Riigi info Uuendatud 10.10.2018

TÄHELEPANUKS

Eestil  puudub Kõrgõzstanis välisesindus, seetõttu soovitame tutvuda teiste riikide reisiinfo ja reisihoiatustega (Suurbritannia, Saksamaa, Soome, Prantsusmaa, Ameerika ÜhendriigidKanada, Austraalia).

Kasulikud lingid:
Kõrgõzstani reisiinfo

Konsulaarabi saab Eesti akonsulaadist Biškekis või lähimast Euroopa Liidu liikmesriigi esindusest.

RIIKI SISENEMISE TINGIMUSED

Välisministeeriumi andmetel võivad Eesti kodanikud viibida Kõrgõzstanis viisavabalt kuni 60 päeva.

Kui te viibite Kõrgõzstanis kauem kui 60 päeva, tuleb oma kohalolek registreerida. Registreerimine toimub hotellis, küllakutse esitaja elukohajärgses passilauas või maapiirkonnas viibides politseijaoskonnas. Täpsem info registreerimise kohta ja registreerimisvormi leiate siit.

Kui soovite sõita Kõrgõzstani kauemaks kui 60, kuid vähemaks kui 90 päeva, peate selleks taotlema viisa. Turismiviisat ja äriviisat saab taotleda elektroonses viisasüsteemis E-visa. E-visa kaudu saadud viisaga peab Kõrgõzstani sisenema Biškeki või Oši rahvusvahelise lennujaama või Kasahstani-Kõrgõzstani piiril asuva rahvusvahelise piiriületuspunkti Ak-Jol kaudu. Täpsemat infot E-visa kohta leitate siit.

Juhime tähelepanu sellele, et Kõrgõzstan võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Täiendavate küsimuste korral pöörduge palun lähimasse Kõrgõzstani saatkonda:

Kõrgõzstani saatkond Minskis
57, Starovilinskaya str.
Tel: (+375) 1723 491 17
Faks: (+375) 1723 416 02
E-mail: manas@kgembassy.by
http://www.kgembassy.by

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatut Travel Information Manual  (TIM). Sisestades reisisihi, passiandmed ja reisi eesmärgi, saate teavet viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja lisanõuete kohta.

Kontaktid

Saatkonnad

Aukonsulid

 • Eesti Vabariigi aukonsul Biškekis

  Hr. Viktor Krõltsov

  3/2 Baitik-Baatyr str.

  Bishkek

  +996 312 512 140, +996 312 51 21 32

  viktor.kryltsov@mfa.ee


  Konsulaarpiirkond: Kõrgõzstan