Araabia Ühendemiraadid

1 Suursaatkond
0 Aukonsulit
Uuendatud 06.05.2021

COVID-19

Riiki sisenemise tingimused: 

Dubai (turistid)

 • Lennujaamas tuleb esitada ingliskeelne välja prinditud koroonaviirus SARS-CoV-2 sertifikaat kuni 72h enne reisi algust tehtud negatiivse PCR-testi kohta. Erisused COVID-19 läbi põdenutele ja vaktsineeritutele puuduvad. Sertifikaati ei pea esitama alla 12-aastased ning keskmise ja raske puudega isikud.
 • Eestist Dubaisse saabumisel võidakse lennujaamas teha PCR-kordustest.
 • Eestist saabujatele karantiini nõue Dubais puudub. Juhul, kui lennujaamas tehakse riiki sisenemisel PCR-test, tuleb olla karantiinis kuni tulemuse teada saamiseni.
 • Kohustuslik alla laadida mobiilirakendus COVID-19 DXB-Smart app ja täita kohapeal deklaratsioon (Health Declaration Form).

NB! Detailsem info Emirates ja Dubai lennujaama kodulehtedel.

Abu Dhabi (turistid)

 • Lennujaamas tuleb esitada ingliskeelne välja prinditud koroonaviirus SARS-CoV-2 sertifikaat kuni 96h enne reisi algust tehtud negatiivse PCR-testi kohta. Erisused COVID-19 läbi põdenutele ja vaktsineeritutele puuduvad. Sertifikaati ei pea esitama alla 12-aastased ning keskmise ja raske puudega isikud.
 • Abu Dhabi lennujaamas kohustuslik PCR kordustest, välja arvatud alla 12-aastased.
 • Kohustuslik alla laadida mobiilirakendus AL HOSN app ja täita kohapeal deklaratsioonid (Health Declaration Form ja Quarantine Undertaking Form).
 • Eestist saabujatele kehtib kohustuslik 10-päevane karantiin kodus, hotellis või ametivõimude poolt määratud karantiiniasutuses.
 • Lennujaamas paigaldatakse jälgimistarkvara sisaldav käevõru. Karantiini 8. päeval on vaja teha PCR kordustest. Negatiivse tulemuse korral eemaldatakse käevõru 10. päeval. Karantiinireeglite rikkumise eest on ette nähtud rahatrahv kuni 50 000 dirhamit (~11 500 eurot).

NB! Detailsem info Etihad ja Abu Dhabi lennujaama kodulehtedel.

Maismaapiir Dubai-Abu Dhabi

 • Autoga Abu Dhabi emiraati sisenemiseks tuleb läbida politseikontroll, kus otsustatakse emiraati lubamine.
 • Kohustuslik mobiilirakenduse AL HOSN kaudu ette näidata kuni 48h enne Dubais tehtud PCR-test või kuni 24h enne tehtud DPI-testi tulemus. DPI-testiga on võimalik siseneda maksimaalselt kaks korda järjest.
 • Kui riigis on viibitud alla 10 päeva, kehtib Abu Dhabisse saabujatele karantiin (10 päeva, mida vähendatakse vastavalt riigis viibitud päevade arvule). PCR-korduvtest 6. ja 12. päeval.
 • Kui riigis on viibitud üle 10 päeva, karantiini kohustust Abu Dhabis ei ole. PCR-korduvtest 4. ja 8. päeval (DPI-testiga Abu Dhabi emiraati sisenenud 3. ja 7. päeval).
 • Testimiseks saab aega broneerida: 1) SEHA (Abu Dhabi Health Services) telefonil 800 1717 või SEHA mobiilirakenduse kaudu; 2) DHA (Dubai Health Authority) telefonil 800 342.

Riigist väljumise tingimused: NB! AÜE-st Eestisse naastes kehtib kohustuslik 10-päevane eneseisolatsioon, mida on võimalik testimisega lühendada.

 • Dubai – väljalennul koroonaviirus SARS-CoV-2 sertifikaati ei nõuta, välja arvatud juhul, kui seda nõuab transiit- või sihtriik. Palume tingimuste täpsustamiseks suhelda oma lennufirmaga.
 • Abu Dhabi – väljalennul on nõutud koroonaviirus SARS-CoV-2 ingliskeelne välja prinditud sertifikaat kuni 96h enne reisi algust tehtud negatiivse PCR-testi kohta. Sertifikaati ei pea esitama alla 12-aastased ning keskmise ja raske puudega isikud.

Transiit läbi Araabia Ühendemiraatide Eestisse: lubatud.

Riigisisesed piirangud:

 • maski kandmine on kogu riigis kohustuslik, rahatrahv kuni 3000 dirhamit (~700 eurot);
 • Dubais on alates 21.01.2021 keelatud elava muusikaga meelelahutus. Kehtib täituvuse piirang 70% hotellides, basseinides, erarandades, ostukeskustes ning 50% statsionaarse istekohaga ruumides (kinod, spordiüritused). Restoranid ja kohvikud peavad sulgema kell 01.00. Baarid ja pubid on suletud;
 • Abu Dhabis kehtib alates 07.02.2021 täituvuse piirang 60% hotellides, restoranides, kohvikutes, avalikes randades ja parkides, 50% basseinides, erarandades, spordiklubides, 40% ostukeskustes ning 30% kinodes.

Juhime tähelepanu sellele, et AÜE võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi. Lisaküsimuste korral soovitame pöörduda lähima AÜE saatkonna poole. 

Riigi info

TÄHELEPANUKS

Reisides islamimaades tuleb rangelt arvestada kohalike tavade ja kommetega, eriti ramadaani ajal ning pühapaikade külastamisel.

Tervis ja ravimid. Juhime tähelepanu sellele, et mõned Eestis saadaval olevad käsimüügi- ja retseptiravimid on Araabia Ühendemiraatides kontrollitavad ravimid ning neid ilma eelneva Araabia Ühendemiraatide Terviseministeeriumi loata riiki kaasa võtta ei ole lubatud. Alates oktoobrist 2018 tuleb Araabia Ühendemiraatidesse reisijatel täita enne riiki sisenemist elektroonne vorm isiklikuks tarbeks kaasas olevate ravimite kohta. Täpsema info saamiseks palume pöörduda Araabia Ühendemiraatide Terviseministeeriumi poole aadressil info@moh.gov.ae või telefonil  +971 2 652 0500.

Liiklus. Araabia Ühendemiraatides kehtib Eestis välja antud juhiluba, kui juhiloa omanik saabub AÜEsse muudel põhjustel kui seal elamiseks. AÜEsse elama suunduv Eesti juhiloaga isik peab selle vahetama AÜE juhiloa vastu, kusjuures A-, A1-, A2-, B- ja B1-kategooria juhiloa omanikud on vabastatud juhiloa vahetamisega seotud teooria- ja sõidueksamist. Probleemide tekkimisel võib viidata 2020. aastal sõlmitud Eesti Vabariigi Valitsuse ja Araabia Ühendemiraatide valitsuse juhilubade vastastikust tunnustamist ja vahetamist käsitlevale vastastikuse mõistmise memorandumile.

Riiki sisenemise tingimused

Välisministeeriumi andmetel saavad Eesti kodanikud AÜE-sse siseneda vastavalt viisanõudest loobumise lepingule viisavabalt, omandades tasuta viisatempli piiril. Pass peab kehtima vähemalt 6 kuud riiki saabumise kuupäevast.

Juhime tähelepanu sellele, et Araabia Ühendemiraadid võivad muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Täiendavate küsimuste korral pöörduge palun lähimasse Araabia Ühendemiraatide saatkonda.

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

Välisriikide esindused Eestis

Saatkond

Araabia Ühendemiraatide Suursaatkond
Torsgatan 2, 5th floor, 11123 Stockholm
E-mail: stockholmemb@mofa.gov.ae
https://sp.mofaic.gov.ae/EN/DiplomaticMissions/Embassies/Stockholm/Pages/home.aspx

Eesti välisesindused

Saatkond

Suursaatkond Abu Dhabis
Etihad Towers, Office Tower NO.3 Floor 2 Abu Dhabi
Faks: +971 2 408 3789
E-mail: embassy.abudhabi@mfa.ee
https://abudhabi.mfa.ee/