Riigi info Uuendatud 01.03.2018

TÄHELEPANUKS

 • Soovitame oma reis registreerida ka Euroopa Liidu piiridesse jäävatel reisidel, kõige mugavam on seda teha välisministeeriumi kodulehel või mobiilirakenduse Reisi Targalt vahendusel.
 • EL riikides reisides peab reisidokument kehtima reisi vältel, reisida saab nii kehtiva ID-kaardiga kui passiga, juhime tähelepanu sellele, et juhiluba ei ole reisidokument. Vaatamata sellele, et Euroopa Liidu riikide vahel üldjuhul ei teostata piirikontrolli, peab kehtiv reisidokument (sh lastel) olema reisil kaasas.
 • Euroopas reisides on kasulik taotleda endale Euroopa Ravikindlustuskaart, kuid kuna see ei kata kõiki kulutusi, soovitame lisaks sõlmida ka reisikindlustuse.
 • Kui laps reisib ühe vanemaga või mitte oma vanema(te)ga, on vaja tavaliselt vormistada nõusolek, mille näidis on olemas siin. Soovitame üle küsida vastava riigi saatkonnast.
 • Kui reisite Euroopa Liidu riikides autoga, kontrollige, et juhiluba oleks kehtiv ja autodokumendid korras, soovitame endale eelnevalt selgeks teha, millised on kohalikud nõuded ja reeglid. Euroopa riikide kohta leiad infot siit.

Konsulaarabi saab Eesti aukonsulaadist Luksemburgis või Eesti saatkonnast Brüsselis.

Kasulikud lingid:
Luksemburgi reisiinfo

Üldine info Luksemburgist

RIIKI SISENEMISE TINGIMUSED

Eesti kodanikule on Luksemburgi reisimine viisavaba.

Juhime tähelepanu sellele, et Luksemburgil on õigus muuta riiki sisenemise ja seal viibimisega seotud reegleid ning ei pruugi sellest teisi riike koheselt teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium reisiinfo õigsuse ega selle kasutamisest tekkida võiva kahju eest.

Täiendavate küsimuste korral pöörduge palun lähimasse Luksemburgi saatkonda:

Luksemburgi saatkond Prahas
Apolinarska 9/439, 128 00 Praha 2
Tel: (+420) 2 5718 1800
Faks: (+420) 2 5753 2537
E-mail: prague.amb@mae.etat.lu
http://prague.mae.lu/fr

Luksemburgi aukonsul Tallinnas
Hr Vahur Kraft
Hobujaama 4, 15068 Tallinn
Tel: (+372)  6283 210
Faks +372) 6283 201
E-mail: vahur.kraft@nordea.com

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatutTravel Information Manual´i  (TIM), kus reisisihi, passiandmete ja reisi eesmärgi sisestades saate informatsiooni viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja täiendavate nõuete kohta.

Kontaktid

Saatkonnad

  Aukonsulid

  • Eesti Vabariigi aukonsul Luxembourgis

   Hr. Alexis Thielen

   10 Rue Willy Goergen

   L-1636 Luxembourg

   +352 26 260 202

   lex.thielen@barreau.lu


   Konsulaarpiirkond: Luksemburgi Suurhertsogiriik