Riigi info Uuendatud 19.10.2017

TÄHELEPANUKS

Välisministeerium soovitab täielikult vältida reisimist Lõuna-Sudaani seoses sealse ebastabiilse julgeolekuolukorraga. Lisaks on seal kõrge terrorismi oht, mistõttu välismaalaste turvalisus ei ole tagatud. Välisminsiteeriumi või EL liikmesriikide võime pakkuda vajadusel konsulaarabi on väga piiratud.

Eestil puudub Lõuna-Sudaanis välisesindus ja seetõttu soovitame reisiinfo ja reisihoiatuse saamiseks tutvuda teiste riikide reisiinfo ja reisihoiatustega (Suurbritannia, Saksamaa, Soome, Prantsusmaa, Ameerika ÜhendriigidKanada, Austraalia).

Konsulaarabi saab lähimast Euroopa Liidu liikmesriigi esindusest.

RIIKI SISENEMISE TINGIMUSED

Välisministeeriumi andmetel vajab Eesti kodanik Lõuna-Sudaani reisimiseks viisat.

Juhime tähelepanu sellele, et Lõuna-Sudaanil on õigus muuta riiki sisenemise ja seal viibimisega seotud reegleid ning ei pruugi sellest teisi riike koheselt teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium reisiinfo õigsuse ega selle kasutamisest tekkida võiva kahju eest.

Täiendavate küsimuste korral pöörduge palun lähimasse Lõuna-Sudaani saatkonda:

Lõuna-Sudaani saatkond Moskvas
1st Khvostov Pereulok Lane, 12/I, 119180 Moskva
Tel: (+7) 499 238 0667; (+7) 499 238 2658
E-mail: rssembassymoscow@gmail.com

Soovitame info riiki sisenemise tingimuste kohta üle kontrollida reisiinfo käsiraamatust Travel Information Manual´i  (TIM), kus reisisihi, passiandmete ja reisi eesmärgi sisestades saate informatsiooni viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja täiendavate nõuete kohta.