61 414 601 050
Konsulaarpiirkond: New South Walesi osariik
Eesti Vabariigi aukonsul Melbourne'is
Hr Lembit Villem Marder
42A Warleigh Grove
VIC 3186 Brighton
+61 400 155 779
Konsulaarpiirkond: Victoria osariik
Eesti Vabariigi aukonsul Cairns'is
Sally Jane Mlikota
Level 1, 55 Spence Street
QLD 4870 Cairns
07 4051 9699
Konsulaarpiirkond: Põhjapoolne Queensland
Eesti Vabariigi aukonsul Hobartis
Dr. Peter Thomas Sexton
3 Hampden Road
7004 Hobart
+61 3 62233996
Konsulaarpiirkond: Tasmaania osariik
Eesti Vabariigi aukonsul Brisbane'is
Hr Delaney Michael Skerrett
3/136 Ferndale Street
4103 Annerley
Konsulaarpiirkond: Queensland
Eesti Vabariigi aukonsul Adelade´is
Dr. Matthew James Sorell
12 Alpha Crescent
5041 Panorama SA
+61 (0)410 432 762
Konsulaarpiirkond: Lõuna-Austraaila osariik
Eesti Vabariigi aukonsul Darwinis
Kevin Royce Stephens
NT 0800 Darwin
08 8946 2999
Konsulaarpiirkond: Kogu Austraalia Põhjaterritoorium
Eesti Vabariigi aukonsul Perthis
Pr Anu Ethel van Hattem
11 Langsford Street
6010 Claremont
+61 8 9384 2757
Konsulaarpiirkond: Lääne-Austraalia osariik