Aserbaidžaan

0 Suursaatkonda
0 Aukonsulit
Uuendatud 16.10.2020

COVID-19

Riiki sisenemise tingimused: välismaalaste ja kodakondsuseta isikute riiki sisenemisele on kehtestatud piirangud. Aserbaidžaani saab praegu reisida vaid lennutranspordiga. Välismaalased tohivad siseneda Aserbaidžaani eeldusel, et neil on kehtiv tervisekindlustus, mis katab COVID-19 testimise- ja ravikulud. Eneseisolatsiooni peavad jääma neist välisriikidest saabujad, kus COVID-19 viiruse levik on laialdane. Eneseisolatsioonist on vabastatud isikud, kellel on Aserbaidžaani sisenedes ette näidata mitte vanem kui 48 tundi tagasi tehtud PCR-testi negatiivne tulemus.

Riigisisesed piirangud: suletud on maismaapiirid Venemaa Föderatsiooni, Gruusia ning Iraaniga.

 

Juhime tähelepanu sellele, et Aserbaidžaan võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi. Lisaküsimuste korral soovitame pöörduda lähima Aserbaidžaani saatkonna poole.

Riigi info

TÄHELEPANUKS

Välisministeerium soovitab Aserbaidžaani reisimisel vältida sisenemist Mägi-Karabahhi ja seda ümbritsevasse piirkonda, sest seal puhkesid kokkupõrkeid Aserbaidžaani ja Armeenia vahel. Olukord piirkonnas teravnes 27.09.2020 ning piirkonnas leiavad aset tulevahetused, mis on nõudnud ka tsiviilohvreid. 28.09 kuulutas Aserbaidžaan välja sõjaolukorra ning sellega seoses kehtestati riigis rida liikumispiiranguid (näiteks on keelatud liikumine ajavahemikul kl 21-6). Nii rahvusvaheline kui ka riigisisene transport töötab muudetud graafikute järgi, seega soovitame enne reisimist hoolikalt kontrollida oma reisiinfot. Interneti  ja mobiilside kasutamisel võib esineda häireid.

Isikutele, kes on reisinud Mägi-Karabahhi ilma Aserbaidžaani võimude loata, võib osutuda võimatuks Aserbaidžaani viisa saamine.

Eestil puudub Aserbaidžaanis välisesindus, seetõttu soovitame tutvuda teiste riikide reisiinfo ja reisihoiatustega (Suurbritannia, Saksamaa, Soome, Prantsusmaa, Ameerika ÜhendriigidKanada, Austraalia).

Aserbaidžaanis mootorsõidukit juhtides peab Eesti kodanikust turistil olema kehtiv Eesti juhiluba koos rahvusvahelise juhiloaga. Lisainfot rahvusvahelise juhiloa taotlemise kohta siit.

Kasulikud lingid: Aserbaidžaani reisiinfo

Konsulaarabi saab Bakuu esindusest.

Riiki sisenemise tingimused

Välisministeeriumi andmetel vajab Eesti kodanik Aserbaidžaani reisimiseks viisat. Võimalik on taotleda elektroonilist viisat.

Juhime tähelepanu sellele, et Aserbaidžaan võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Täiendavate küsimuste korral pöörduge palun lähimasse Aserbaidžaani saatkonda.

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

Välisriikide esindused Eestis

Saatkond

Aserbaidžaani Vabariigi Suursaatkond
Pirita tee 20t, 10127 Tallinn
E-mail: tallinn@mission.mfa.gov.az;
https://tallinn.mfa.gov.az