Araabia Ühendemiraadid

1 Suursaatkond
0 Aukonsulit
Uuendatud 07.09.2020

COVID-19

Riiki sisenemise tingimused:  turistid saavad alates 07.07 lennata ainult Dubai emiraati ning eelnevat luba selleks ei vaja. Dubai residendid peavad riiki naasmiseks taotlema sissesõiduloa GDFRA kaudu. Teiste emiraatide residendid peavad enne reisi oma andmed uuendama ICA lehel.

Alates 01.08 tuleb nii residentidel kui ka turistidel teha kuni 96 tundi enne reisi algust lähteriigis COVID-19 PCR-test. Lennata on lubatud vaid negatiivse tulemuse korral, mis tuleb lennujaamas esitada paberkujul. Eestis on tasulist testi võimalik teha Synlabis, kus väljastakse vastav ingliskeelne sertifikaat. Testi kohustusest on vabastatud alla 12-aastased lapsed ning keskmise ja raske puudega isikud. Täpsema info saamiseks pöörduge palun oma lennufirma poole (Etihad, Emirates – residendid, Emirates – turistid). Riiki sisenemisel tuleb mobiiltelefoni alla laadida vastav rakendus (Dubais “COVID19-DXB Smart App”, ülejäänud emiraatides “Al Hosn”). Lennujaamas võidakse teha COVID-19 PCR-kordustest. Sõltuvalt emiraadist võidakse rakendada 14-päevast eneseisolatsiooni nõuet.

Riigist väljumise tingimused: alates 01.08 tuleb kõikidele Euroopa Liitu ja Ühendkuningriiki suunduvatele lendudele saamiseks esitada kuni 96 tundi enne reisi algust tehtud COVID-19 PCR-testi negatiivne tulemus. Emirates ja Etihad lennufirmaga on Eesti kodanikel võimalik lennata Euroopasse ning otsida sealt sobivaid jätkulende Eestisse. Piletid sihtkohani tuleks esitada juba AÜE-st lennule asumisel.

Transiit läbi Araabia Ühendemiraatide Eestisse: transiit läbi AÜE lennujaamade on lubatud AÜE lennufirma lendudega.

Riigisisesed piirangud: kehtivad piirangud suurtele rahvakogunemistele ning kohustus kanda maski. Kehtib liikumispiirang sisenemiseks Abu Dhabi emiraati, mis on võimalik vaid AÜE-s tunnustatud testimiskeskuses kuni 48 tundi enne tehtud PCR-testi või laser-DPI negatiivse tulemuse korral. Külastuse 6. päeval tuleb teha korduvtest.

Lisainfo: Eesti saatkond Abu Dhabis

 

Juhime tähelepanu sellele, et AÜE võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi. Lisaküsimuste korral soovitame pöörduda lähima AÜE saatkonna poole. 

 

 

Riigi info

TÄHELEPANUKS

Reisides islamimaades tuleb rangelt arvestada kohalike tavade ja kommetega, eriti ramadaani ajal ning pühapaikade külastamisel. Eesti saatkond on kodanikele kättesaadav Facebooki kaudu (www.facebook.com/estemb.abudhabi) või e-maili teel (embassy.abudhabi@mfa.ee). Hetkel saatkonnas kohapeal vastuvõttu ei toimu.

Juhime tähelepanu sellele, et mõned Eestis saadaval olevad käsimüügi- ja retseptiravimid on Araabia Ühendemiraatides kontrollitavad ravimid ning neid ilma eelneva Araabia Ühendemiraatide Terviseministeeriumi loata riiki kaasa võtta ei ole lubatud. Alates oktoobrist 2018 tuleb Araabia Ühendemiraatidesse reisijatel täita enne riiki sisenemist elektroonne vorm isiklikuks tarbeks kaasas olevate ravimite kohta. Täpsema info saamiseks palume pöörduda Araabia Ühendemiraatide Terviseministeeriumi poole aadressil info@moh.gov.ae või telefonil  +971 2 652 0500.

Riiki sisenemise tingimused

Välisministeeriumi andmetel saavad Eesti kodanikud AÜE-sse siseneda  vastavalt viisanõudest loobumise lepingule  viisavabalt, omandades tasuta viisatempli piiril. Pass peab kehtima vähemalt 6 kuud riiki saabumise kuupäevast.

Juhime tähelepanu sellele, et Araabia Ühendemiraadid võivad muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Täiendavate küsimuste korral pöörduge palun lähimasse Araabia Ühendemiraatide saatkonda.

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual  (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

Välisriikide esindused Eestis

Saatkond

Araabia Ühendemiraatide Suursaatkond
Torsgatan 2, 5th floor, 11123 Stockholm
E-mail: stockholmemb@mofa.gov.ae
https://sp.mofaic.gov.ae/EN/DiplomaticMissions/Embassies/Stockholm/Pages/home.aspx

Eesti välisesindused

Saatkond

Suursaatkond Abu Dhabis
Etihad Towers, Office Tower NO.3 Floor 2 Abu Dhabi