Riigi info Uuendatud 25.09.2019

TÄHELEPANUKS

Seoses viimasel ajal toimunud meeleavaldustega soovitame vältida rahvakogunemisi ja olla tavapärasest tähelepanelikum.

Reisides Venemaale soovitame varuda lisaaega seoses tugevdatud turvakontrolliga lennujaamades ja rongijaamades.
Välisministeerium ei soovita külastada Tšetšeeni Vabariiki, Ingušeetiat ja Dagestani. Ettevaatlik tuleks olla Kabardi-Balkaaria, Adõgee Vabariigis ja Põhja-Osseetias. Teatud Venemaa Föderatsiooni piirkonnad ja linnad on välismaalastele suletud, nende piirkondade külastamiseks tuleb eelnevalt hankida vastavailt ametivõimudelt eriluba.

Otstarbekas on kanda endaga kaasas passi või passi kehtiva viisalehe koopiat ning passi isikuandmete lehe koopiat. Lähtuvalt Venemaa Föderatsiooni seadusandlusest on õiguskaitseorgani  töötajatel õigus kontrollida dokumente ja välismaalase riigis viibimise õigust. Tegemist on regulaarse ja rutiinse kontrolliga tänavatel, metroosissekäikude juures ja rahvarohketes kohtades.
Õigeaegset väljasõitu takistavate asjaolude korral tuleb pöörduda koheselt lähimasse siseasjade passi- ja viisaosakonda ja olukorda kinnitada vastava tõendiga, näiteks ootamatut haigestumist arstitõendiga; autode rikkeid, röövimisi, avariisid, dokumentide kadumisi politsei tõendiga. Viisarežiimi rikkumise korral võidakse välismaalane kinni pidada, karistada rahatrahviga ja ta kohtuotsusega maalt välja saata.

Autoga reisijad

Sõidukiga  saab piiri ületada kolmes maanteepiiripunktis: Narva, Luhamaa ning Koidula. Eelnevalt saab endale broneerida interneti või telefoni teel piiriületuseks sobiva aja. Seda saab teha:
• veebiaadressidel www.eestipiir.ee või www.estonianborder.eu
• helistades broneerimiskeskuse telefoninumbril +372 6 989 192

Juhime tähelepanu, et alates 4.09.2018 rakendusid Vene tolliseaduse muudatused ja liisinguautode puhul tuleb arvestada, et võidakse nõuda tagatissumma tasumist. Täiendavad soovitused autoga reisijatele on toodud Eesti Suursaatkonna Moskvas kodulehel: http://www.estemb.ru/est/reisimine_venemaale.

Kasulikud lingid:
Venemaa reisiinfo

Konsulaarabi saab Eesti saatkonnast Moskvas ja konsulaatidest Venemaal.

RIIKI SISENEMISE TINGIMUSED

Välisministeeriumi andmetel vajab Eesti kodanik Venemaale reisimiseks viisat.  Viisat saab taotleda Vene saatkonnas Tallinnas, konsulaatides Tartus ja Narvas või Vene viisakeskusest Tallinnas, Tartus või Narvas.

Alates 8. juulist 2019 on Eesti kodanikel võimalik taotleda turismi eesmärgil Venemaa külastamiseks mitmekordset viisat kehtivusajaga kuni pool aastat tingimusel, et reis on vormistatud läbi nimekirjas olevate turismifirmade. Täpsem info Venemaa Föderatsiooni Suursaatkonna kodulehel.

Turismifirmad, kelle vormistatud reise aktsepteeritakse mitmekordse viisa taotlemisel, on järgmised: IFS, Võlureis, City Travel, Reisibüroo Vaatevinkel, Afina Tour, Turnee, Tasko Reisid, Viisaekspert, Prime Tour, Levituur, Best Travel, RKRV Reisid, Aksa, Leontravel, SV Tours Viisaabi, Reisibüroo Go Travel, Viisum Pluss, Estintour, Unifaar, Sakvoyage, Sputnik Reisibüroo, Tiit Reisid, Oikumena, Astroleon.

Välismaalase passi omanikel palume riiki sisenemise tingimused üle kontrollida Venemaa Föderatsiooni Suursaatkonnast Tallinnast või Venemaa viisakeskusest.

Transiidiviisa annab välismaalasele õiguse läbida Venemaa Föderatsiooni territooriumi tingimusel, et ükski läbisõit ei kesta üle kolme päeva. Viisataotlejalt nõutakse sõidudokumentide (piletite) koopiaid kogu marsruudi kohta ning sihtriigi passi või viisat.
Lennujaama transiidiviisa nõudest on vabastatud välismaalased, kes ei lahku lennujaama transiiditsoonist ning nende järgmine lend toimub vähem kui 24 tunni jooksul. Kui on vajalik lennujaamade vaheline transport või muul põhjusel lahkumine transiiditsoonist või järgmine lend on Venemaa siselend (sh Valgevenesse), on transiidiviisa vajalik.

Erandina saavad viisavabalt Venemaale siseneda kindlatest sadamatest kruiisireisijad, kes ei viibi Venemaal kauem kui 72h. Viisavabad sadamad on:
• Suursadam Peterburis (Большой порт; Санкт-Петербург)
• Reisisadam Peterburis (Пассажирский порт; Санкт-Петербург)г)
• Vladivostoki sadam (Владивосток; Приморский край)
• Viiburi sadam (Выборг; Ленинградская область)
• Kaliningradi sadam (Калининградская область)
• Korsakovi sadam (Корсаков; Сахалинская область)
• Novorossiiski sadam (Новороссийск; Краснодарский край)
• Sotši sadam (Сочи; Краснодарский край)
Täpsem info: http://www.visitrussia.com/visas/visafreeentry.htm

Alates 1. oktoobrist 2019 saavad Eesti kodanikud reisida elektroonse viisaga nii Kaliningradi kui Leningradi oblastitesse, sealhulgas Peterburi (ajutiselt ei saa elektroonset viisat kasutades sõita rongiga Leningradi oblastisse ja tagasi). Täpsem info Venemaa Föderatsiooni välisministeeriumi koduleheküljel.

Kõik Venemaale reisivad välismaalased peavad täitma migratsioonikaardi inglise või vene keeles. Kaardid on saadaval piiripunktides. Täidetud kaarti tuleb endaga kogu aeg kaasas kanda. Kaarti vajate maale sisenemisel ning oma Venemaal viibimisest teavitamisel (end. ajutise viibimise registreerimine). Lahkumisel võetakse kaart piirivalveametniku poolt ära.

Venemaale ajutiselt sõitnud välismaalasel, kes viibib riigis üle 7 tööpäeva, tuleb oma viibimisest teavitada kohalikku migratsiooniameti üksust.

Kui välismaalane peatub Venemaal olles hotellis, sanatooriumis või muus majutusasutuses, peab välismaalase Venemaal viibimisest kohalikku migratsiooniteenistuse üksust teavitama nimetatud majutusasutus. Sellisel juhul teavitatakse välismaalase viibimisest Venemaal ka siis, kui isik viibib Venemaal alla 3 päeva.
Kui välismaalane ei ela hotellis ega muus majutusasutuses, peab välismaalase Venemaal viibimisest kohaliku migratsiooniteenistuse üksust teavitama kutsuja.

Reisimine Venemaa ja Valgevene vahel: alates septembrist 2016 ei ole kolmandate riikide kodanikel, sh Eesti kodanikel, lubatud ületada Venemaa-Valgevene piiri autoga või rongiga. Venemaa-Valgevene piiri ületamine on võimalik ainult Venemaa ja Valgevene kodanikele. Mõlema riigi viisa olemasolul on võimalik piiriületus lennukiga või kui Eesti kodanik soovib autoga reisida Venemaalt Valgevenesse  (või vastupidi), siis tuleb seda teha mõne teise riigi kaudu.

Juhime tähelepanu sellele, et Venemaa võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Täiendavate küsimuste korral pöörduge palun lähima saatkonna poole:

Venemaa saatkond Tallinnas
Pikk 19, 10133 Tallinn
Tel: (+372) 6464 166
Faks: (+372) 6464 130
E-mail: konsotdest@neti.ee
https://estonia.mid.ru/

Venemaa viisakeskus Tallinnas
Estonia pst 9, 10143 Tallinn
Kaubanduskeskus Solaris, 5. korrus
Tel: (+372) 880 1603
E-mail: info.rusestonia@vfshelpline.com
Veebileht: www.vfsglobal.com/Russia/Estonia
E-R: 9.00 – 17.00

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual  (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

Kontaktid

Saatkonnad

Aukonsulid