Kontakt (E-R kl 8.30-17.00) +372 637 7440
Hädaabi 24h +372 5301 9999

Aserbaidžaan

0 Suursaatkonda
0 Aukonsulit
Uuendatud 09.06.2021

COVID-19

Riiki sisenemise tingimused: välismaalastele ja kodakondsuseta isikute riiki sisenemisele on kehtestatud piirangud. Aserbaidžaani saab praegu reisida vaid lennutranspordiga. Lennukitega saabuvad reisijad peavad esitama koroonaviirus SARS-CoV-2 sertifikaadi viimase 48h jooksul tehtud negatiivse PCR-testi tulemuse kohta ja läbima 14-päevase eneseisolatsiooni, mida on võimalik lühendada kohapealse testimisega. Seega soovitame enne reisimist hoolikalt kontrollida oma reisiinfot ja võimaluselt vältida mitteolulist reisimist. Piirangud kehtivad kuni 01.08.2021.

Riigisisesed piirangud: suletud on maismaapiirid Venemaa Föderatsiooni, Gruusia ning Iraaniga.

  • Maskide kandmine ja sotsiaalse vahemaa hoidmine on kohustuslik tänavatel ja ruumides.
  • Alates 10.06.2021 taasavatakse kaubanduskeskused, rannad ja puhkekeskused.
  • Bakuu metroo taasavati 31.05.2021. Muu transport on nädalavahetuseti piiratud kuni 28.06.2021.

 

Juhime tähelepanu sellele, et Aserbaidžaan võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi. Lisaküsimuste korral soovitame pöörduda lähima Aserbaidžaani saatkonna poole.

Riigi info

TÄHELEPANUKS

Välisministeerium soovitab Aserbaidžaani reisimisel vältida sisenemist Mägi-Karabahhi ja seda ümbritsevasse piirkonda, sest seal lõppes 10.11.2020 sõjategevus. Relvarahu  Mägi-Karabahhis on seni peamiselt püsinud, kuid Aserbaidžaani jõustruktuurid on viinud läbi mitmeid sõjaoperatsioone. Mägi-Karabahhis teatud aladel ja nn. Latšini koridoris tegutseb alates 10.11.2020  VF rahuvalve sõjaväe kontingent ning seoses sellega teatud Mägi-Karabahhi aladele on lubatud siseneda vaid kohalikele residentidele. Rahvusvaheliselt tunnustatud Aserbaidžaani-Armeenia piiri läheduses ning Ağcabədi, Ağdam, Ağstafa, Bərdə, Cəbrayıl, Daşkəsən, Füzuli, Gədəbəy, Göranboy, Göygöl, Kəlbəcər, Laçın, Qazax, Qubadlı, Tərtər, Tovuz, Yevlax ja Zəngilan,kaasaaravatud Šuša ja Hadruti  piirkondades on palju plahvatanud lõhkekehi ning tekkinud on miiniväljad, mis on nõudnud mitmeid tsiviilohvreid.  

NB! Isikutele, kes on reisinud Mägi-Karabahhi ilma Aserbaidžaani võimude loata, võib osutuda võimatuks Aserbaidžaani viisa saamine.

Soovitame tutvuda ka teiste riikide reisiinfo ja reisihoiatustega (Suurbritannia, Saksamaa, Soome, Prantsusmaa, Ameerika ÜhendriigidKanada, Austraalia).

Liiklus. Aserbaidžaanis mootorsõidukit juhtides peab Eesti kodanikust turistil olema kehtiv Eesti juhiluba koos rahvusvahelise juhiloaga. Lisainfot rahvusvahelise juhiloa taotlemise kohta vaata siit.

Kasulikud lingid: Aserbaidžaani reisiinfo

Konsulaarabi saab Bakuu esindusest. Osutatakse järgmisi konsulaateenuseid: Eesti passi ja ID-kaardi taotlemine; E-residentide digi-ID väljastamine; elamisloa taotlemine ja elamisloakaartide väljastamine; tõendite väljastamine.

Riiki sisenemise tingimused

Välisministeeriumi andmetel vajab Eesti kodanik Aserbaidžaani reisimiseks viisat. Võimalik on taotleda elektroonilist viisat.

Juhime tähelepanu sellele, et Aserbaidžaan võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Täiendavate küsimuste korral pöörduge palun lähimasse Aserbaidžaani saatkonda.

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

Välisriikide esindused Eestis

Saatkond

Aserbaidžaani Vabariigi Suursaatkond
Pirita tee 20t, 10127 Tallinn
Faks: +372 640 5051
https://www.tallinn.mfa.gov.az