Araabia Ühendemiraadid

1 Suursaatkond
0 Aukonsulit
Uuendatud 02.07.2020

COVID-19

Riiki sisenemise tingimused: viimastel andmetel avatakse Dubai turistidele sissesõiduks alates 07.07. Seni saavad AÜE-sse siseneda vaid AÜE kodanikud, riiki akrediteeritud diplomaadid ning AÜE-s kehtivat elamisluba omavad isikud, kui neil on selleks AÜE migratsiooniameti väljastatud eelnev luba ja tervisetõend COVID-19 puudumise kohta. Riiki sisenejatele tehakse COVID-19 test ja nakatumist näitava tulemuse korral peavad nimetatud isikud jääma 14 päevaks kohustuslikku karantiini, kas oma elukohas või selleks ametivõimude poolt seatud hotellis omal kulul. Riiki sisenemisel tuleb mobiiltelefoni alla laadida ka asjakohane aplikatsioon, mis sisaldab jälgimistarkvara. Reisimine on keelatud haigusnähtudega ja üle 70 a. isikutel.

Riigist väljumise tingimused: alates 01.07 on soovitus, mitte kohustus, AÜE residentidel, kes lendavad puhkusele ja soovivad hiljem tagasi pöörduda, teha ka enne AÜE-st lahkumist COVID-19 test. Täpsemat infot sel teemal soovitame küsida lennufirmalt enne lennule asumist.

Transiit läbi Araabia Ühendemiraatide Eestisse: transiitlennud AÜE lennufirmadega (EtihadAirwaysEmiratesfluDubai, Air Arabia) on alates 03.06 lubatud Abu Dhabi, Dubai ja Sharjah rahvusvaheliste lennujaamade kaudu. AÜE-s asuvad Eesti kodanikud saavad koju pöörduda, lennates Emirates ja Etihad lennufirmade repatrieerimislendudega Euroopasse ning otsides sihtkohast sobivaid jätkulende Eestisse. Soovitavalt tuleb piletid sihtkohani esitada juba AÜE-st lennule asumisel.

Riigisisesed piirangud: alates 25.06 ei kehti enam öist liikumiskeeldu. Kehtivad kõik varem kehtestatud liikumispiirangud, sh Abu Dhabisse sisenemine on lubatud vaid COVID-19 negatiivse testi tulemuse tõendi põhjal, mis on väljastatud viimase 48h jooksul. Kauplustes ja teistes avalikes kohtades on kohustuslik kanda maski ja kummikindaid. Kehtib nõue hoida 2-meetrist distantsi. 

Lisainfo: Eesti saatkond Abu Dhabis

 

Juhime tähelepanu sellele, et AÜE võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi. Lisaküsimuste korral soovitame pöörduda lähima AÜE saatkonna poole. 

 

 

Riigi info

TÄHELEPANUKS

Reisides islamimaades tuleb rangelt arvestada kohalike tavade ja kommetega, eriti ramadaani ajal ning pühapaikade külastamisel. Eesti saatkond on kodanikele kättesaadav Facebooki kaudu (www.facebook.com/estemb.abudhabi) või e-maili teel (embassy.abudhabi@mfa.ee). Hetkel saatkonnas kohapeal vastuvõttu ei toimu.

Juhime tähelepanu, et mõned Eestis saadaval olevad käsimüügi- ja retseptiravimid on Araabia Ühendemiraatides kontrollitavad ravimid ning neid ilma eelneva Araabia Ühendemiraatide Terviseministeeriumi loata riiki kaasa võtta ei ole lubatud. Alates oktoobrist 2018 tuleb Araabia Ühendemiraatidesse reisijatel täita enne riiki sisenemist elektroonne vorm isiklikuks tarbeks kaasas olevate ravimite kohta. Täpsema info saamiseks palume pöörduda Araabia Ühendemiraatide Terviseministeeriumi poole aadressil info@moh.gov.ae või telefonil  +971 2 652 0500.

Riiki sisenemise tingimused

Välisministeeriumi andmetel saavad Eesti kodanikud AÜE-sse siseneda  vastavalt viisanõudest loobumise lepingule  viisavabalt, omandades tasuta viisatempli piiril. Pass peab kehtima vähemalt 6 kuud riiki saabumise kuupäevast.

Juhime tähelepanu sellele, et Araabia Ühendemiraadid võivad muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Täiendavate küsimuste korral pöörduge palun lähimasse Araabia Ühendemiraatide saatkonda.

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual  (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

Välisriikide esindused Eestis

Saatkond

Araabia Ühendemiraatide Suursaatkond
Torsgatan 2, 5th floor, 11123 Stockholm
E-mail: stockholmemb@mofa.gov.ae
https://sp.mofaic.gov.ae/EN/DiplomaticMissions/Embassies/Stockholm/Pages/home.aspx

Eesti välisesindused

Saatkond

Suursaatkond Abu Dhabis
Etihad Towers, Office Tower NO.3 Floor 2 Abu Dhabi