Riigi info Uuendatud 19.10.2017

TÄHELEPANUKS

Välisministeerium soovitab vältida reisimist Liibüasse seoses sealse ebastabiilse julgeolekuolukorraga. Kodusõja-järgses Liibüas esineb relvarühmituste kokkupõrkeid ning vägivallapuhanguid mitmel pool üle kogu riigi. Välismaalaste turvalisus ei ole tagatud ja valitseb kõrge terrorismioht. Kui siiski Liibüasse reisitakse, tuleb arvestada asjaoluga, et konsulaarabi osutamine riigis võib olla raskendatud ja see ei ole igal pool tagatud.

Eestil  puudub Liibüas välisesindus ja seetõttu soovitame reisiinfo ja reisihoiatuse saamiseks tutvuda teiste riikide reisiinfo ja reisihoiatustega (Suurbritannia, Saksamaa, Soome, Prantsusmaa, Ameerika ÜhendriigidKanada, Austraalia).

Konsulaarabi saab lähimast Euroopa Liidu liikmesriigi esindusest.

RIIKI SISENEMISE TINGIMUSED

Välisministeeriumi andmetel vajab Eesti kodanik reisimiseks Liibüasse viisat.

Juhime tähelepanu sellele, et Liibüal on õigus muuta riiki sisenemise ja seal viibimisega seotud reegleid ning ei pruugi sellest teisi riike koheselt teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium reisiinfo õigsuse ega selle kasutamisest tekkida võiva kahju eest.

Täiendavate küsimuste korral pöörduge palun lähimasse Liibüa saatkonda:

Liibüa saatkond Stockholmis
Valhallavägen 74, 10055 Stockholm
Tel: (+46 8) 14 34 35
Faks: (+46 8) 10 43 80
E-mail: libyan.embassy.se@gmail.com

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual´i  (TIM), kus reisisihi, passiandmete ja reisi eesmärgi sisestades saate informatsiooni viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja täiendavate nõuete kohta.