COVID-19

Palume kõigil välismaale reisijatel põhjalikult tutvuda transiit- ja sihtriigi piiriületuse nõuetega. Arvestada tuleb, et riigid võivad koroonaviiruse uute tüvede leviku piiramiseks lühikese etteteatamisega kehtestada haiguse levikut takistavaid meetmeid (sh otselendude katkestamine, piiriületustingimuste muutmine jms).

Reisi Targalt veebilehelt saate detailsemat infot koroonaviiruse tõkestamiseks kehtestatud meetmete kohta Euroopa Liidu riikides ja neis riikides, kus Eestil on välisesindus. Kõigi nende riikide juurest leiate eraldi alammenüü pealkirjaga COVID-19. Otsige endale huvipakkuvat riiki siit .

Järgige üldisi põhimõtteid:

 1. viige end kurssi võimalike reisipiirangutega sihtriigis – info saamiseks tutvuge riigi infoga Reisi Targalt veebilehel, Euroopa Liidu ReOpen portaalis ja võtke vajadusel detailide täpsustamiseks ühendust sihtriigi välisesindusega;
 2. registreerige oma reis Välisministeeriumi Reisi Targalt lehel;
 3. järgige Terviseameti soovitusi turvaliseks lennureisiks, et hoida enda ja teiste tervist – haigussümptomite esinemisel lükake reis edasi ning võtke ühendust perearstiga.
 4. sõlmige reisikindlustus ning tutvuge hoolikalt kindlustustingimustega. Sõlmige kindlasti selline reisikindlustus, mis katab ka Covid-19 pandeemiast tingitud reisitõrgete hüvitamise ning koroonaviiruse tõttu tekkinud ravi- ja majutuskulud;
 5. asukohariigis järgige kohalike ametivõimude juhiseid ja hoidke end kursis võimalike uute piirangutega;
 6. reisilt naastes jälgige oma tervist ning võtke viiruskahtluse korral ühendust oma perearstiga.

Juhime tähelepanu sellele, et mõni riik võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi lühikese etteteatamisajaga. Täpsema info saamiseks sihtriigi tingimuste osas soovitame pöörduda välisriigi esinduse või välisriigi vastavate ametiasutuste poole.

 • Pidage meeles, et välisriigis asuv Eesti saatkond ei saa teha neid toiminguid, millega tavaliselt tegelevad reisibürood, pangad, lennu-, töövahendus-, kinnisvara- ja autorendifirmad. Kui teie lend on tühistatud, soovitame  Eestisse tagasi pöördumiseks sobivate lennuühenduste leidmiseks võtta ühendust mõne reisibüroo või oma lennufirmaga.
 • Küsimustele piiriületuste kohta Eestis vastab Politsei-ja Piirivalveamet.
 • Küsimustele reisijaõiguste kohta vastab Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Amet infotelefonil +372 620 1707 (E-R 9.00-16.00).
 • EL COVID tõendite loomise juhendi leiate TEHIK (Tervise ja heaolu infosüsteemide keskus) veebilehelt.
 • Eestis kehtivate võimalike piirangute kohta leiab täiendavat infot valitsuse lehelt kriis.ee.

 

Kui satute Eesti kodanikuna välisriigis hätta (dokumendi kaotus, kuriteo ohvriks langemine, õnnetusse sattumine), saate pöörduda Eesti välisesinduse poole asukohariigis või helistada ööpäevaringsel hädaabitelefonil: +372 5301 9999.