Koroonaviiruse leviku tõttu soovitab Välisministeerium vältimatu vajaduseta hoiduda rahvusvahelisest reisimisest. Riikide nakatumisnäitajaid uuendatakse igal reedel Välisministeeriumi kodulehel.

Reisi Targalt veebilehelt saate detailsemat infot koroonaviiruse tõkestamiseks kehtestatud meetmete kohta Euroopa Liidu riikides ja neis riikides, kus Eestil on välisesindus. Kõigi nende riikide juurest leiate eraldi alammenüü pealkirjaga COVID-19. Otsige endale huvipakkuvat riiki siit .

Järgige üldisi põhimõtteid:

  1. Enne reisi planeerimist vaadake sihtriigi nakkuskordaja infot Välisministeeriumi kodulehelt;
  2. Viige end kurssi võimalike reisipiirangutega sihtriigis – info saamiseks tutvuge riigi infoga Reisi Targalt veebilehel, Euroopa Liidu ReOpen portaalis ja võtke vajadusel detailide täpsustamiseks ühendust sihtriigi välisesindusega;
  3. Registreerige oma reis Välisministeeriumi Reisi Targalt lehel, et saaksime teid võimalikest reisipiirangutest teavitada;
  4. Järgige Terviseameti soovitusi turvaliseks lennureisiks, et hoida enda ja teiste tervist – haigussümptomite esinemisel lükake reis edasi ning võtke ühendust perearstiga.
  5. Sõlmige reisikindlustus ning tutvuge hoolikalt kindlustustingimustega (k.a. Covid-19 pandeemiast tingitud reisitõrgete hüvitamise asjus);
  6. Asukohariigis järgige kohalike ametivõimude juhiseid ja hoidke end kursis võimalike uute piirangutega;
  7. Reisilt naastes järgige Eestis kehtivaid reegleid, jälgige oma tervist ning võtke viiruskahtluse korral ühendust oma perearstiga.

Juhime tähelepanu sellele, et mõni riik võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi lühikese etteteatamisajaga. Täpsema info saamiseks sihtriigi tingimuste osas soovitame pöörduda välisriigi esinduse või välisriigi vastavate ametiasutuste poole.

  • Pidage meeles, et välisriigis asuv Eesti saatkond ei saa teha neid toiminguid, millega tavaliselt tegelevad reisibürood, pangad, lennu-, töövahendus-, kinnisvara- ja autorendifirmad. Kui teie lend on tühistatud, soovitame  Eestisse tagasi pöördumiseks sobivate lennuühenduste leidmiseks võtta ühendust mõne reisibüroo või oma lennufirmaga.

Lugege ka rubriiki Korduma kippuvad küsimused Välisministeeriumi kodulehel.

Küsimustele Eesti riigisiseste meetmete kohta vastab eriolukorra infotelefon 1247 (välismaalt helistades +372 600 1247)

  • Eestis kehtivate piirangute kohta leiab täiendavat infot valitsuse eriolukorra lehelt kriis.ee.

Alates 01.09 on võimalik riskiriigist Eestisse naasjatel liikumisvabaduse piirangu lühendamiseks ning tööle naasmiseks lasta end koroonaviiruse suhtes testida. Lisainfo Terviseametist.

 

Kui satute Eesti kodanikuna välisriigis hätta (dokumendi kaotus, kuriteo ohvriks langemine, õnnetusse sattumine), saate pöörduda Eesti välisesinduse poole asukohariigis või helistada ööpäevaringsel hädaabitelefonil: +372 5301 9999.