Riigi info Uuendatud 15.01.2018

TÄHELEPANUKS

Eestil  puudub Kuubal välisesindus, seetõttu soovitame reisiinfo ja reisihoiatuse saamiseks tutvuda teiste riikide reisiinfo ja reisihoiatustega (Suurbritannia, Saksamaa, Soome, Prantsusmaa, Ameerika ÜhendriigidKanada, Austraalia).

Orkaanide hooaeg on enamasti  juunist novembrini. Soovitame orkaani lähenemise korral järgida kohalike ametiasutuste juhiseid. Lähenevate tormide liikumist saab jälgida USA riikliku orkaanikeskuse veebilehel: http://www.nhc.noaa.gov/

Kasulikud lingid:
Kuuba reisiinfo

Konsulaarabi saab lähimast Euroopa Liidu liikmesriigi esindusest.

RIIKI SISENEMISE TINGIMUSED

Välisministeeriumi andmetel vajab Eesti kodanik Kuubale reisimiseks viisat, turismi eesmärgil ja teatud kindlatel tingimustel reisijatele annab õiguse riiki siseneda viisaga võrdsustatud turistikaart, mis tuleb taotleda enne reisi algust.

Juhime tähelepanu sellele, et Kuubal on õigus muuta riiki sisenemise ja seal viibimisega seotud reegleid ning ei pruugi sellest teisi riike koheselt teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium reisiinfo õigsuse ega selle kasutamisest tekkida võiva kahju eest.

Täiendavate küsimuste korral pöörduge palun lähimasse Kuuba saatkonda:

Kuuba saatkond Helsingis
Fredrikinkatu 61, 00100 Helsingi
Tel: (+358 9) 6802 022
Faks: (+3589) 6431 63
E-post: embahelsinki@cuba.fi
http://misiones.minrex.gob.cu/en/finland/embassy-republic-cuba-finland

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual ´i  (TIM), kus reisisihi, passiandmete ja reisi eesmärgi sisestades saate informatsiooni viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja täiendavate nõuete kohta.