Kontakt (E-R kl 8.30-17.00) +372 637 7440
Hädaabi 24h +372 5301 9999

Araabia Ühendemiraadid

1 Suursaatkond
0 Aukonsulit
Uuendatud 27.07.2021

COVID-19

Riiki sisenemise tingimused: 

Dubai (turistid)

 • Lennujaamas tuleb esitada välja prinditud ingliskeelne koroonaviirus SARS-CoV-2 sertifikaat kuni 72h enne reisi algust tehtud negatiivse PCR-testi kohta. Sertifikaadi esitamise nõu kehtib ka COVID-19 läbi põdenutele ja vaktsineeritutele. Sertifikaati ei pea esitama alla 12-aastased ning keskmise ja raske puudega isikud.
 • Eestist Dubaisse saabumisel võidakse lennujaamas teha PCR-kordustest.
 • Eestist saabujatele karantiini nõue Dubais puudub. Juhul, kui lennujaamas tehakse riiki sisenemisel PCR-test, tuleb olla karantiinis kuni tulemuse teada saamiseni.
 • Kohustuslik alla laadida mobiilirakendus COVID-19 DXB-Smart app ja täita kohapeal deklaratsioon (Health Declaration Form).

NB! Detailsem info Emirates lennufirma kodulehel.

Abu Dhabi (turistid)

 • Lennujaamas tuleb esitada välja prinditud ingliskeelne koroonaviirus SARS-CoV-2 sertifikaat kuni 72h enne reisi algust tehtud negatiivse PCR-testi kohta. Sertifikaadi esitamise nõue kehtib ka COVID-19 läbi põdenutele ja vaktsineeritutele. Sertifikaati ei pea esitama alla 12-aastased ning keskmise ja raske puudega isikud.
 • Abu Dhabi lennujaamas tuleb teha kohustuslik PCR kordustest, välja arvatud alla 12-aastased.
 • Kohustuslik alla laadida mobiilirakendus AL HOSN app ja täita kohapeal deklaratsioonid (Health Declaration Form ja Quarantine Undertaking Form).
 • Eestist saabujatele kehtib kohustuslik 12-päevane karantiin kodus või hotellis või ametivõimude poolt määratud karantiiniasutuses.
 • Lennujaamas paigaldatakse jälgimistarkvara sisaldav käevõru. Karantiini 11. päeval on vaja teha PCR kordustest. Negatiivse tulemuse korral eemaldatakse käevõru 12. päeval. Karantiinireeglite rikkumise eest on ette nähtud rahatrahv kuni 50 000 dirhamit (~11 500 eurot).

NB! Detailsem info Etihad lennufirma kodulehel ja AÜE riigiportaalis.

Maismaapiir Dubai-Abu Dhabi

 • Autoga Abu Dhabi emiraati sisenemiseks tuleb läbida politseikontroll, kus otsustatakse emiraati lubamine.
 • Kohustuslik mobiilirakenduse AL HOSN kaudu ette näidata kuni 48h enne Dubais tehtud PCR-test või kuni 24h enne tehtud DPI-testi tulemus. DPI-testiga on võimalik siseneda maksimaalselt kaks korda järjest.
 • Kui riigis on viibitud alla 12 päeva, kehtib Abu Dhabisse saabujatele karantiin, mida vähendatakse vastavalt riigis viibitud päevade arvule.
 • Kui riigis on viibitud üle 12 päeva, karantiini kohustust Abu Dhabis ei ole. PCR-korduvtest 4. ja 8. päeval (DPI-testiga Abu Dhabi emiraati sisenenud 3. ja 7. päeval).
 • Testimiseks saab aega broneerida: 1) SEHA (Abu Dhabi Health Services) telefonil 800 1717 või SEHA mobiilirakenduse kaudu; 2) DHA (Dubai Health Authority) telefonil 800 342.

Riigist väljumise tingimused: 

 • Dubai – väljalennul koroonaviirus SARS-CoV-2 sertifikaati ei nõuta, välja arvatud juhul, kui seda nõuab transiit- või sihtriik. Palume tingimuste täpsustamiseks suhelda oma lennufirmaga.
 • Abu Dhabi – väljalennul on nõutud välja prinditud ingliskeelne koroonaviirus SARS-CoV-2 sertifikaat kuni 72h enne reisi algust tehtud negatiivse PCR-testi kohta. Sertifikaati ei pea esitama alla 12-aastased ning keskmise ja raske puudega isikud. Sertifikaadi esitamise nõue kehtib ka COVID-19 läbi põdenutele ja vaktsineeritutele.
 • NB! Kõikidel lennukiga Eestisse saabuvatel reisijatel on vajalik täita piiriületaja ankeet. AÜE-st Eestisse naastes kehtib kohustuslik 10-päevane eneseisolatsioon, mida on võimalik testimisega lühendada. Eneseisolatsioonist ja testimisest on vabastatud viimase 6 kuu jooksul COVID-19 läbi põdenud ja terveks tunnistatud ning koroonaviiruse vastu vaktsineeritud reisijad (lisainfo Terviseameti kodulehel).

Transiit läbi Araabia Ühendemiraatide Eestisse: lubatud.

Riigisisesed piirangud: avalikes kohtades maski kandmine kogu riigis kohustuslik, rahatrahv kuni 3000 dirhamit (~700 eurot).

 • Abu Dhabis kehtib alates öine liikumiskeeld kell 00.00-05.00.

Juhime tähelepanu sellele, et AÜE võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi. Lisaküsimuste korral soovitame pöörduda lähima AÜE saatkonna poole. 

Riigi info

TÄHELEPANUKS

Reisides islamimaades tuleb rangelt arvestada kohalike tavade ja kommetega, eriti ramadaani ajal ning pühapaikade külastamisel.

Tervis ja ravimid. Juhime tähelepanu sellele, et mõned Eestis saadaval olevad käsimüügi- ja retseptiravimid on Araabia Ühendemiraatides kontrollitavad ravimid ning neid ilma eelneva Araabia Ühendemiraatide Terviseministeeriumi loata riiki kaasa võtta ei ole lubatud. Alates oktoobrist 2018 tuleb Araabia Ühendemiraatidesse reisijatel täita enne riiki sisenemist elektroonne vorm isiklikuks tarbeks kaasas olevate ravimite kohta. Täpsema info saamiseks palume pöörduda Araabia Ühendemiraatide Terviseministeeriumi poole aadressil info@moh.gov.ae või telefonil  +971 2 652 0500.

Liiklus. Araabia Ühendemiraatides kehtib Eestis välja antud juhiluba, kui juhiloa omanik saabub AÜEsse muudel põhjustel kui seal elamiseks. AÜEsse elama suunduv Eesti juhiloaga isik peab selle vahetama AÜE juhiloa vastu, kusjuures A-, A1-, A2-, B- ja B1-kategooria juhiloa omanikud on vabastatud juhiloa vahetamisega seotud teooria- ja sõidueksamist. Probleemide tekkimisel võib viidata 2020. aastal sõlmitud Eesti Vabariigi Valitsuse ja Araabia Ühendemiraatide valitsuse juhilubade vastastikust tunnustamist ja vahetamist käsitlevale vastastikuse mõistmise memorandumile.

Riiki sisenemise tingimused

Välisministeeriumi andmetel saavad Eesti kodanikud AÜE-sse siseneda vastavalt viisanõudest loobumise lepingule viisavabalt, omandades tasuta viisatempli piiril. Pass peab kehtima vähemalt 6 kuud riiki saabumise kuupäevast.

Juhime tähelepanu sellele, et Araabia Ühendemiraadid võivad muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Täiendavate küsimuste korral pöörduge palun lähimasse Araabia Ühendemiraatide saatkonda.

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

Välisriikide esindused Eestis

Saatkond

Araabia Ühendemiraatide Suursaatkond
Torsgatan 2, 5th floor, 11123 Stockholm
E-mail: stockholmemb@mofa.gov.ae
https://sp.mofaic.gov.ae/EN/DiplomaticMissions/Embassies/Stockholm/Pages/home.aspx

Eesti välisesindused

Saatkond

Suursaatkond Abu Dhabis
Etihad Towers, Office Tower NO.3 Floor 2 Abu Dhabi
Faks: +971 2 408 3789
E-mail: embassy.abudhabi@mfa.ee
https://abudhabi.mfa.ee/