Seoses koroonaviiruse levikuga soovitab Välisministeerium tungivalt vältida reisimist, välja arvatud Euroopa riikidesse, kus nakatunuid on 16 või vähem inimest 100 000 elaniku kohta viimase 14 päeva jooksul ning kust naastes ei kehti kahenädalane liikumisvabaduse piirang. Riikide nimekiri avaldatakse igal reedel Välisministeeriumi kodulehel.

 Reisi Targalt lehelt leiad detailsemat infot koroonaviiruse tõkestamiseks kehtestatud meetmete osas Euroopa Liidu riikide ja nende riikide kohta, kus Eestil on välisesindus. Kõikide nende riikide juurest leiad eraldi alamenüü pealkirjaga COVID-19. Otsi endale huvipakkuvat riiki siit: Riikide info kaardil

 Välisriiki reisides tasub kinni pidada järgmistest põhimõtetest:

  1. Enne reisi planeerimist vaata sihtriigi nakkuskordaja infot välisministeeriumi kodulehelt;
  2. Vii end kurssi võimalike reisipiirangutega sihtriigis – info saamiseks tutvu riigi infoga Reisi Targalt lehel, Euroopa Liidu ReOpen portaalis ja võta vajadusel detailide täpsustamiseks ühendust sihtriigi välisesindusega;
  3. Registreeri oma reis välisministeeriumi Reisi Targalt lehel, et saaksime Sind võimalikest reisipiirangutest teavitada;
  4. Järgi Terviseameti soovitusi turvaliseks lennureisiks, et hoida enda ja teiste tervist – haigussümptomite esinemisel lükka reis edasi ja võta ühendust perearstiga.
  5. Sõlmi reisikindlustus ning tutvu hoolikalt kindlustustingimustega (k.a Covid-19 põhjustatud reisitõrgete korral);
  6. Asukohariigis järgi kohalike ametivõimude juhiseid ning hoia end kursis võimalike uute piirangutega;
  7. Reisilt naastes järgi Eestis kehtivaid reegleid, jälgi oma tervist ning võta viiruskahtluse korral ühendust oma perearstiga.

Juhime tähelepanu sellele, et riik võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi lühikese etteteatamisajaga. Täpsema info saamiseks sihtriigi tingimuste osas soovitame pöörduda välisriigi esinduse poole või välisriigi vastavate ametiasutuste poole.

Pea meeles, et välisriigis asuv Eesti saatkond ei saa teha toiminguid, millega tavaliselt tegelevad reisibürood, pangad, lennu-, töövahendus-, kinnisvara- ja autorendifirmad. Kui Sinu lend on tühistatud, soovitame tagasi Eestisse pöördumiseks sobivate lennuühenduste leidmiseks võtta ühendust mõne reisibürooga või oma lennufirmaga.

Loe ka rubriiki Korduma kippuvad küsimused Välisministeeriumi kodulehel.

Küsimustele piiriületuste kohta Eestis vastab Politsei-ja Piirivalveamet

Küsimustele reisijaõiguste kohta vastab Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Amet infotelefonil +372 620 1707 (E-R 9.00-16.00)

Küsimustele Eesti riigisiseste meetmete kohta vastab eriolukorra infotelefon 1247 (välismaalt helistades +372 600 1247)

Eestis kehtivate piirangute kohta leiab täiendavat infot valitsuse eriolukorra lehelt kriis.ee.

 

Kui satud Eesti kodanikuna välisriigis hätta (dokumendi kaotus, kuriteo ohvriks langemine, õnnetusse sattumine), saad pöörduda Eesti välisesinduse poole asukohariigis või helistada ööpäevaringsel hädaabitelefonil: +372 5301 9999.