Riigi info Uuendatud 01.03.2018

TÄHELEPANUKS

 • Soovitame oma reis registreerida ka Euroopa Liidu piiridesse jäävatel reisidel, kõige mugavam on seda teha välisministeeriumi kodulehel või mobiilirakenduse Reisi Targalt vahendusel.
 • EL riikides reisides peab reisidokument kehtima reisi vältel, reisida saab nii kehtiva ID-kaardiga kui passiga, juhime tähelepanu sellele, et juhiluba ei ole reisidokument. Vaatamata sellele, et Euroopa Liidu riikide vahel üldjuhul ei teostata piirikontrolli, peab kehtiv reisidokument (sh lastel) olema reisil kaasas.
 • Euroopas reisides on kasulik taotleda endale Euroopa Ravikindlustuskaart, kuid kuna see ei kata kõiki kulutusi, soovitame lisaks sõlmida ka reisikindlustuse.
 • Kui laps reisib ühe vanemaga või mitte oma vanema(te)ga, on vaja tavaliselt vormistada nõusolek, mille näidis on olemas siin. Soovitame üle küsida vastava riigi saatkonnast.
 • Kui reisite Euroopa Liidu riikides autoga, kontrollige, et juhiluba oleks kehtiv ja autodokumendid korras, soovitame endale eelnevalt selgeks teha, millised on kohalikud nõuded ja reeglid. Euroopa riikide kohta leiad infot siit.

Konsulaarabi saab Eesti saatkonnas Vilniuses ja Eesti aukonsulaatides Leedus.

Kasulikud lingid:
Leedu reisiinfo

RIIKI SISENEMISE TINGIMUSED

Eesti kodanikule on Leetu reisimine viisavaba.

Juhime tähelepanu sellele, et Leedul on õigus muuta riiki sisenemise ja seal viibimisega seotud reegleid ning sellest ei pruugita teisi riike koheselt teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium reisiinfo õigsuse ega selle kasutamisest tekkida võiva kahju eest.

Täpsustavate küsimuste korral pöörduge palun:

Leedu saatkond Tallinnas
Uus tn 15, 10111 Tallinn
Tel: (+372) 6164 991
Faks: (+372) 6412 013
E-mail: amb.ee@urm.lt

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel  reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual´i  (TIM), kus reisisihi, passiandmete ja reisi eesmärgi sisestades saate informatsiooni viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja täiendavate nõuete kohta.

Kontaktid

Saatkonnad

Aukonsulid

 • Eesti Vabariigi aukonsul Kaunases

  Pr Žaneta Simanavičienė

  V. Putvinskio g. 70

  LT-44211 Kaunas

  +370 68751813

  zaneta.simanaviciene@gmail.com


  Konsulaarpiirkond: Kaunase, Marijampoli ja Alytuse maakond

 • Eesti Vabariigi aukonsul Šiauliais

  Hr Gintaras Sluckus

  Sodo str. 30A

  LT-76159 Šiauliai

  gintaras.sluckus@mfa.ee


  Konsulaarpiirkond: Šiauliai, Panevėžysi ja Utena rajoonid