Ameerika Ühendriigid

3 Suursaatkonda
11 Aukonsulit
Uuendatud 05.10.2020

COVID-19

Riiki sisenemise tingimused: Riiki on keelatud siseneda kõigil – välja arvatud USA kodanikel, alalistel elanikel ja USA kodanike pereliikmetel –, kui viimase 14 päeva jooksul on viibitud Schengeni piirkonnas, Suurbritannias, Iirimaal, Hiinas, Iraanis või Brasiilias.

Kui viibite USA-s viisavabadusprogrammi (ESTA) raames, peate arvestama, et te ei tohi olla USA-s üle esialgse 90 päeva. Erakorralistel juhtudel (näiteks kui jääte haiglasse või kui teie lend on ära jäetud) on teil võimalus esitada avaldus USA ametivõimudele (US Citizenship and Immigration Services) eriloa taotlemiseks, et lahkumiskuupäeva pikendataks 30 päeva võrra (grant of satisfactory departure). Enne ESTA aegumist tuleb võtta ühendust telefonil 1-800-375-5283 ja broneerida aeg lähimas kontoris.

Ameerika Ühendriikide saatkonna konsulaarosakond Tallinnas menetleb viisataotlusi Ameerika Ühendriikidesse reisivatele isikutele järgnevalt:

  • F-1 viisaga akrediteeritud (kõrgemas) asutuses täieliku õppekursuse läbimiseks;
  • J-1 viisaga osalemiseks lühiajaliselt kui ka pikema perioodi vältel koolide, kolledžite  vahetusprogrammis (õpilastele, professoritele, teadlastele ja spetsialistidele). Täpsem info USA saatkonna kodulehelt.

Transiit läbi USA: transiit on osaliselt lubatud.

Riigisisesed piirangud: mõnedes osariikides on maski kandmine või näo katmine muul viisil kohustuslik. Üleriiklikult on maski kandmine soovituslik. New Yorgi osariik on kehtestanud 14 päevase karantiini nõude nimekirjas olevatest osariikidest saabujatele.

Lisainfo: USA Centers for Disease Control and Prevention – Covid-19 infoleht

 

Juhime tähelepanu sellele, et Ameerika Ühendriigid võivad muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi. Lisaküsimuste korral soovitame pöörduda Ameerika Ühendriikide saatkonna poole Tallinnas.

 

Riigi info

Enne Ameerika Ühendriikidesse reisimist soovitame teha reisikindlustuse, mis kataks kogu kohal viibitava perioodi ning arvestaks ka reisi eesmärkidega. Samuti juhime tähelepanu sellele, et ravikulud on Ameerikas üsna kõrged ning tavapärane 35 000 euro suurune meditsiinikate ei pruugi olla piisav. Täpsema info saamiseks soovitame konsulteerida oma kindlustusettevõttega.

Hädaabinumber (politsei, kiirabi jms) – 911.

Liiklus
Eesti juhiload ei pruugi kehtida kõigis osariikides. Täpsem teave on leitav siit. Kui juhilubade andmed ei ole ingliskeelsed, võidakse nõuda rahvusvahelist juhiluba või USA-lisa.

Looduslikud tingimused

Ameerika Ühendriikides esineb aastaringselt erinevaid erakorralisi ilmanähtusi nagu lumetormid, üleujutused, orkaanid, tornaadod ning metsatulekahjud. Läänerannikul võib esineda ka maavärinaid. Kuidas maavärina ajal käituda, vaadake siit.

Idarannikul on juunist novembrini orkaanide hooaeg. Lähenevate tormide liikumist saab jälgida USA riikliku orkaanikeskuse veebilehel: http://www.nhc.noaa.gov/. Soovitame orkaani lähenemise korral järgida kohalike ametiasutuste juhiseid.

Hawaii asub vulkaaniliselt aktiivses piirkonnas. Enne reisi tutvu vulkaanide hetkeolukorraga siin.

Kasulikud lingid:
Ameerika reisiinfo

Konsulaarabi saab Eesti peakonsulaadist New YorgisEesti saatkonnast või Eesti aukonsulaatidest.

Riiki sisenemise tingimused

ERISUSED RIIKI SISENEMISEL

USAsse reisival kodanikul peab olema biomeetriline pass, mis peab  kehtima kogu plaanitava reisi vältel, kehtiv tagasi- või edasisõidu pilet ning eelnevalt elektroonilise reisiloa taotlemise süsteemis ESTA  saadud positiivne vastus.  Riigis viibimise aeg ei tohi ületada 90 päeva.

Palun taotlege reisiluba ainult läbi ametliku ESTA kodulehe.

  • ESTA-t ei saa kasutada inimesed, kellel on nii ESTA partnerriigi kui samal ajal ka Põhja-Korea, Iraagi, Süüria, Iraani või Sudaani topeltkodakondsus.
  • ESTA-t ei saa kasutada ka need, kes on reisinud või viibinud 1. märtsil 2011 või hiljem Põhja-Koreas, Iraanis, Iraagis, Liibüas, Somaalias, Sudaanis, Süürias või Jeemenis (erandiks sõjaväelased ja riigiametnikud).  Inimestele, kellel juba on kehtiv ESTA, kuid kes kuuluvad kategooriasse, kes edaspidi ESTA-t taotleda ei saa, antakse teada nende ESTA tühistamisest ning palutakse pöörduda konsuli poole viisa saamiseks.  Sama kehtib ka inimeste kohta, kes kuuluvad kategooriasse, kes ei saa ESTAt taotleda – pöörduda tuleb viisa taotlemiseks Ühendriikide välisesindustesse.
  • Täpsem info erisustest on leitav  siit

NB! ESTA positiivne vastus kehtib 2 aastat. Kontrollige enne reisi oma ESTA kehtivust!

Kui teie ESTA vastus on negatiivne või teie tegevus Ameerika Ühendriikides toob kaasa teie tasustamise, siis tuleb taotleda viisat. Kasutage viisavabaduse wizard’it, et vaadata, kas sobite viisavabaks reisimiseks.

Reisijad kes plaanivad USAsse jääda kauemaks kui 90 päeva (ajutised töötajad, tudengid, vahetusprogrammides osalejad, jne), peaksid taotlema mitteimmigrandi viisat.
Need, kes kavatsevad USAsse emigreeruda ja sinna alaliselt elama jääda („green card”), peaksid taotlema immigrandi viisat.
Kehtiva viisa alusel saab  jätkuvalt Ameerika Ühendriikidesse  reisida eesmärgil, mille jaoks viisa väljastati.
Kui passi kehtivus lõppeb enne viisa kehtivuse lõppu, tuleb riiki sisenedes esitada kehtiv viisa kehtetus reisidokumendis ja kehtiv reisidokument. Viisakleebist üle kandma ei pea, samas on see soovi korral võimalik.

Juhime tähelepanu sellele, et Ameerika Ühendriigid võivad muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Täiendavate küsimuste korral pöörduge palun lähimasse Ameerika Ühendriikide saatkonda.

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

Välisriikide esindused Eestis

Saatkond

Ameerika Ühendriikide Suursaatkond
Kentmanni 20, 15099 Tallinn
E-mail: USASaatkond@state.gov
https://ee.usembassy.gov/

Eesti välisesindused

Saatkond

Suursaatkond Washingtonis
1990 K Street NW, Suite 430, Washington, D.C. 20006
Faks: +1 20 2588 0108
E-mail: embassy.washington@mfa.ee
https://washington.mfa.ee
Peakonsulaat New Yorgis
305 East 47th Street 3 Dag Hammarskjöld 10017 New York
Faks: +1 21 2883 0648
E-mail: nyconsulate@mfa.ee
https://newyork.mfa.ee
Peakonsulaat San Franciscos
c/o swissnex Pier 17, Suite 800 San Francisco
E-mail: sfconsulate@mfa.ee
https://sanfrancisco.mfa.ee

Aukonsulid

Eesti Vabariigi aukonsul Atlantas
Hr Aadu Jaak Allpere
Suite 100
30339 Atlanta
+1 404 806 7757
aadu.allpere@mfa.ee
Konsulaarpiirkond: Georgia osariik
Eesti Vabariigi aukonsul Bostonis
Dr Anne-Reet Annunziata
2222 Centre Street
02132 Boston
+1 617 543 9234
Annereet.Annunziata@mfa.ee
Konsulaarpiirkond: Massachusettsi ja Rhode Islandi osariigid
Eesti Vabariigi aukonsul San Diegos
Michael Corey Chan
3741 Meade Avenue
92116 San Diego
+858-717-6379
michael.chan@mfa.ee
Konsulaarpiirkond: Lõuna-California piirkond, California ja Clark County maakond, Nevada
Eesti Vabariigi aukonsul Phoenixis
Stephen Daniel Chucri
3333 E Camelback Road
AZ 85018 Phoenix
steve@chucri.com
Konsulaarpiirkond: Arizona osariik
Eesti Vabariigi aukonsul Chicagos
Hr Eric Harkna
200 E. Randolph Street
60601 Chicago
+131 2552 6022
chicago@mfa.ee
Konsulaarpiirkond: Illinoisi osariik
Eesti Vabariigi aukonsul St. Petersburgis
Kaie Tiina Põhi Latterner
241 173rd Avenue East
FL 33708 North Redington Beach, FL 33708
+727-391-9232
kaiet@earthlink.net
Konsulaarpiirkond: Florida Põhja maakonnad: Escambia, Santa Rosa, Okaloosa, Walton, Holmes, Washington, Jackson, Bay, Calhoun, Gulf, Gadsden, Liberty, Franklin, Leon, Wakulla, Jefferson, Madison, Taylor, Hamilton, Columbia, Baker, Nassau, Lafayette, Suwannee, Union, Duval, Dixie, Gilchrist, Bradford, Clay, St. Johns, Levy, Alachua, Putnam, Flagler, Marion, Volusia, Citrus, Sumter, Lake, Seminole, Orange, Hernando, Pasco, Pinellas, Hillsborough, Polk, Osceola, Brevard, Manatee, Hardee, Sarasota, DeSoto, Highlands, Okeechobee ja Indian River.
Eesti Vabariigi aukonsul Seattle'is
Hr Paul Aarne Raidna
950 N. 72nd Street, Suite 100
98103 Seattle
+206 310 2153
paul.raidna@gramorwa.com
Konsulaarpiirkond: Washingtoni osariik
Eesti Vabariigi aukonsul Lincolnis
Hr Larry Lynn Ruth
11500 Van Dorn Street
68462 Walton
+1 402 430 92 99
larry.ruth@estoniaconsul.org
Konsulaarpiirkond: Nebraska osariik
Eesti Vabariigi aukonsul Chicagos
Hr Siim Sööt
678 Foxdale Avenue
60093-1950 Winnetka
+1 847 446 7560
chicago@mfa.ee
Konsulaarpiirkond: Illinoisi osariik
Eesti Vabariigi aukonsul Los Angeleses
Hr Jaak Treiman
5273 Tendilla Avenue
91364 Woodland Hills
+1 818 340 5766
jaaktreiman@gmail.com
Konsulaarpiirkond: Lõuna-California
Eesti Vabariigi aukonsul Miamis
Hr Jorge L. Viera
19 West Flagler Street, Suite 1212
33130 Miami
+1 305 7736227, +1 305 3101040
joviro47@hotmail.com
Konsulaarpiirkond: Florida osariigi maakonnad: Charlotte, Glades, St. Lucie, Martin, Lee, Hendry, Palm Beach, Collier, Broward, Monroe ja Miami-Dade