Hädaabi number E-R 8.30 – 17:00 +372 637 7440
Hädaabi 24h +372 5301 9999

Araabia Ühendemiraadid

1 Suursaatkond
0 Aukonsulit
Uuendatud 29.09.2022

COVID-19

Riiki sisenemise tingimused

Dubai (turistid) 

Emiraati lennukiga reisides peab esitama ühe nõutud dokumentidest:

  • vaktsineerimissertifikaat, millega tõendatakse, et vaktsineerimiskuuri lõpetamisest on möödas vähemalt 14 päeva;
  • QR-koodiga sertifikaat, millega tõendatakse, et koroonaviirus on läbi põetud ühe kuu jooksul enne riiki saabumist;
  • ingliskeelne koroonaviirus SARS-CoV-2 sertifikaat 48h jooksul enne lendu tehtud negatiivse PCR-testi kohta. Sertifikaati ei pea esitama alla 16-aastased ning keskmise ja raske puudega isikud.

Eestist Dubaisse saabumisel võidakse lennujaamas teha PCR-kordustest. Eestist saabujatele karantiini nõue Dubais puudub. Juhul, kui lennujaamas tehakse riiki sisenemisel PCR-test, tuleb olla karantiinis kuni tulemuse teada saamiseni. Detailsem info Emirates lennufirma kodulehel.

Abu Dhabi (turistid)

Emiraati lennukiga reisides peab esitama ühe nõutud dokumentidest:

  • vaktsineerimissertifikaat, millega tõendatakse, et vaktsineerimiskuuri lõpetamisest on möödas vähemalt 14 päeva;
  • QR-koodiga sertifikaat, millega tõendatakse, et koroonaviirus on läbi põetud ühe kuu jooksul enne riiki saabumist;
  • ingliskeelne koroonaviirus SARS-CoV-2 sertifikaat 48h jooksul enne lendu tehtud negatiivse PCR-testi kohta. Sertifikaati ei pea esitama alla 16-aastased ning keskmise ja raske puudega isikud.

Reisijatele Abu Dhabis karantiinikohustust ei kohaldata, soovijatel on võimalus teha Abu Dhabi lennujaamas PCR-test. Detailsem info Etihad lennufirma kodulehel ja AÜE riigiportaalis.

  • Abu Dhabi piirangud avalikesse kohtadesse sisenemiseks sõltuvad vaktsineeritusest. Vaktsineeritud isikud saavad avalikesse kohtadesse siseneda näidates ette Al Hosn rakenduses rohelist staatust. Staatuse saamiseks on vajalik end enne lendu registreerida ICA Smart Travels Service süsteemis, et vaktsiine AÜEs tunnustataks, ning teha PCR test AÜEs. PCR test kehtib 30 päeva, mille lõppedes tuleb uuesti test teha, et roheline staatus säiliks. Kui Al Hosn rakendust ei ole/on probleeme selle käivitamisega, siis on vaktsineeritud isikutel võimalik avalikesse kohtadesse siseneda, näidates ette vaktsineerimistõend (täielikult vaktsineeritud) ja kuni 30 päeva vana PCR test. Kui viimast esitada ei ole, siis soovitatakse teha test maandumisel Abu Dhabi lennuväljal.
  • Vaktsineerimata isikud saavad avalikesse kohtadesse siseneda näidates ette Al Hosn rakenduses rohelist staatust, mille saamiseks on vajalik teha PCR test iga 7 päeva tagant. Positiivse PCR testi andnud isikutele on eneseisolatsiooni periood 5 päeva.

Täpsem info Abu Dhabi portaalis.

Riigist väljumise tingimused – väljalennul koroonaviirus SARS-CoV-2 sertifikaati ei nõuta, välja arvatud juhul, kui seda nõuab transiit- või sihtriik. Palume tingimuste täpsustamiseks suhelda oma lennufirmaga.

Lisainfo: rohkem infot visit Abu Dhabi ja visit Dubai kodulehel.

Riigisisesed piirangud: avalikes siseruumides maski kandmine vabal valikul, v.a ühistranspordis, raviasutustes ja pühakodades. Välitingimustes on maski kandmine valikuline. Kohalikud võimud soovitavad maski endiselt kanda vanematel ja riskigruppi kuuluvatel isikutel.

Juhime tähelepanu sellele, et AÜE võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi. Lisaküsimuste korral soovitame pöörduda lähima AÜE saatkonna poole. 

Riigi info

TÄHELEPANUKS

Reisides islamimaades tuleb rangelt arvestada kohalike tavade ja kommetega, eriti ramadaani ajal ning pühapaikade külastamisel.

Tervis ja ravimid. Juhime tähelepanu sellele, et mõned Eestis saadaval olevad käsimüügi- ja retseptiravimid on Araabia Ühendemiraatides kontrollitavad ravimid ning neid ilma eelneva Araabia Ühendemiraatide Terviseministeeriumi loata riiki kaasa võtta ei ole lubatud. Riigi kodanikele ja residentidele on loa taotlemine kohustuslik, riiki külastavatele reisijatele vabatahtlik. Täpsem info.

Liiklus. Araabia Ühendemiraatides kehtib Eestis välja antud juhiluba, kui juhiloa omanik saabub AÜEsse muudel põhjustel kui seal elamiseks. AÜEsse elama suunduv Eesti juhiloaga isik peab selle vahetama AÜE juhiloa vastu, kusjuures A-, A1-, A2-, B- ja B1-kategooria juhiloa omanikud on vabastatud juhiloa vahetamisega seotud teooria- ja sõidueksamist. Probleemide tekkimisel võib viidata 2020. aastal sõlmitud Eesti Vabariigi Valitsuse ja Araabia Ühendemiraatide valitsuse juhilubade vastastikust tunnustamist ja vahetamist käsitlevale vastastikuse mõistmise memorandumile.

Kasulikud lingid: AÜE reisiinfo

Konsulaarabi saab Eesti saatkonnast Abu Dhabis.

Riiki sisenemise tingimused

Välisministeeriumi andmetel saavad Eesti kodanikud AÜE-sse siseneda vastavalt viisanõudest loobumise lepingule viisavabalt, omandades tasuta viisatempli piiril. Pass peab kehtima vähemalt 6 kuud riiki saabumise kuupäevast.

Juhime tähelepanu sellele, et Araabia Ühendemiraadid võivad muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Täiendavate küsimuste korral pöörduge palun lähimasse Araabia Ühendemiraatide saatkonda.

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

Välisriikide esindused Eestis

Saatkond

Araabia Ühendemiraatide Suursaatkond
Torsgatan 2, 5th floor, 11123 Stockholm
https://www.mofaic.gov.ae/en/missions/stockholm

Eesti välisesindused

Saatkond

Suursaatkond Abu Dhabis
Etihad Towers, Office Tower NO.3 Abu Dhabi
Faks: (971) 2 408 3789
https://abudhabi.mfa.ee