Konsulaarosakond
E-N 8:30-12:00 ja 13:00-15:00; R 8:30-12:00
+372 637 7440
Hädaabi 24h +372 5301 9999

Aserbaidžaan

0 Suursaatkonda
0 Aukonsulit
Uuendatud 23.02.2023

COVID-19

Riiki sisenemise tingimused: Aserbaidžaani saavad siseneda ainult lennutranspordiga Aserbaidžaani poolt lubatud riikide sh Eesti kodanikud ja alalised elanikud.

Riiki saavad siseneda:

  • täielikult vaktsineeritud isikud (kahedoosiliste vaktsiinide puhul on nõutud mõlemad doosid, Janssen ja Sputnik Light vaktsiiniga 1 doos);
  • isikud, kes on koroonaviiruse läbipõdenud ja tervenenud;
  • isikud, kes esitavad ametliku tõendi vaktsineerimise vastunäidustuse kohta.

Tingimuste täitmist tuleb tõendada riiklike sertifikaatidega, mis on varustatud QR koodiga. Tõendid tuleb esitada enne vastava lennu pardale asumist. Soovitame tõendid reisile kaasa võtta välja prinditud kujul.

Lisainfo: detailset infot riiki sisenemistingimuste kohta leiad siit ja siit.

Transiit läbi Aserbaidžaani: on võimalik ainult Bakuu lennujaamast. Riigist lahkumisel tuleb esitada tõendid/dokumendid vastavalt sihtriigi nõuetele.

Riigisisesed piirangud: maismaapiirid Venemaa Föderatsiooni, Gruusia ning Iraaniga on suletud.

Juhime tähelepanu sellele, et Aserbaidžaan võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi. Lisaküsimuste korral soovitame pöörduda lähima Aserbaidžaani saatkonna poole.

Riigi info

TÄHELEPANUKS

Soovitame tutvuda ka teiste riikide reisiinfo ja reisihoiatustega (SuurbritanniaSaksamaaSoomePrantsusmaaAmeerika ÜhendriigidKanadaAustraalia).

Turvalisus. Välisministeerium soovitab Aserbaidžaani reisimisel vältida sisenemist Mägi-Karabahhi ja seda ümbritsevasse piirkonda, sest seal lõppes 10.11.2020 sõjategevus. Relvarahu Mägi-Karabahhis on seni peamiselt püsinud, kuid Aserbaidžaani jõustruktuurid on viinud läbi mitmeid sõjaoperatsioone. Mägi-Karabahhis teatud aladel ja nn. Latšini koridoris tegutseb alates 10.11.2020  VF rahuvalve sõjaväe kontingent ning seoses sellega teatud Mägi-Karabahhi aladele on lubatud siseneda vaid kohalikele residentidele. Rahvusvaheliselt tunnustatud Aserbaidžaani-Armeenia piiri läheduses ning Ağcabədi, Ağdam, Ağstafa, Bərdə, Cəbrayıl, Daşkəsən, Füzuli, Gədəbəy, Göranboy, Göygöl, Kəlbəcər, Laçın, Qazax, Qubadlı, Tərtər, Tovuz, Yevlax ja Zəngilan,kaasaaravatud Šuša ja Hadruti  piirkondades on palju plahvatanud lõhkekehi ning tekkinud on miiniväljad, mis on nõudnud mitmeid tsiviilohvreid.

  • NB! Isikutele, kes on reisinud Mägi-Karabahhi ilma Aserbaidžaani võimude loata, võib osutuda võimatuks Aserbaidžaani viisa saamine.

Liiklus. Aserbaidžaanis mootorsõidukit juhtides peab Eesti kodanikust turistil olema kehtiv Eesti juhiluba koos Viini konventsiooni kohase rahvusvahelise juhiloaga, mida saab taotleda Eesti Transpordiameti teenindusbüroost.

Kasulikud lingid: Aserbaidžaani reisiinfo

Konsulaarabi saab Bakuu esindusest. Osutatakse ka järgmisi konsulaateenuseid: Eesti passi ja ID-kaardi taotlemine; E-residentide digi-ID väljastamine; elamisloa taotlemine ja elamisloakaartide väljastamine; tõendite väljastamine.

Riiki sisenemise tingimused

Välisministeeriumi andmetel vajab Eesti kodanik Aserbaidžaani reisimiseks viisat. Võimalik on taotleda elektroonilist viisat.

Juhime tähelepanu sellele, et Aserbaidžaan võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Täiendavate küsimuste korral pöörduge palun lähimasse Aserbaidžaani saatkonda.

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

Välisriikide esindused Eestis

Saatkond

Aserbaidžaani Vabariigi Suursaatkond
Pirita tee 20/2, 10127 Tallinn
Faks: +372 640 5051
https://www.tallinn.mfa.gov.az