Kontakt (E-R kl 8.30-17.00) +372 637 7440
Hädaabi 24h +372 5301 9999

Araabia Ühendemiraadid

1 Suursaatkond
0 Aukonsulit
Uuendatud 17.10.2021

COVID-19

Riiki sisenemise tingimused: 

Dubai (turistid)

 • Lennujaamas tuleb esitada välja prinditud ingliskeelne koroonaviirus SARS-CoV-2 sertifikaat kuni 72h enne reisi algust tehtud negatiivse PCR-testi kohta. Sertifikaadi esitamise nõue kehtib ka COVID-19 läbi põdenutele ja vaktsineeritutele. Sertifikaati ei pea esitama alla 12-aastased ning keskmise ja raske puudega isikud.
 • Eestist Dubaisse saabumisel võidakse lennujaamas teha PCR-kordustest.
 • Eestist saabujatele karantiini nõue Dubais puudub. Juhul, kui lennujaamas tehakse riiki sisenemisel PCR-test, tuleb olla karantiinis kuni tulemuse teada saamiseni.
 • Kohustuslik alla laadida mobiilirakendus COVID-19 DXB-Smart app ja täita kohapeal deklaratsioon (Health Declaration Form).

NB! Detailsem info Emirates lennufirma kodulehel.

Abu Dhabi (turistid)

 • Kõik reisijad peavad enne reisi Abu Dhabisse end registreerima ICA Smart Travels Service süsteemis.
 • AÜE tunnustab ka väljaspool AÜE-d saadud vaktsiine. Vaktsineerimiskuuri läbinud isikud peaksid end registreerima vähemalt 5 päeva enne reisi, et vaktsineeritust tunnustataks.
 • Lennujaamas tuleb esitada välja prinditud ingliskeelne koroonaviirus SARS-CoV-2 sertifikaat kuni 48h enne reisi algust tehtud negatiivse PCR-testi kohta. Sertifikaadi esitamise nõue kehtib ka COVID-19 läbi põdenutele ja vaktsineeritutele. Sertifikaati ei pea esitama alla 12-aastased ning keskmise ja raske puudega isikud.
 • Abu Dhabi lennujaamas tuleb teha kohustuslik PCR kordustest, v.a alla 12-aastased.
 • Kohustuslik on alla laadida mobiilirakendus AL HOSN ja täita kohapeal deklaratsioonid (Health Declaration Form ja Quarantine Undertaking Form).
 • Eestist saabujatele ei ole karantiinikohustust. Eestist saabuvad vaktsineeritud reisijad peavad Abu Dhabis pikemalt viibides tegema täiendava PCR-testi Abu Dhabisse saabumise 6. päeval. Eestist saabuvad vaktsineerimata reisijad peavad tegema täiendavad testid Abu Dhabisse saabumise 6. ja 9. päeval.

NB! Detailsem info Etihad lennufirma kodulehel ja AÜE riigiportaalis.

Riigist väljumise tingimused: 

 • Dubai – väljalennul koroonaviirus SARS-CoV-2 sertifikaati ei nõuta, välja arvatud juhul, kui seda nõuab transiit- või sihtriik. Palume tingimuste täpsustamiseks suhelda oma lennufirmaga.
 • Abu Dhabi – väljalennul on nõutud välja prinditud ingliskeelne koroonaviirus SARS-CoV-2 sertifikaat kuni 72h enne reisi algust tehtud negatiivse PCR-testi kohta. Sertifikaati ei pea esitama alla 12-aastased ning keskmise ja raske puudega isikud. Sertifikaadi esitamise nõue kehtib ka COVID-19 läbi põdenutele ja vaktsineeritutele.
 • NB! Kõikidel lennukiga Eestisse saabuvatel reisijatel on vajalik täita piiriületaja ankeet. AÜE-st Eestisse naastes kehtib kohustuslik 10-päevane eneseisolatsioon, mida on võimalik testimisega lühendada. Eneseisolatsioonist ja testimisest on vabastatud viimase 6 kuu jooksul COVID-19 läbi põdenud ja terveks tunnistatud ning koroonaviiruse vastu vaktsineeritud reisijad (lisainfo Terviseameti kodulehel).

Transiit läbi Araabia Ühendemiraatide Eestisse: lubatud.

Riigisisesed piirangud: avalikes kohtades maski kandmine kogu riigis kohustuslik, rahatrahv kuni 3000 dirhamit (~700 eurot).

Juhime tähelepanu sellele, et AÜE võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi. Lisaküsimuste korral soovitame pöörduda lähima AÜE saatkonna poole. 

Riigi info

TÄHELEPANUKS

Reisides islamimaades tuleb rangelt arvestada kohalike tavade ja kommetega, eriti ramadaani ajal ning pühapaikade külastamisel.

Tervis ja ravimid. Juhime tähelepanu sellele, et mõned Eestis saadaval olevad käsimüügi- ja retseptiravimid on Araabia Ühendemiraatides kontrollitavad ravimid ning neid ilma eelneva Araabia Ühendemiraatide Terviseministeeriumi loata riiki kaasa võtta ei ole lubatud. Alates oktoobrist 2018 tuleb Araabia Ühendemiraatidesse reisijatel täita enne riiki sisenemist elektroonne vorm isiklikuks tarbeks kaasas olevate ravimite kohta. Täpsema info saamiseks palume pöörduda Araabia Ühendemiraatide Terviseministeeriumi poole aadressil info@moh.gov.ae või telefonil  +971 2 652 0500.

Liiklus. Araabia Ühendemiraatides kehtib Eestis välja antud juhiluba, kui juhiloa omanik saabub AÜEsse muudel põhjustel kui seal elamiseks. AÜEsse elama suunduv Eesti juhiloaga isik peab selle vahetama AÜE juhiloa vastu, kusjuures A-, A1-, A2-, B- ja B1-kategooria juhiloa omanikud on vabastatud juhiloa vahetamisega seotud teooria- ja sõidueksamist. Probleemide tekkimisel võib viidata 2020. aastal sõlmitud Eesti Vabariigi Valitsuse ja Araabia Ühendemiraatide valitsuse juhilubade vastastikust tunnustamist ja vahetamist käsitlevale vastastikuse mõistmise memorandumile.

Riiki sisenemise tingimused

Välisministeeriumi andmetel saavad Eesti kodanikud AÜE-sse siseneda vastavalt viisanõudest loobumise lepingule viisavabalt, omandades tasuta viisatempli piiril. Pass peab kehtima vähemalt 6 kuud riiki saabumise kuupäevast.

Juhime tähelepanu sellele, et Araabia Ühendemiraadid võivad muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Täiendavate küsimuste korral pöörduge palun lähimasse Araabia Ühendemiraatide saatkonda.

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

Välisriikide esindused Eestis

Saatkond

Araabia Ühendemiraatide Suursaatkond
Torsgatan 2, 5th floor, 11123 Stockholm
https://sp.mofaic.gov.ae/EN/DiplomaticMissions/Embassies/Stockholm/Pages/home.aspx

Eesti välisesindused

Saatkond

Suursaatkond Abu Dhabis
Etihad Towers, Office Tower NO.3 Abu Dhabi
Faks: (971) 2 408 3789
https://abudhabi.mfa.ee