Koroonaviirusest tingitud eriolukorra info

Seoses koroonaviiruse levikuga soovitab Välisministeerium vältida reisimist. Välismaal viibides tuleb järgida kohalike ametivõimude juhiseid ning veenduda, et ei rikutaks ka eriolukorra jooksul viisa ja muid välisriigis viibimise tingimusi. 

Kuigi eriolukorra meetmeid hakatakse vaikselt leevendama, toimub see erinevates riikides erineva tempoga. Jätkuvalt on väga suur tõenäosus, et lennud võidakse tühistada, puudub linnadevaheline transport ning restoranid, majutusasutused, vaatamisväärsused ja rannad on suletud. Samuti tuleb arvestada võimalike karantiinireeglitega. Katkenud transpordiühenduste ja kehtestatud karantiinireeglite tõttu võib riikidevaheline liikumine ja Eestisse tagasipöördumine olla väga keeruline. 

Reisi Targalt lehelt leiad detailsemat infot koroonaviiruse tõkestamiseks kehtestatud meetmete osas Euroopa Liidu riikide ja nende riikide kohta, kus Eestil on välisesindus. Kõikide nende riikide juurest leiad eraldi alamenüü pealkirjaga COVID-19. Otsi endale huvipakkuvat riiki siit: Riikide info kaardil

Juhime tähelepanu sellele, et riik võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi lühikese etteteatamisajaga. Täpsema info saamiseks sihtriigi tingimuste osas soovitame pöörduda välisriigi esinduse poole või välisriigi vastavate ametiasutuste poole.

Pea meeles, et välisriigis asuv Eesti saatkond ei saa teha toiminguid, millega tavaliselt tegelevad reisibürood, pangad, lennu-, töövahendus-, kinnisvara- ja autorendifirmad. Tagasi Eestisse pöördumiseks sobivate lennuühenduste leidmiseks soovitame võtta ühendust reisibürooga või lennufirmaga.

Loe ka rubriiki Korduma kippuvad küsimused Välisministeeriumi kodulehel. 

Küsimustele reisijaõiguste kohta vastab Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Amet infotelefonil +372 620 1707 (E-R 9.00-16.00)

Küsimustele Eesti riigisiseste meetmete kohta vastab eriolukorra infotelefon 1247 (välismaalt helistades +372 600 1247)

Küsimustele piiriületuste kohta Eestis vastab Politsei-ja Piirivalveamet

Kui olete Eesti kodanik ja satute välisriigis hätta (dokumendi kaotus, kuriteo ohvriks langemine, õnnetusse sattumine), saate pöörduda Eesti välisesinduse poole asukohariigis või helistada ööpäevaringsel hädaabitelefonil: +372 5301 9999.


Piirangud Eestisse sisenemisel

Eestis on ajutiselt (alates 17.03) kehtestatud piirikontroll ja piiratakse riiki sisse liikumist. Eesti kodanikud ja Eesti elamisluba või elamisõigust omavad Eesti elanikud, samuti nende lähisugulased, saavad riiki ka pärast seda. Samuti kehtib erand välismaalastele, kes reisivad läbi Eesti oma kodumaale. Loe lähemalt valitsuse erilehelt: Eriolukord Eestis