COVID-19

Palume kõigil välismaale reisijatel põhjalikult tutvuda transiit- ja sihtriigi piiriületuse nõuetega. Arvestada tuleb, et riigid võivad koroonaviiruse uute tüvede leviku piiramiseks lühikese etteteatamisega kehtestada haiguse levikut takistavaid meetmeid (sh otselendude katkestamine, piiriületustingimuste muutmine jms).

Teave Eestisse saabujatele Kriis.ee kodulehel

Reisi Targalt veebilehelt saate detailsemat infot koroonaviiruse tõkestamiseks kehtestatud meetmete kohta Euroopa Liidu riikides ja neis riikides, kus Eestil on välisesindus. Kõigi nende riikide juurest leiate eraldi alammenüü pealkirjaga COVID-19. Otsige endale huvipakkuvat riiki siit .

Järgige üldisi põhimõtteid:

  1. enne reisi planeerimist vaadake teavet riikide ja liikumispiirangute kohta Eestisse saabumisel Kriis.ee kodulehelt;
  2. viige end kurssi võimalike reisipiirangutega sihtriigis – info saamiseks tutvuge riigi infoga Reisi Targalt veebilehel, Euroopa Liidu ReOpen portaalis ja võtke vajadusel detailide täpsustamiseks ühendust sihtriigi välisesindusega;
  3. registreerige oma reis Välisministeeriumi Reisi Targalt lehel;
  4. järgige Terviseameti soovitusi turvaliseks lennureisiks, et hoida enda ja teiste tervist – haigussümptomite esinemisel lükake reis edasi ning võtke ühendust perearstiga.
  5. sõlmige reisikindlustus ning tutvuge hoolikalt kindlustustingimustega. Sõlmige kindlasti selline reisikindlustus, mis katab ka Covid-19 pandeemiast tingitud reisitõrgete hüvitamise ning koroonaviiruse tõttu tekkinud ravi- ja majutuskulud;
  6. asukohariigis järgige kohalike ametivõimude juhiseid ja hoidke end kursis võimalike uute piirangutega;
  7. paljud riigid ja mitmed lennufirmad nõuavad ka transiitreisijatelt koroonaviirus SARS-CoV-2 sertifikaati negatiivse koroonaviiruse testi olemasolu kohta, seetõttu võib välisriigis koroonaviirusega nakatumisel või positiivse testitulemuse korral tekkida olukord, kus te ei saa pikema aja jooksul Eestisse naasta ning peate haiguse läbi põdema välisriigis ja jääma isolatsiooni vastavalt asukohariigis kehtestatud korrale;
  8. reisilt naastes järgige Eestis kehtivaid reegleid, jälgige oma tervist ning võtke viiruskahtluse korral ühendust oma perearstiga.

Juhime tähelepanu sellele, et mõni riik võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi lühikese etteteatamisajaga. Täpsema info saamiseks sihtriigi tingimuste osas soovitame pöörduda välisriigi esinduse või välisriigi vastavate ametiasutuste poole.

Küsimustele Eesti riigisiseste meetmete kohta vastab eriolukorra infotelefon 1247 (välismaalt helistades +372 600 1247)

  • Eestis kehtivate võimalike piirangute kohta leiab täiendavat infot valitsuse eriolukorra lehelt kriis.ee.

Ülevaatlik info testimise kohta nii Eestist välja reisimisel (sh negatiivset testitulemust tõendavast sertifikaadist) kui ka Eestisse saabumise järgse testimise asjus on koondatud lehele https://koroonatestimine.ee/patsiendile/.

 

Kui satute Eesti kodanikuna välisriigis hätta (dokumendi kaotus, kuriteo ohvriks langemine, õnnetusse sattumine), saate pöörduda Eesti välisesinduse poole asukohariigis või helistada ööpäevaringsel hädaabitelefonil: +372 5301 9999.